Żołnierze Unii Europejskiej dotarli do Mali

Kategorie: 

Podpisanie Traktatu Lizbońskiego spowodowało powstanie państwa Unia Europejska. Takie są fakty nawet, jeśli nie jest to powszechna wiedza. Od jakiegoś czasu mówi się też o stworzeniu armii europejskiej, w której mieliby służyć obywatele UE. Do tej pory uważało się, że jest to raczej daleka perspektywa, ale być może nadejdzie to szybciej niż nam się wydaje. Pierwszym tego symptomem może być militarne włączenie się UE w konflikt w Mali.

 

Kontyngent 70 instruktorów wojskowych Unii Europejskiej dotarł już do Bamako. Misja jest zorganizowana pod auspicjami inicjatywy znanej, jako European Training Mission (EUTM). W sumie będzie w niej zaangażowanych 200 wojskowych z 15 krajów UE. Treningi będą trwały przez 15 miesięcy a celem jest przeszkolenie przynajmniej czterech batalionów armii malijskiej.

 

Inicjatywa ta dowodzi przede wszystkim tego, że Mali nie radzi sobie z problemem, jaki wywołano zabijając Muammara Kadafiego. Dawni europejscy sprzymierzeńcy nagle okazali się groźnymi islamistami i po spustoszeniu Libii przenieśli się do pobliskiego Mali. Ten kraj nie radzi sobie z tak wielkim zagrożeniem a na dodatek wzmocnieni islamiści zaczynają grozić bezpieczeństwu Europy zapowiadając krwawe zamachy.

 

Wspólna wojskowa misja szkoleniowa zorganizowana przez UE może też stanowić początek takiej współpracy w samej Europie. Być może wkrótce usłyszymy o potrzebie stworzenia europejskich sił szybkiego reagowania a potem powoli będzie realizowany plan stworzenia regularnej armii. Aby jednak do tego doszło potrzebne jest jakieś realne zagrożenie, które uzasadni obywatelom UE potrzebę powstania takiej wielonarodowej armii europejskiej.

 

 

Źródłohttp://www.globaltimes.cn/content/761049.shtml

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika URIZEL

Tusk po jednym ze szczytów UE

Tusk po jednym ze szczytów UE gdzie rozmawiano (niby) o kryzysie i jego następstwach, stwierdził iż żeby zapobiec podobnym scenariuszom unia musi stwożyć jedno wojsko, jedną policje , stać się jedną gospodarką i dążyć do jedności i coś twierdził iż takie stanowisko popiera większość przectawicieli państw członkowskich . Był to tylko urywek jego wypowiedzi w mediach i nawet przeszedł bez większego rozgłosu. Lecz kto słucha i porównuje wszystkie wypowiedzi oficjeli  wie do czego to prowadzi

Amor Patriae Nostra Lex & Si Vis Pacem, Para Bellum

Portret użytkownika ŚmiechuWarte

Panie Admin (jak coś

Panie Admin (jak coś Przeklejasz = Cytujesz w całości z innych portali, to chociaz Zwryfikuj i przemyśl to, co napisano. UE nie jest państwem; nie mylmypaństwowości z osobowościa prawną! Ponadto neiwątpliwie nie ma wśród polityk, wspólbnej polityki w dziedzinie wojskowości (coć na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat były głosy na ten temat.).
Podsumowując, Panie Adminie, nie Cytuj bzdur urągających minimalnemu poziomowi wiedzy
(wiedzy przeciętnego studenta V roku prawa, wiedzy łatwo osiągalnej z setek stron internetowych o UE)

Portret użytkownika admin

Nie bardzo wiem co konkretnie

Nie bardzo wiem co konkretnie skopiowałem. Kiedyś nie było Unii Europejskiej w ogóle i nawet w dowodach rejestracyjnych stało Wspólnota Europejska. Podpisanie Traktatu Lizbońskiego powoduje, że Unia Europejska ma osobowość prawną i zmienia się w państwo ze śmiesznym popychadłem prezydentem Van Rompoyem nie wiadomo nawet przez kogo wybranym i dlaczego. W USA poszczególne stany też mają swoje rządy jak Polska ma swój i odrębne prawodawstwo, mają Gubernatorów tak jak my Prezydentów. Czy u nas nie jest podobnie? Mamy stany zwane niby suwerennymi krajami z odrębnym prawodawstwem i jeśli nie powstanie armia europejska to się to rozpadnie w cholere na co teraz wygląda. Reasumując UE jest teraz po Traktacie Lizbońskim podmiotem prawa międzynarodowego a my jesteśmy teraz tak samo suwerenni jak Teksas, któremu Waszyngton narzuca różne prawa federalne tak jak u nas robi to Bruksela. Strasznie musisz mieć zryty beret studencie, że tego nie wiesz.
 
Pozdrawiam

Portret użytkownika Pulsar

Studenciku o przecietnej

Studenciku o przecietnej wiedzy z V roku prawa,...
Masz rację i jednocześnie jej nie masz.
 
 http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Europejska

Quote:
"(UE) Posiada cechy zarówno organizacji międzynarodowej, jak i konfederacji czy nawet państwa federalnego. Wśród teoretyków prawa, politologii i stosunków międzynarodowych trwa spór za co dokładnie można uznać Unię. Federaliści doszukują się w niej państwa federacyjnego lub konfederacji. Zwolennicy koncepcji Europy ojczyzn wykazują, że jest to tylko współpraca między państwami, a więc bliższa organizacji międzynarodowej."

 
(zaczerpnięte zaledwie z jednej strony internetowej)
 

Portret użytkownika Pan Dziobak

Nie chciałbym podważać

Nie chciałbym podważać kompetencji Admina, ale siły szybkiego reagowania UE istniały przez jakiś czas, jednak w takiej strukturze w jakiej istniał było to przedsięwzięcie skazane na porażkę. 
Obecnie zgodnie z unijnym prawem funkcjonuje 21 Grup Bojowych w sile mniej więcej pułku, wydzielonych z armii poszczególnych krajów członkowskich. Nie rozumiem skąd to oburzenie w temacie europejskich sił zbrojnych? Przecież to właśnie żołnierze z tych Grup Bojowych (Polacy również) uczestniczą w misji EUFORu w Czadzie. Zapewnienie ludności dostępu do wody i obrona przed oszalałymi plemionami z maczetami to takie zło?
 
 
Pozdrawiam Pepe

Oto jaja znoszący ssak, który rusza na akcję!

Portret użytkownika admin

Afryka to inny temat bo tam

Afryka to inny temat bo tam trwa rekolonizacja. Tam musi wrócić biały człowiek i bardzo dobrze, że tam interweniują ludzie. Uważam, że armia europejska jest groźna bo wtedy będą ją wysyłac do Grecji czy Hiszpanii jak będzie potrzeba a może i do Polski. Taka armia to jest ryzyko wejścia na nowy poziom tego rodzącego się totalitaryzmu.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem