tojuzbylo.pl

Nowe znalezisko archeologów potwierdza wierzenia Słowian

Podczas prac archeologicznych na terenie słowiańskiego grodziska w Żmijowiskach (woj lubelskie) naukowcy odkryli znalezisko potwierdzające dawne wierzenia naszych przodków.

 

Kierujący wykopaliskami archeolog Paweł Lis poinformował o odnalezieniu dobrze zachowanego naczynia zawierającego w sobie ofiarę zakładzinową, którą składano opiekuńczym bóstwom domowym, starając się w ten sposób pozyskać ich przychylność.

 

Czarni właściciele czarnych niewolników. Czyli temat Tabu.

Kontrowersyjnym tematem niewolnictwa już się zajmowałem na tojuzbylo.pl w przeszłości, lecz postanowiłem do niego powrócić w innym kontekście. W kontekście bardzo nie wygodnym dla pewnych środowisk i dlatego pozostającym na cenzurowanym,  w sferze tabu. Tym tabu jest kwestia czarnych właścicieli, czarnych niewolników. Jak się zaraz przekonamy skala zjawiska miała gigantyczne rozmiary i wcale nie ograniczała się do kilku odizolowanych przypadków.

 

Ludzie mogą się zabijać o wszystko... nawet o dębowe wiadro.

W 1325 roku, dwie wrogie armie starły się w okolicach dzisiejszego włoskiego miasta Castello di Serravalle, w regionie Emilia-Romagna. Była to największa średniowieczna bitwa, w której śmierć poniosły tysiące ludzi. Mimo, iż taki rozlew krwi był powszechny w ówczesnej Europie, to sam powód dla którego rozgorzały walki był bardzo niezwykły. Wojna toczyła się o drewniane, dębowe wiadro.