Żydzi twierdzą, że mają historyczne prawo do kolonizowania Krymu

Kategorie: 

W Rosji ostatnio mówi się, że Żydzi mają historyczne prawo do kolonizowania Krymu – przynajmniej ci rosyjscy. Do takich wniosków doszedł dr Szymon Dubnow, znany ekspert w dziedzinie historii judaizmu.

 

Według badacza, Żydzi mają historyczne prawo do kolonizacji Krymu, a konkretnie całego północnego wybrzeża Morza Czarnego. Jeszcze przed nadejściem ery chrześcijańskiej, kwitła tam zhellenizowana kolonia żydowska. Świadczą o tym pisma, pochodzące z pierwszego wieku naszej ery. Do osiedli żydowskich na Krymie przybywali Żydzi bizantyjscy w piątym wieku naszej ery.

 

Klasa rządząca Imperium Chazarskiego w ósmym i jedenastym wieku uznawała judaizm za religię dominującą. Później w regionie, bo aż do osiemnastego wieku, przeważali Żydzi i Karaimi. Nowe kolonie żydowskie nad Morzem Czarnym zaczęły tworzyć się w dziewiętnastym wieku.

 

Historyczne prawo Żydów do kolonizacji wybrzeża Krymu i Morza Czarnego od Odessy po Kaukaz nie mogą być kwestionowane. Żyli oni na tych ziemiach od dwóch tysięcy lat, także w czasach Greków i Scytów.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

"Historyczne prawo Żydów do

"Historyczne prawo Żydów do kolonizacji wybrzeża Krymu i Morza Czarnego od Odessy po Kaukaz nie mogą być kwestionowane. Żyli oni na tych ziemiach od dwóch tysięcy lat, także w czasach Greków i Scytów."
Tallin, Żydzie... O jakiej ty historii prawisz? Przedchrześcijańskiej?.. Buhahhaaa
KOnkretnie od kiedy te semickie wywłoki opanowaly Krym?
To kolebka hebrajczyków??
Może jeszcze od czasów Noego?
Kłamco! Noego wyprodukowaliście na podstawie summeryjskich eposów o Gilgameszu, którego historię przekazały ocalałe resztki Summerów tworząc cywilizację Mezopotami, a które to historie zostały zawłaszczone i przekształcone w religię przez piśmiennych koczowników jako ich własne...
To prawda... Te podle ludy zajęły agresywnie tamte tereny 2000 lat temu, które były w posiadaniu indoeuropejczyków od 7 000 lat.

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika sakala

Żyd, Muzłumanin co za różnica

Żyd, Muzłumanin co za różnica jeden i drugi ma agresywną roszczeniową postawę.
Jedni i drudzy nie zrozumieli nauk Chrystusa, albo im one nie pasowały, i jedni i drudzy w piekle wylądują. Dej Boże żeby nam piekła nie zgotowali zanim ich to piekło pochłonie.
A co do ziemi to kto z was ma jakieś posiadłości ziemskie?
Jak macie to raczej was nikt, przynajmniej na razie, do sprzedazy nie zmusi, a jak nie to po co się wkurwiać.
Oni są sprytni i żerują na emocjach żeby później wykorzystać to w swojej propagandzie. 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

A JA TWIERDZĘ, ŻE ŻYDZI NIE

A JA TWIERDZĘ, ŻE ŻYDZI NIE MAJA ŻADNYCH PRAW,  DOKĄD UZNAJĄ I WYZNAJĄ ZASADY FASZYSTOWSKIEGO I NAZISTOWSKIEGO TALMUDU...
 SĄ NARODEM PRZEKLĘTYM WŁASNIE PRZEZ TO I WSZYSCY TALMUDYŚCI POWINNI ZGINĄĆ.
 NIE MOŻE BYĆ TAK, ŻE TYLKO ŻYDZI SĄ LUDŹMI A NIE-ŻYDZI GOJAMI, CZYLI :
"ZWIERZĘTAMI O LUDZKIEJ TWARZY, KTÓRYCH STWORZYŁ JAHVE, BY SŁUŻĄC ŻYDOM NIE WZBUDZAŁY W NICH OBRZYDZENIA" - cytat z Talmudu
Są narodem "wybranym" co powoduje, że przewróciło im się w tych pazernych makówkach i uważają, że każdy kąsek naszej pięknej planety to ich "ZIEMIA OBIECANA"
 Ponieważ w każdym punkcie Ziemi te chwasty się rozrosły, to gdzie jest miejsce dla nas zwierzątek - gojów??!
 Na chwasty najlepszy jest RANDAP, tyle., że po jego zastosowaniu ziemia jest zatruta i wszysko co na niej urośnie truje człowieka i zwierzęta.
 Jak wyplenić "te chwasty"...?
 Zabrać im pieniądze i wygnać na Marsa.. Robimy składkę na tę podróż w jedną stronę?

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Isabella

Szanowny Panie Zenek tak nasi

Szanowny Panie Zenek tak nasi przodkowie to krolowie Kazarii,
Joseph to Otto I  Billung
Hebrajczycy to ludzie z Hyperborei
Jaksa z Miechowa mial na swoich monetach gwiazde Dawida !
Kagan to od slowa Konug. Kongun- krolowie Skandynawii.
Thor byl tez Kazarem.
Thor przybyl do Skandynawii i pobil wszystkich zalotnikow.
Ozenil sie z corka krola polnocy.
Dlatego prastarzy Hebrajczycy to R1a i wszyscy od R1a to nasi poddani.
Testament Alexandra wielkiego
Daje wam wszystko od polnocy do poludnia i od wschodu do zachodu
a kazdy czlowiek ma byc waszym sluga i waszych dzieci.
strona matki to R1â z polnocy
dlatego w Biblii jest zapisane i zaplowadzil mnie Bog do bram na wschodzie na wschodzie tam gdzie jest narod Israela !

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Dodam jeszcze, że Kazarowie (

Dodam jeszcze, że Kazarowie ( chzarowie) to był podły lud z podłymi władcami, przepędzony z Wschodu i który jeszcze przed Chrystusem objął wiodące stanowiska ( faryzeusze) w semickich plemionach hebrajskich koczowników, które po obaleniu zniszczeniu Summerów 1000 lat po Potopie zaanektowali historyczne, przedpotopowe notaki tworząc z nich Stary Testament  i Torę..
 Następni postępni rabini uknuli religię państwową Cesarstwa Rzymskiego za czasów Konstatntyna dla umocnienia władzy cesarstwa oficjalnie a w podstępny sposób własnej, tworząc Nowy Testament, który jest już kompletną bajką na dobranoc, wciskając w usta Chrystusa słowa, których nikt nie zapisał, a tym bardziej zapamiętał, bo napisane te słowa były co najmniej 100 lat po rzekomej śmierci Mesjasza
 Zapewne otrzymam gromy zarówno od żydów, jak i od różnych wyznań chrześcijańskich, ale taką wiedzę posiadam i nie zamierzam jej zatrzymywać dla siebie.
 Uwolnienie Czlowieka od wierzeń a zprezentowanie mu wiedzy, to jak odczuwam ... Mój obowiązek.
 Jeżeli uraziłem uczucia religijne komukolwiek, to przepraszam, ale w Piśmie jest zapisane.. "Prawda was wyzwoli"... co staram się czynić.

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

"Gwiazda Davida", nie jest

"Gwiazda Davida", nie jest gwiazdą hebrajską. Hyperborea to kraina z Conana - Barbarzyńcy. Nigdy taki kraj nie istniał, poza hebrajskimi legendami.
 "GWiazda dawida" to słowiański symbol Venus
Wenus - Leliwa
Czy kojarzenie przez Długosza Lelji z Wenerą, boginią wiązaną z planetą Wenus znajduje potwierdzenie w fragmentach zachowanych wierzeń ludowych? Faktycznie, na obszarze Ukrainy Jutrzenkę (poranną Wenus) zwano "gwiazdą Lelową" lub alternatywnie Leliwą. Zorian Dołęga Chodakowski zbierający obrzędowe pieśni nad Sanem, górną Wisłą, Bugiem, Bohem i Nieprem (Dnieprem) opisywał widziany na własne oczy symbol leliwy (gwiazdy i księżyca) na weselnych, czerwonych chorągwiach, co daje obraz obu ciał niebieskich na czerwonym tle - świtających lub zachodzących. Co więcej, nad Drawą i Sawą zachowało się powiedzenie "D(j)evojka kak leliwka. D(j)evojka kak prekrasna zora!",[47] co współgra zresztą ze staropolskim określeniem pięknej dziewczyny – lelija / lilija, a jak podaje Jerzy Bartmiński - dziewczyna piękna jak zorza - mówiono dawniej i w Polsce. Taki sam znak, jak opisany przez Chodakowskiego, pojawia się również w starym szlacheckim herbie Leliwa (Leliwita). Sam Chodakowski cytuje zaś ludowe powiedzenie „zora Leliwa duże szczastływa, zora lubowna”.[48] Herb Leliwa przedstawia sześcioramienną gwiazdę i księżyc. Symbol ten jest niezwykle popularny, bo obecny tak w wierzeniach irańskich, jak i na monetach rzymskich, nie musiał więc przywędrować do nas skutkiem obcych wpływów, lecz należy do prastarej warstwy symboliki Indoeuropejczyków. Zwykle jednak gwiazda poświęcona Wenus pojawia się w formie ośmioramiennej lub pięcioramiennej, co posiada związek z cyklami Wenus.[49] Dlaczego u nas przybiera postać sześcioramienną?

Polski_herb_Leliwa_Leliwita.png
Polski herb szlachecki Leliwa / Leliwita. Lelija i Leliwka to również określenie pięknej kobiety.
Na Ukrainie jeszcze w XVIII wieku planetę Wenus określano mianem Leliwy i Gwiazdy Lelowej.
upodlony przez hebrajczyków kompozycją równobocznych trójkątów..
 Zapomnij manipulantko!!!
 
 
A tu mały dodatek hyperborejski z wiki:

W istnienie Hiperborejczyków powątpiewał Herodot pisząc "O hiperborejskich zaś ludziach ani Scytowie nie umieją nic powiedzieć, ani inne mieszkające tam ludy, oprócz chyba Issedonów. A, jak ja sądzę, i ci nic nie wiedzą : bo w takim razie opowiadaliby o nich także Scytowie, jak opowiadają o jednookich Arimaspach." [2] "Jeżeli jednak faktycznie istnieją hiperborejscy jacyś ludzie, to istnieją też hipernotyccy [na południu 'poza Notosem']. Śmiech mnie zbiera, gdy widzę, jak wielu już nakreśliło obwód ziemi, a nikt rozumnie go nie objaśnił. Bo kreślą oni Ocean, jakoby on dokoła opływał ziemię, która jest zaokrąglona niby pod dłutem tokarskim, a Azję czynią równą co do wielkości Europie." [3]
Hyperborea została umieszczona w cyklu Roberta E. Howarda o Conanie. Istniała ona rzekomo po zatonięciu Atlantydy w erze hyboryjskiej, czyli pomiędzy XIV a X tysiącleciem p.n.e.[4]

 

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika Zenek :)

  Marduka czczono emblematami

 
Marduka czczono emblematami z gwiazdą 5-ramienną, 6-ramienną i 7-ramienną. Każdy z tych symboli z wyrytym w swym centrum znakiem oznaczajacycm Słońce ma umocowanie w mitologii słowiańskiej (indoeuropejskiej). Pewnie i w przypadku Leliwy jest podobnie.
 
Zresztą jak widać z herbu to co mają arabowie w swoich godłach pochodzi od Polaków po ich wyzwoleniu od żydowskiego terroru te 1500 pne gdyż są tylko spadkobiercami (i złodziejami) pamiątek po armii (=> Ludy Morza ) jaka tam poszła (i się osiedliła tworząc państwa) wyzwolić Mezopotamie od hebrajskiego nazizmu.
 
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Dzieki,   tylko cóż po niej

 
Dzieki,
 
tylko cóż po niej jak ginie ona w natłoku kłamstw nazistowskiej propagandy i jej nieustających wrzasków "yahwe abkar".
 
 
Wątpie by ten post ktokolwiek sobie zachował a tyym bardziej zechciało mu się przekleić gdzie indziej. Ważniejsze przecież na "dziś" jest zachlać, zacpać i zadupczyć czyli "życie" przykładnego jewrocwela. Takiego Pawko Morozowa co się dla szekli zaprzeda i wyprze nawet własnych rodziców. Docelowego produktu odmużdzającej pro-propagandy nazistów. Idealnego łobywatela semickiej IV rzeszy (sionu).
 
 
(http://pl.wikipedia.org/wiki/Pawlik_Morozow)
 
 

Portret użytkownika Zenek :)

  Gówno prawda. żydostwo jako

 
Gówno prawda. żydostwo jako zorganizowana grupa agresorów. Zorganizowana grupa sadystycznych bandytów i morderców nalazła na Krym około 8 wieku dopiero jak na rozkaz Bizancjum wojowali z Lechią czyli Polską czyli Kaganatem Słowian. 
 
Wcześniejszy najazd "żydów" to najazd Greków ok 1200 pne (mit o Heraklesie i Amazonkach (pierwszych) się kłania) po jakim na obrzeżach Krymu były założone greckie osady.
 
"wykopaliska" na jakie żydowstwo odnośnie się powołuje to skradzione Słowianom artefakty po kulcie Marduka, tego samego Boga jaki robi w bibli za Zbawiciela i jaki ZDERATYZOWAŁ ŻYDÓW I ICH BANDYCKĄ TYRANIĘ ok 1400 pne (Mahabharata jak i biblia o tym mówią). Ale ponieważ jak debile pozwoliliście na przewłaszczenie heksagramu który był jednym z wielu wykopanych na Krymie wizerunków tego boga to teraz w ramach kultywowania i milczącej zgodzy iż "chazarzy to TYLKO żydzi" robią was ponownie naziście w bambuko kradnąc wam tereny będące ŚWIĘTYMI dla Słowian.
 
 
Co zaś do "władców chazarii" to (za en wiki http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Khazar_rulers):
władca chazarii -=- daty panowania -=- odpowiednik z polskiej listy królów -=-  postać historyczna wymazana z polskiej pamięci przez zakłamywaczy naszej narodowej historii (krzyżackich uryniarzy):
 
1. Irbis (Khazar)  -=-  do ok 650 -=- Witosław znany też jako (kupiec Samon) albo -=- KUBRAT
2. ---- bezkrólewie ---- (podział na 12 województw, rozpad państwa spowodowany jego bezpotomną śmiercą podczas walk z żydowkimi agresorami => Awarami)
3. Busir (Ibuzir Glavan) -=- 690-715 -=- Krok I -=- Tervel
4. Barjik -=- 720-731 -=- Krok II -=- Kormesiy
5. Bihar -=- ok 732 -=- Lech II (w legendzie zamordowany, naprawde wygnany (osiadł na tronie Bizancjum jako ojciec żony cesarza) -=- Sevar
6. Prisbit -=- koniec lat 730 -=- Wanda (co to nie chciała żydowskiego nazisty za męża - karola młota, emblematy jej kultu ukradł watykan) -=- brak danych
7. ---- bezkrólewie ---- (najazd bizancjum i żydostonki od strony Kaukazu)
8. Baghatur -=- od 760 -=- Leszek I/ Przemysław -=- Telerig
..... brak chazarskich odpowiedników (brak danych co nie oznacza iż polscy władcy nie rządzili Chazarią)
9.  Khan-Tuvan -=- 825-830 -=- Pompil I / Popiel -=- Omurtag
10. Bulan (Khazar) -=- do ok 850 -=- Pompil II  -=- Malamir
 
Bulan zwany Pompilem II czy bardziej sławnym z legendy "o myszach co go zjadły". Prawdziwe tło historyczne jest takie iż bizantyjscy mnisi (owe MYSZY) dokonywali podbużania jego ludu i władców słowiańskich osad do powstania i buntu przeciwko swojemu władcy i PAŃSTWOWEJ RELIGII co zaskutkowało ówczesnym "MAJDANEM" i ROZŁAMEM PAŃSTWA co wykorzystało czekające na to Bizancjum najeżdzając kolejny raz od strony Kaukazu Kaganat Słowian. I od tego czasu można cokolwiek mówić o jakichś "żydowskich prawach do krymu" bo od tego czasu władcy Chazari przez jakieś niecałe 200 lat są semickimi bandziorami co widać po ich imionach jak Obadiach na przykład.
 
Od czasów rozpadu państwa za czasów Popiela (Pompila II) drogi Słowian się bezpowrotnie rozeszły na kilkaset lat tworząc powoli dożynane i "nawracane" przez nazistów od yahwe "skupiska". W każdym razie linia "rosyjska" (wschodnia) i linia polska (zachodnia) są poniwowate poprzez wspólnego władce i historię gdyż i u nas i u ich naczalstwa stoją synowie Asparukha z jakich 2 zostało bronić ojcowizny od najazdów żydobizantyjckiej swołoczy od strony kaukazu i Krymu (rosyjska linia) a 3 poszło bronić Kaganatu przez nacierajacymi nazistami (ashkeNAZI yude = Awarzy) od południa. Jeden z tych synów został po zakończeniu walki obrany i królem Polski jak i kilkanaście lat później za  zgodą pozostałych braci WŁADCĄ CAŁEGO KAGANATU.
 
Bo to z terenów krymu pochodzi sam Krak znany w ksiązkach jako Tervel of Bulgaria (legenda o założeniu Krakowa). Dynastia tego władcy rządziła całą Lechią i przed nią Bizantyjscy cesarze czapkowali śląc dary (do walki z nią wysłano w/w żydów zwanych niepoprawnie chazarami i poprawniej AWARAMI czy askeNAZI yude):
http://mistykabb.files.wordpress.com/2014/03/049135bb356984d21278a7cf44282713140.jpg
(mapka Kaganatu Słowian sprzed rozpadu -> "zjedzenia przez zdrajców")
 
i z powodów politycznych tak jak nam obrzezano historię na zdrajcy i semickiej przybłędzie Mieszku I tak celowo i tendencyjnie podzielono Lechie na ksiąstewka i wymazano pamięć o niej jako CAŁOŚCI by Słowianie nie byli świadomi swojego panowania nad Europą choc są na to zachowane dowody u zachodnich kronikaży.
 
PS.
Jak ktoś szuka czegos więcej o polskich władcach to "Dynasty Ashina, clan Dulo (także Krum/Dulo)" (http://en.wikipedia.org/wiki/Dulo_clan) to jest lista polskich królów co to których polszewiccy histerycy nie potrafią z przyczyn politycznych wykopac z mroków dziejów. To jest także powiązane znane Sarmatom odnośnie POLSKICH WŁADCÓW Z (naszymi) HUŃSKIMI PRZODKAMI.Kolejny temat tabu w nazistowkiej histeriologii teraz wrzeszczącej o jakichś urojonych prawach do krymu. 
 
PS.
Może kiedyś władyki byłych demoludów zrozumieją iz kiedyś Słowianie tworzyli jeden KONFEDERACYJNY organizm i zamiast dawac się wpędzać w nędzę i groby nazistowskiej stonce semickiej zjednoczą się ponownie pod sztandarem Swaroga jaki jest wcielony na ziemi.
 

Portret użytkownika lill

to ja wysuwam roszczenia do

to ja wysuwam roszczenia do terenu na którym w Łodzi przed wojną stała kamienica mojego pradziadka
Oczywiście ządam aby mi ją zwrócono ze wszystkim co tam jest obecnie i z odpowiednim odszkodowaniem za użytkowanie przez ostatnie 80 lat
Wcale nie przeszkada mi to że została sprzedana za pokaźną sumkę. Najważniejsze jest to że MÓJ PRADZIADEK  BYŁ KIEDYŚ JEJ WŁAŚCICIELEM  i z tego własnie powodu teren ten NALEŻY SIĘ MNIE!
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

No... nie wiem jak rozumieć

No... nie wiem jak rozumieć twoje roszczenie, bo w Łodzi właścicielami kamienic byli...
...WYŁĄCZNIE  ŻYDZI..
 To własnie z tego miasta pochodzi słynne żydowskie zawołanie:
 "Nasze kamienice a wasze ulice"...
 Czy to dziwne, że niektórzy Polacy ochoczo wydawali żydów Gestapo?

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...

Portret użytkownika OMEN

Taa... Problem w tym, że

Taa... Problem w tym, że genetycznie rzecz ujmując, to Chazarowie nic wspólnego z żydami nie mają. Bodajże w VII w.ne Chazarowie przyjęli jako swoją religię mojżeszową. To właśnie oni rozpowszechniali najbardziej nurt talmudyczny w religii żydowskiej.

Portret użytkownika Obserwator 2

Czy to przypadek, że żydzi są

Czy to przypadek, że żydzi są zewsząd wyganiani? Wklejam listę znalezioną na stronie:
http://abelikain.blogspot.ie/2014/10/synagoga-szatana-wedug-andrew.html
 
..."Poniżej częściowa lista wszystkich terenów, z których wygnano Żydów, niekiedy więcej niż jeden raz, na przestrzeni ostatniego tysiąca lat.
 
Mainz                         1012                            Litwa                             1495
Francja                       1182                            Portugalia                      1496
Górna Bawaria           1276                            Neapol                          1496
Anglia                        1290                            Nawarra                        1498
Francja                       1306                            Norymberga                  1498
Francja                       1322                            Brandenburgia              1510
Saksonia                    1349                             Prusy                            1510
Węgry                        1360                            Genua                           1515
Belgia                        1370                             Neapol                         1533
Słowacja                    1380                             Italia                            1540
Francja                       1394                             Neapol                        1541
Austria                        1420                            Praga                           1541
Lyons                          1420                            Genua                          1550
Kolonia                       1424                            Bawaria                       1551
Mainz                          1438                            Praga                           1557
Augsburg                    1438                             Państwa Papieskie      1569
Górna Bawaria           1442                             Węgry                         1582
Holandia                     1444                             Hamburg                    1649
Brandenburgia            1446                            Wiedeń                        1669
Mainz                          1462                            Słowacja                     1744
Mainz                          1483                            Morawy                      1744
Warszawa                    1483                            Czechy/Bohemia        1744
Hiszpania                    1492                             Moskwa                     1891
Italy                             1492
" ...

Portret użytkownika Kazek12

Żydzi maja podobno prawo do

Żydzi maja podobno prawo do wszystkiego na świecie i do uzurpowania sobie kto może zyć , a kto nie może ?
To wyimaginowane przez nich prawo , a w końcu zostanie ich tylu na Ziemi, że zmieszczą się pod gruszą, jak mówi przepowiednia Sybilli

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem