Subskrybent kanałów

Naukowcy przypuszczają, że Oumuamua może być obcym statkiem kosmicznym

tylkonauka.pl -

Coraz więcej naukowców zaczyna uznawać gościa z kosmosu, 1I/2017 U1 Oumuamua, za obcy pojazd kosmiczny. Jest to słynny cylindryczny obiekt, który wszedł do Układu Słonecznego w trajektorii wskazującej na to, że pochodzi z przestrzeni międzygwiezdnej. Był to zatem pierwszy w historii obserwacji astronomicznych obiekt z innego systemu planetarnego, który zachował się tak jak sonda badawcza.

W Indiach narodziła się "syrenka"

innemedium.pl -

Młoda, 23-letnia hinduska, urodziła na początku grudnia w szpitalu publicznym Chittaranjan Deva Sadan w Kalkucie. Przed porodem nie chodziła do ginekologa, ani na USG, dlatego była niezwykle zszokowana tym jak wygląda jej dziecko. Widząc noworodka, omal nie zemdlała z przerażenia. 

W Argentynie 11 uczniów padło ofiarą demonicznych sił

innemedium.pl -

W argentyńskim mieście Santiago de Salavin odbywała się zwykła lekcja, kiedy nagle jedenastu uczniów upadło na podłogę i zaczęło walczyć w konwulsjach. Świadkowie zdarzenia wpadli w panikę. Dyrektor i nauczyciele natychmiast wezwali lekarzy, psychologów, księży, a nawet egzorcystów.

Zaawansowane protezy przywracają zmysł dotyku

tylkonauka.pl -

Najnowocześniejsze protezy świata spełniają marzenia osób niepełnosprawnych. Typowe sztuczne kończycy mają zwykle tylko uzupełnić brak ręki lub nogi, którą stracono w wyniku wypadku. Można nimi poruszać i wykonywać pewne czynności, lecz nie jest to łatwe, ponieważ użytkownik nie posiada czucia w sztucznej ręce. Tymczasem nowoczesne zaawansowane protezy całkowicie eliminują ten problem.

Naukowcy twierdzą, że siedzący tryb życia nie jest bezpośrednią przyczyną nadwagi

tylkomedycyna.pl -

Według najnowszych badań siedzący tryb życia nie może powodować przyrostu masy ciała. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal jest on niezdrowy. Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej w ciągu dnia wiąże się ze zwiększonym ryzykiem wysokiego ciśnienia krwi, cukrzycy typu 2, chorobami serca oraz rakiem. Co więcej, ryzyka tego nie można zredukować w żaden inny sposób, jak tylko poprzez zmianę trybu życia.

Olej z pestek winogron naturalnym, uniwersalnym kosmetykiem

jejportal.pl -

Olej z pestek winogron jest wyjątkowo bogaty w kwasy tłuszczowe omega-6, przez co uważa się go za bardzo zdrowy dodatek do zbilansowanej diety. Oprócz zastosowania kulinarnego, olej ten może mieć jednak także zastosowanie kosmetyczne. Nadaje się do pielęgnacji włosów, ale także naszej skóry.  Olej z pestek winogron jest produktem ubocznym, wynikającym z produkcji wina, a jego właściwości zdrowotne zależą w głównej mierze właśnie od samego procesu produkcji.

NASA ogłasza kolejne niezwykłe odkrycie! Zapowiedziano konferencje prasową

innemedium.pl -

Internet zawrzał po ostatnim oświadczeniu amerykańskiej agencji kosmicznej. Zgodnie z najnowszym oświadczeniem, w najbliższych dniach NASA zorganizuje konferencję prasową, podczas której podzieli się z nami swoim najnowszym odkryciem. Wiadomo jedynie, że ma ono związek z obserwacjami, które prowadzi Kosmiczny Teleskop Keplera.

W akwenie woroneskim zaobserwowano wodnego potwora!

innemedium.pl -

W okolicy miasta Woroneż położonego na południu Federacji Rosyjskiej, nakręcono film, na którym widać niezwykłe wodne stworzenie. Na wideo widać je, jak coś czarnego wynurza się z wody na krótką chwilę. Trudno pojąć, co to za zwierzę. Wystraszeni mieszkańcy Woroneża dostrzegają tutaj podobieństwo pomiędzy stworzeniem ze zbiornika a słynnym potworem z jeziora Loch Ness.

 

Wampiry energetyczne oraz posiadcze "złego oka" stanowią poważny problem!

innemedium.pl -

Czasami spotykamy na swojej drodze ludzi, którzy niczym czarna dziura wysysają z nas wszystko, co najlepsze. Takie osoby bywają nazywane przez niektórych wampirami energetycznymi. Z kolei problemem są też inni ludzie posiadający tak zwane "złe oko". Posiadają oni niebezpieczną zdolność do wpływania na rozkłady prawdopodobieństwa dotyczące naszego życia choć zazwyczaj w sposób negatywny.

Ręce Boga ukazały się nad Australią? Czy to tylko złudzenie?

innemedium.pl -

Niesamowite wideo demonstrujące, coś co zdaniem niektórych przyponina gigantyczne ręce Pana Boga na niebie, pojawiło się w sieci. Ni natychmiast przyciągnęło ono uwagę milionów użytkowników którzy mają mieszane odczucia co do zawartego na nim przekazu. Tajemniczy film został nakręcony przez pasażera z okna samochodu.

 

Wydrukowane w drukarce 3D miękkie sztuczne serce bije jak prawdziwe

tylkomedycyna.pl -

Około 26 milionów ludzi na całym świecie ma problem z niewydolnością serca. Wielu pacjentów potrzebuje przeszczepu tego organu i jest to ich jedyna nadzieja. Niestety liczba dawców jest zdecydowanie zbyt mała a oczekujących na pomoc jest coraz więcej, dlatego naukowcy pracują nad sztucznym odpowiednikiem serca.

Sztuczna Inteligencja firmy Google, stworzyła własną SI przewyższającą wszystkie inne!

innemedium.pl -

Już na początku 2017 roku, naukowcy pracujący w ramach projektu Google Brain ogłosili istnienie sztucznej inteligencji AutoML. Narzędzia zdolnego do tworzenia własnych o wiele bardziej rozwiniętych sztucznych inteligencji. Terazo nieco ponad 8 miesiącach ogłoszono, że SI zdołała stworzyć nową wersje samej siebie, która jest najbardziej zaawansowanym tworem tego typu na świecie.

Kobieta twierdzi, że uprawia seks z duchami

innemedium.pl -

27-letnia mieszkanka Bristolu, Amethyst Realm uważa, że jest specjalistką od tematyki spiritystycznej.  Kobieta twierdzi, że nie tylko może komunikować się ze zmarłymi, ale nawet uprawia z nimi seks.

Olej rzepakowy może źle wpływać na Twój mózg

tylkomedycyna.pl -

Olej rzepakowy ma opinię zdrowego tłuszczu roślinnego, który idealnie nadaje się do smażenia potraw. Jednak najnowsze badania sugerują, że olej ten może mieć szkodliwy wpływ na stan naszego mózgu. Badacze odkryli, że osoby, które często spożywają olej rzepakowy, mogą być bardziej narażone na chorobę Alzheimera.

 

Czy można jeść tłusto i nie tyć? Naukowcy twierdzą, że tak

tylkomedycyna.pl -

Zbyt tłusta dieta jest jednym z głównych powodów przybierania na wadze. Najnowsze badania sugerują jednak, że istnieje możliwość spożywania tłustych pokarmów przy zachowaniu smukłej sylwetki. Naukowcy badali myszy karmione dietą wysokotłuszczową i okazało się, że modyfikacja konkretnej sieci nerwów przekazujących sobie informacje o spożywanym pokarmie, może zapobiegać przyrostowi masy ciała, mimo nadwyżki kalorycznej.

Problemy ze snem podczas menopauzy – co robić?

jejportal.pl -

Zmiany, które pojawiają się w okresie menopauzy, mogą mieć wpływ na każdy aspekt naszej codzienności – od odczuwanego nastroju, po popęd seksualny. Chociaż większość kobiet doświadcza klasycznych objawów – takich jak uderzenia gorąca – niektóre z nas zmagają się także z zaburzeniami snu, a to znacznie bardziej uprzykrza życie. Jak możemy temu zaradzić? Brak spokojnego snu może wpływać na nasze zdrowie pod wieloma względami. Zaburzenia snu zwiększają ryzyko wystąpienia chorób przewlekłych, a także podnoszą poziom kortyzolu we krwi, który może zwiększać masę ciała.

Strony

Subscribe to zmianynaziemi.pl subskrybent