tylkonauka.pl
Fizycy sprawdzają czy wszechświat jest tylko hologramem, a nasza rzeczywistość złudzeniem
Fizycy z Fermi National Accelerator Laboratory postawili sobie za zadanie udowodnienie, czy wszechświat, który obserwujemy przez teleskopy, naprawdę istnieje, czy też jest to tylko dwuwymiarowa projekcja. Nowa teoria, którą badają obecnie naukowcy, dotyczy wszystkich aspektów rzeczywistości i kwestionuje nią samą jako coś co w istocie nie istnieje i jest tylko symulacją.
Erupcja wulkanu Tonga stworzyła nieznane dotychczas fale w ziemskiej atmosferze
Naukowcy odkryli, że zwierzęta lądowe widzą więcej kolorów niż wodne
Naukowcy obliczają ilość mikrodrobin plastiku w pajęczynach
Chińscy paleontolodzy odkryli niezwykły gatunek starożytnych trylobitów
Trylobity to wymarłe morskie stawonogi, które żyły w starożytnym oceanie w okresie kambru i ordowiku. Ostatnio zespół naukowców składający się z profesora Zhao Fangchenga, doktoranta Sun Zhixina i dr Zeng Han z Nanjing Institute of Geology and Paleontology of the Chinese Academy of Sciences, natrafił na wyjątkowego przedstawiciela tego gatunku.
Astrofizycy wyjaśnili, w jaki sposób Słońce zakończy swój żywot
Naukowcy raczej nie mają wątpliwości, że Słońce zakończy swoje życie za jakieś 10 miliardów lat. Problemem było jednak ustalenie, jak będzie wyglądała śmierć tej gwiazdy. Opracowany model komputerowy rozwiązał tę zagadkę.
Wirus Ebola ma już przynajmniej 16 milionów lat
Astronomowie szacują ryzyko upadku odłamków rakiet na ludzi!
Astronomowie obliczyli, że istnieje 10-procentowe prawdopodobieństwo, że ktoś padnie ofiarą katastrofy fragmentu rakiety, która powoduje niekontrolowane ponowne wejście w ziemską atmosferę. Jednocześnie największe ryzyko spada nie na mocarstwa kosmiczne, ale na kraje takie jak Indonezja, Meksyk i Nigeria.
Okazało się, że przez dwa stulecia koty niewiele się zmieniły, w przeciwieństwie do psów
Astronomowie wyjaśniają brak pierścieni na Jowiszu
Kości znalezione w Hiszpanii mogą napisać na nowo historię ludzkości
Sensacyjne odkrycie dodaje jeden milion lat do historii ludzkiej egzystencji w Europie. Liczące 1,4 miliona lat kości twarzy są najstarszymi ludzkimi skamieniałościami, jakie kiedykolwiek odkryto na kontynencie europejskim i według naukowców stojących za przełomowym odkryciem mogą zmienić sposób, w jaki myślimy o ludzkiej prehistorii.