Zwiadowczy samolot Tu-214R będzie w stanie rozpoznawać i identyfikować obiekty pod ziemią

Kategorie: 

Najnowszy rosyjski samolot zwiadowczy będzie w stanie uzyskać obraz obiektów, znajdujących się na głębokości kilkudziesięciu metrów pod ziemią. Identyfikacja nie będzie zależeć od wysokości lotu maszyny.

 

System radarowy nowego rosyjskiego samolotu szpiegowskiego Tu-214R może w różnych warunkach pogodowych identyfikować i „podglądać” obiekty ukryte pod pokrywą śniegu i pod ziemią.

„Ulepszony radar wieloczęstotliwościowy Vega pozwala zbierać informacje tak szybko, jak to możliwe, z lepszą szczegółowością obrazu obiektów, ukrytych przez mgłę, dym, śnieg, glebę i roślinność” – powiedział rzecznik Rostechu.

Samoloty, produkowane w zakładach lotniczych w Kazaniu, przechodzą obecnie testy. Będą one kontynuowane w drugiej połowie br.


Samolot Tu-214R wyposażony jest w elektroniczną i optoelektroniczną inteligencję, opracowaną w ostatnich piętnastu latach na podstawie osiągnięć pasażerskiej maszyny Tu-214. Tu-214R ma zastąpić IŁ-20. Nowa maszyna miała wejść do użytku w 2013 roku, ale plany te nie zostały zrealizowane.

 Źródło: Agencja Tass


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Na razie po wyborach

Na razie po wyborach wygranych do sejmu gdzie kukiz będzie miał 30% a ONR 10 i PiS 40% należy zrobć zwiad w mediach polskojęzycznych ! Paweł Kukiz wezwał do naprawy polskiego systemu medialnego. Przedstawił nawet szereg postulatów, oto one:
– wprowadzenie zakazu koncentracji więcej niż 20 proc. mediów lokalnych (dziś prawie 90% proc. mediów regionalnych ma jedna grupa: Verlagsgruppe Pasau)
– zakaz koncentracji powyżej 20 proc. rynku mediów centralnych
– kary za rozpowszechniania nieprawdy zwiększone w przypadku nieprawdziwych informacji uderzających w polską rację stanu (kłamstwo oświęcimskie typu „Polskie Obozy”)
– zakaz reklamy firm państwowych oraz organów władzy publicznej w wydawanych w Polsce mediach o kapitale zagranicznym (za wyjątkiem mediów branżowych reklam w mediach wydawanych za granicą do tamtejszego klienta)
– zakaz zatrudniania w mediach publicznych dziennikarzy pracujących jednocześnie dla mediów zagranicznych (Vide Tomasz Lis – z jednej strony „dziennikarz” TVP, z drugiej płacą mu Niemcy wydający Newsweeka)
– zakaz reklamy firm państwowych w mediach ukaranych sądowo za publikację nieprawdziwych materiałów sprzecznych z polską racją stanu. Paweł Kukiz chciałby rozbić monopol medialnych korporacji, co z pewnością przypadnie do gustu wielu wyborcom.
 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Wlodi

Ale bzdury... Informacja tak

Ale bzdury... Informacja tak prawdziwa jak to ze Putin jest wielkim wodzem i zbawca... Za stalina podawali podobne bzdety czego to nie maja i jak to ruski mir zapewnia dobrobyt, tymczasem tych ktorzy nie pomarli z glodu, wykanczano w katowniach, reszta ulegajaca propagandzie swiadczyla o potedze "wielkiej" rusi.... Żal...

Portret użytkownika Xystos

TYSIACLETNIA  METALNOSC

TYSIACLETNIA  METALNOSC  SLOWIAN  WSCHODNICH
a wiec rowniez Rosjan 
nigdy niepokazywac co sie ma,a jezeli nieda sie
czegos dalej ukrywac ".. bedziemy to miec"
 
co za bzdury,chyba tylko dla gawiedzi
od paru dziesiecioleci taki zwiad prowadzi
sie z kosmosu,oficjalnie do glebokosci 70 metrow
w skalnym podlozu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem