Subskrybent kanałów

Chińczycy pokazali prototyp domowego robota humanoidalnego

tylkonauka.pl -

Chińska firma UBTECH Robotics zaprezentowała humanoidalnego robota Walker X. Potrafi on omijać przeszkody, podnosić przedmioty i komunikować się z ludźmi za pomocą głosu, a także wskaźników świetlnych. Czy to nowy trend po zrobotyzowanych odkurzaczach?

Piorun kulisty, najbardziej tajemnicze zjawisko na Ziemi

innemedium.pl -

Piorun kulisty to skupisko energii unoszące się w powietrzu, w postaci świetlistej kuli. Zjawisko to, pozostaje jednym z najbardziej tajemniczych i niezbadanych fenomenów. Naukowcy regularnie deklarują, że udało im się poznać naturę piorunów kulistych, a nawet odtworzyć je w warunkach laboratoryjnych. Jak dotąd, nie pozyskano jednak pojedynczej, ogólnie przyjętej teorii ich pochodzenia.

Kraken-olbrzymi potwór morski czy historyczny głuchy telefon?

innemedium.pl -

Lewiatan, Jormungand i Kraken – podobnie jak wiele innych potworów morskich w światowej kulturze – mogą być wynikiem procesu przypominającego grę w głuchy telefon, która trwała setki lat. Takie zdanie, podziela oceanograf z norweskiego Instytutu Badań Morskich Gro van der Meeren.

Odkryto parę wodną w atmosferze Ganimedesa

tylkoastronomia.pl -

Astronomowie po raz pierwszy zdobyli dowód na istnienie pary wodnej w atmosferze Ganimedesa, księżyca Jowisza. Analiza danych pozyskanych z pomocą Kosmicznego Teleskopu Hubble'a wskazuje, że para wodna powstaje, gdy lód obecny na powierzchni tego księżyca zamienia się z ciała stałego w gaz.

Dlaczego kosmici porywają i zabijają krowy?

innemedium.pl -

W ostatnich latach XX wieku, przez planetę przetoczyła się fala tajemniczych porwań i okaleczeń bydła przez niezidentyfikowane obiekty latające. Tajemniczy obcy rozpruwacze atakowali krowy, rozpruwali im brzuchy, wycinali narządy wewnętrzne i nie pozostawiali po sobie żadnych śladów. Według statystyk ufologów, szczyt uboju zwierząt UFO nastąpił w latach 1975-1976. 

„Kompas hematytowy” tajemniczy artefakt cywilizacji Olmeków

innemedium.pl -

Olmekowie to lud, który zamieszkiwał Amerykę Środkową na przełomie XVI-II wieku p.n.e. Spekuluje się, że cywilizacja Olmeków powstała we wschodniej części współczesnego Meksyku (stany Veracruz i Tabasco). Ich znajomość geologii pozwoliła tej tajemniczej starożytnej cywilizacji, dosłownie terraformować niektóre regiony obydwu Ameryk. Płaskowyż San Lorenzo jest jednym przykładów takich miejsc. Wielu historyków, uważa go za jeden z najważniejszych projektów architektonicznych starożytności.

Astronomowie odkryli tajemnicę nagłego zaciemnienia jasnej gwiazdy Betelgezy

tylkoastronomia.pl -

Szczegółowa analiza zdjęć wykonanych przez Very Large Telescope (VLT) należący do Europejskiego Obserwatorium Południowego (ESO), pozwoliła astronomom zrozumieć przyczynę tajemniczego „wielkiego zaciemnienia” Betelgezy. Naukowcy odkryli, że gwiazda w tym czasie była częściowo ukryta przez obłok pyłu. Wyniki badań opublikowano w czasopiśmie Nature.

Czy motyw Władcy zwierząt, to symbol pradawnej globalnej religii?

innemedium.pl -

Kilka miesięcy temu, opowiadaliśmy o zagadkowym symbolu tajemniczej "torebki" znajdywanym na kamiennych rzeźbach oraz posągach sprzed 10 tysięcy lat, który występował u wielu odległych od siebie kultur. Jest to zaledwie jeden ze wspólnych mianowników nieznanej historii ludzkości. Równie ciekawym elementem jest motyw Władcy zwierząt, który również zdawał się być wszechobecny. Dotyczy to nawet tych kultur, które nie powinny mieć ze sobą nic wspólnego.

Odkryto żółwia olbrzymiego uważanego za wymarłego od stu lat

tylkonauka.pl -

Jeszcze pod koniec maja, władze Ekwadoru potwierdziły, że żółw olbrzymi znaleziony na Wyspach Galapagos, należy do gatunku, który został uznany za wymarły ponad sto lat temu. Park Narodowy Galapagos przygotowuje ekspedycję w poszukiwaniu nowych żółwi olbrzymich w celu uratowania tego gatunku.

WHO ostrzega przed mieszaniem szczepionek przeciw COVID-19

tylkomedycyna.pl -

Podczas konferencji internetowej WHO, Soumya Swaminathan (główny naukowiec organizacji), ostrzegła przed mieszaniem szczepionek na Covid-19. Swaminathan przypomniała, że potrzebę ponownego szczepienia należy rozpatrywać w oparciu o dowody naukowe, a nie oświadczenia firm farmaceutycznych. Nalegała również, aby wszelkie tego typu decyzje, konsultować z lekarzami.

Zagadkowa struktura została odnaleziona na zdjęciach Marsa

innemedium.pl -

Zdjęcie terenu w Elysium Planitia na Marsie wykonane przez kamerę HiRISE na pokładzie statku kosmicznego Mars Reconnaissance Orbiter, ukazuje zagadkową strukturę na powierzchni czerwonej planety. Zdaniem wirtualnych archeologów, fotografia z 2 kwietnia 2008 roku, może ukazywać wejście do jakiejś podziemnej struktury.

Strony

Subscribe to zmianynaziemi.pl subskrybent