Subskrybent kanałów

Zaobserwowano najjaśniejszy kwazar we Wszechświecie

tylkoastronomia.pl -

Naukowcy powiadomili o odkryciu najjaśniejszego kwazara z wczesnego Wszechświata. Dokonano tego z pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble'a i efektu soczewkowania grawitacyjnego. Ten unikalny obiekt kosmiczny daje nam wgląd w narodziny galaktyk, gdy Wszechświat miał około miliard lat.

Noktowizor zarejestrował niezwykłe prostokątne UFO

innemedium.pl -

Obserwator nieba o psedonimie Dutchfly-61, opublikował w serwisie Youtube bardzo ciekawe nagranie wykonane za pomocą kamery termowizyjnej. Okazało się, że mężczyzna uchwycił na nim prostokątny półprzeźroczysty obiekt, znajdujący się na zupełnie czystym niebie.

Chiny planują pozyskanie gruntu z Marsa

tylkoastronomia.pl -

Chiny jawią się jako przyszła superpotęga kosmiczna. Po głośnym sukcesie misji sondy kosmicznej Change' 4, naukowcy planują kolejne bezzałogowe loty na Srebrny Glob, a już w przyszłym roku może rozpocząć się przełomowa misja na Marsa.

Pastor z USA wyczytał w Biblii, że po 21 stycznia rozpocznie się krwawa wojna

innemedium.pl -

W starożytnych tekstach mówi się, że po krwawym superksiężycu na Wschodzie rozpętała się krwawa wojna. Wrogowie Izraela podobno już czekają. Według pastora Marka Bilza, nadchodzące wydarzenie opisane jest w dwóch pismach – w Księdze Joela i Księga Zachariasza. Krwawa bitwa rozpocznie się dokładnie rok później, kiedy ludzie będą świętować Tu bi-Szwat (Nowy Rok Drzew).

Neurony chorych na autyzm rozwijają się szybciej

tylkomedycyna.pl -

Naukowcy z Kalifornijskiego Instytutu Salk odkryli różnicę między rozwojem komórek nerwowych osób posiadających zaburzenia ze spektrum autyzmu a rozwojem neuronów zdrowych ludzi. Nowe ustalenia mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia natury autyzmu, a także mają szansę pomóc w tworzeniu lepszych technik diagnostycznych oraz terapii leczniczych.

Naukowcy potrafią odtworzyć miazgę w martwym zębie

tylkomedycyna.pl -

Mało kto lubi chodzić do dentysty, jednak wszyscy jednogłośnie mogą stwierdzić, że leczenie kanałowe zęba nie należy do przyjemności. Co więcej, jest to jedna z bardziej przerażających czynności, jakie oferuje cennik dentysty. Póki co nie odkryto alternatywnego sposobu leczenia martwicy miazgi. Istnieje jednak pewne pocieszenie – naukowcy z Uniwersytetu Temple potrafią już wyhodować z komórek macierzystych nowe zębiny, tkanki miazgi, naczynia krwionośne i nerwy występujące przy zębach.

Nowa fala dziwnych dźwięków na świecie

innemedium.pl -

Dziwne dźwięki powracają regularnie. Początek 2019 roku to wysyp kolejnych obserwacji tych niewyjaśnionych fenomenów. Nikt nie wie co to za odgłosy, ale niepokoją one ludzi niemal na całym świecie.

Ile błonnika powinniśmy spożywać, aby zapobiec chorobom?

tylkomedycyna.pl -

Metaanaliza badań z ostatnich 40 lat wykazała optymalną ilość błonnika pokarmowego, którą powinniśmy spożywać, aby zapobiec przewlekłym chorobom oraz przedwczesnej śmierci. Wiemy już, że najlepszym źródłem błonnika są pełne ziarna, owoce oraz warzywa. Ale ile właściwie mamy ich zjadać? Odpowiedź przygotowała Światowa Organizacja Zdrowia.

Strony

Subscribe to zmianynaziemi.pl subskrybent