innemedium.pl

Elektryczność w starożytności czy to możliwe?

Archeolodzy często znajdują tajemnicze przedmioty, które nie pasują do naszego obecnego rozumienia starożytnych kultur. Dobrym przykładem są różne tajemnicze artefakty, które świadczą o znacznie bardziej zaawansowanych starożytnych technologiach, takich jak elektryczność. Przez wieki wykopalisk odkryto wiele przedmiotów, których istnienie jest niewytłumaczalne i nie pasuje do oficjalnej historii, a jednak istnieją. Ale czy są jakieś zapomniane technologie, których istnienia nie bierzemy nawet dzisiaj pod uwagę?

Prezydent USA widział UFO. Niezwykłe wyznania Jimmy'ego Cartera

Jimmy Carter, 39. prezydent Stanów Zjednoczonych, jest znany z wielu niepopularnych decyzji. Wielu ludzi, pamięta go jednak zwłaszcza z tego iż nie ukrywał że na własne oczy widział UFO. Do pamiętnej obserwacji doszło w 1969 roku, kiedy służył jako gubernator stanu Georgia.

Statek UFO ujawniony na zdjęciu z Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba

Jedna z pierwszych obserwacji wykonanych przez Teleskop Jamesa Webba NASA pokazuje gwiazdę Wolfa-Rayeta, nazwaną WR 124. Rzadki widok jednej z najjaśniejszych, najmasywniejszych i najłatwiej wykrywalnych gwiazd na nocnym niebie został jednak przyćmiony czymś innym. W kadrze JWST uchwycono bowiem tajemniczy obiekt niewiadomego pochodzenia.

Telefony z zaświatów, czy zmarli kontaktują się z żywymi?

Widmowe rozmowy telefoniczne, znane również jako „rozmowy od zmarłych” lub „telefony z zaświatów”, to zjawisko, w którym dana osoba otrzymuje telefon od kogoś kto niedawno zmarł. Połączenia te są często krótkie, a głos po drugiej stronie linii jest zwykle opisywany jako odległy, zniekształcony lub trudny do rozpoznania.

Rozwiązano średniowieczną zagadkę zniknięcia Księżyca

W roku 1110 Księżyc nagle zniknął z nocnego nieba, pozostawiając ludzi w całkowitej ciemności przez kilka kolejnych miesięcy. 910 lat później badacze z Uniwersytetu Genewskiego w Szwajcarii uważają, że mogli w końcu rozwiązać tą niezwykłą zagadkę. 

Odkryto układ planetarny z tajemniczym obiektem

Międzynarodowy zespół astronomów ogłosił odkrycie nowego układu planetarnego w pobliżu gwiazdy HD 18599 (lub TOI-179). Wokół niego krążą dwa obiekty: egzoplaneta o masie Neptuna i masywny tajemniczy obiekt, którym może być brązowy karzeł lub małomasywna gwiazda. Wyniki badania są publikowane w formie preprintu na stronie internetowej arXiv.

Kryształy czasu dowodzą jego fraktalnej natury

Gdy w 2012 roku, zdobywca nagrody Nobla, Frank Wilczek, zaproponował metodę zbadania hipotezy fraktalnej natury czasu, mało kto wierzył, że uda się tego dokonać. A jednak. Potwierdzono właśnie, że obiekty zdolne do posiadania powtarzalnej struktury, ale nie w przestrzeni, a w czasie, rzeczywiście mogą istnieć. Nazwano je kryształami czasu.

Teleskop Hubble'a sfotografował „kosmicznego ducha”

Kosmiczny Teleskop Hubble'a wykonał niezwykłe zdjęcie, na którym można dostrzec zarysy ludzkiej „złowrogiej” twarzy. Dwoje lśniących oczu to dwa jądra zderzających się galaktyk, owal twarzy tworzą pierścienie młodych niebieskich gwiazd.

W Układzie Słonecznym znajduje się nieodkryta planeta wielkości Marsa

Astronomowie na całym świecie od kilku lat poszukują tak zwanej „dziewiątej planety”. Grupa kosmologów przedstawiła nowe badanie oparte na wynikach komputerowych symulacji powstania Układu Słonecznego. W swoim artykule autorzy sugerują, że poza Neptunem może istnieć nieznana nam planeta, w rzeczywistości nowa „planeta wielkości Marsa”. Symulacje komputerowe sugerują istnienie planety wielkości Marsa poza Neptunem.

Elfy: magiczni towarzysze ludzkości

Elfy odgrywają istotną rolę we współczesnej kulturze popularnej, zwłaszcza w dziedzinie fantastyki. W trylogii "Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkiena, elfy są przedstawiane jako eleganckie i mądre istoty, które posiadają niesamowity talent w strzelaniu z łuku i walce mieczem. Są również znane ze swojego związku z naturą i zdolności do komunikowania się z zwierzętami. Z czego wywodziły się jednak te mity?

Ciemna materia może być starsza niż Wielki Wybuch

Ciemna materia, choć zdaniem naukowców stanowi aż 80% masy Wszechświata, pozostaje dla nas wielką zagadką. Dotychczas nie udało się jej odkryć, a jej istnienie mogłoby wyjaśnić anomalie w rotacji i ruchu galaktyk w gromadach. Tymczasem jak wynika z najnowszych badań, ciemna materia mogła istnieć jeszcze przed Wielkim Wybuchem.

Jak liczba Pi kontroluje Wszechświat

Dzisiaj, 14 marca jest Międzynarodowy Dzień Pi. Datę honorowania tej stałej wybrał w 1987 roku amerykański fizyk Larry Shaw, który dokonał prostych obserwacji. Najbardziej „bieżący” zapis liczby Pi – 3,14 – przypada na 14 marca, jeśli zaczniemy od systemu zapisu daty miesiąc/dzień zainstalowanego w USA.

ORMUS legendarny biały proszek złota

ORMUS inaczej znane jako białe monoatomowe złoto. Jest to duchowy złoty proszek, który można znaleźć na całym świecie, jednak jego największe stężenie występuje w pyle wulkanicznym oraz w miejscach, gdzie kiedyś wydobywano złoto. Mniejsze wartości w soli z morza martwego i wodzie oceanicznej.Substancja ta jest znana od tysięcy lat pod nazwą mfkzt. Jednak dzięki miliarderowi D. Hudsonowi substancja znana jako ormus czy orme czy też mfkz została odkryta ponownie.

Strony