Zmiany klimatu spowodują, że wiele produktów będzie bez smaku

Kategorie: 

Ostatnie badania przeprowadzone przez australijskich naukowców wykazały, że wzrost temperatury wpłynie na produkcję żywności i sprawi, że wiele produktów będzie bez smaku, pisze The Weather Channel.

 

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez Davida Carola i Richarda Eckardta z Uniwersytetu w Melbourne, wrażliwie na zmiany klimatu są owoce, warzywa, zboża i owoce morza.

„Trudno pogodzić się z tym, że na przykład tosty z dżemem malinowym, które niektórzy jedzą na śniadanie, nie będą tak łatwo dostępne w ciągu najbliższych 50 lat” - powiedział Eckardt.

Zmiany klimatyczne mają wpływ na Australię na kilka sposobów. Tak więc, według Krajowego Biura Meteorologii , temperatura na całym kontynencie od 1910 roku wzrosła o 34 stopnie Farenheita. W ten sposób zmniejszyła się wilgotność i zwiększyło parowanie gleby.


Według Davida Carola, profesora i współautor badania, australijskie tereny rolnicze są coraz częściej narażone na susze i pożary, a 93 % produktów spożywczych Australii powstaje w gospodarstwach, zlokalizowanych na tych obszarach.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika wookie

To, że klimat się zmienia to

To, że klimat się zmienia to norma, a nie zaburzenie. Zmieniał się od zawsze (ocieplenia, zlodowacenia), zmienia się teraz i w przyszłości też tak będzie. Możliwe, że w jakiś sposób człowiek przyczynia się do tych zmian, ale nie przeceniał bym naszego wkładu. Nie będzie malin to będą pomarańcze. Co jak co, ale chyba po szczurach i karaluchach jesteśmy kolejnym gatunkiem pod względem zdolności przystosowawczych Smile

Portret użytkownika Brunhozaur Fioletowy

    Żywność taka jak warzywa

    Żywność taka jak warzywa i owoce: będzie bez smaku, bardzo szybko będzie się psuła nawet w lodówkach, w potrawach będzie albo za twarda albo jak gąbka. Możemy być za to wdzięczni naszemu prezydentowi który z uśmiechem na ustach zatwierdził ustawę żwnośći GMO genetycznie modyfikowanej do produkcji, srzedaży i importu. Oczywiśce szczury karmione tą żwnością miały też: owrodzenia ciała, duże narośle na ciele, raka i inne choroby.
    Niestety ale mięso ze zwierząt hodowlanych też jest dramatycznie niezdrowe, poza karmą są faszerowane hormonami celem sztucznego przyspieszenia wzrostu i masy, oraz faszerowane antybiotykami. Cóż można na to powiedzieć ? Może smacznego ?
   Dokąd zmierza ten świat? Zapewne do hiper-totalitaryzmu, czipów i redukcji populacji celem utrzymania się przy władzy elit których 1% chce posiadać 99% majątku planety. Jednak przypominam że dusza jest nieśmiertelna i ma szanse żyć wiecznie wśród gwiazd skąd zapewne pochodzi. Natomiast piekło jest realne i pobyt w nim też jest wieczny. Sugeruję tylko aby przeżyć to życie w taki sposób aby później niczego nie żałować i nie nosić w "plecaku doświadczeń" złych uczynków, a niektórym to nawet plecak nie wystarczy niestety, chyba swoje złe uczynki będą wozić za sobą w wielu Tirach ;-)  "Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz". 

Portret użytkownika odważniak

Owoce od 10 lat są niejadalne

Owoce od 10 lat są niejadalne i nie jem. Dawniej, to z brzoskwini sok kapał po łokciach a w gębie było niebo, a teraz można sobie ząb złamać na niedojrzałym dziadostwie. Aż mnie cofa na stoisku z owocami, bo tylko wyglądają ładnie i już nawet nie pachną, bo człowiek parę razy się naciął.

W tamte wakacje jakoś mnie naszło na melona. Z Kalifornii. Wtedy tam była susza kilkuletnia, a melon smakował jak z ostrą chemią, drapał w gardle jeszcze cały dzień później, i moje gardło było jak poparzone, takie wrażenie jak się oparów środka od czyszczenia kibla nawdychać, albo napić tegoż. Większa część poszła do kosza, ja mam strach przed melonami i nie kupuję, bo to było dziwne, alergii na melony nie mam, a całą dobę paliło i drapało i nie wiadomo, do szpitala pójdę, to mnie zdiagnozują jeszcze jakoś i nie wypuszczą zdrowszego, więcej chemii dadzą... samo przeszło. Ale jak tu dziecku dać owoc?

Wniosek z tego, że trzeba jeszcze śledzić czy owoce/warzywa są z terenów opanowanych suszą, powodzią..

W ogóle ludzkość opanowała jakaś głupota kompletna. Wożą pomidorki i pietruszkę po całym świecie i płaczą, że nie ma pieniędzy, wody wywiezionej w cytrynach produkowanych masowo, że nie rośnie, to nawozu sztucznego więcej... Produkcja ilościowa musi się skończyć, bo takie marnotrawstwo zasobów jakie ludzkość uprawia, wiedzie prosto do katastrofy. Kontenerami na ropę wożą ziemniaki zamorskie z pustyni do krajów, gdzie mogą same urosnąć, pakują trzy gałązki natki pietruszki w woreczek, naklejkę i tackę, a na magazynie jeszcze więcej pudeł z drzew i więcej folii z ropy naftowej. No szczyt głupoty.

Najlepiej jeść tylko regionalne i sezonowe. Głosujemy swoimi portfelami, lepiej dać zarobić sąsiadowi rolnikowi, niż zamorskim wyzyskiwaczom, i jeszcze wizja egzotycznych robali i wirusów zaplątanych w warzywa i kwiaty przypadkiem, w tak długiej pozdóży szanse są większe, no lepsze już rodzime gó.wno na którym powinny rosnąć ziemniaki i kapusta.

Bo nie dziedziczymy Ziemi od przodków. Pożyczamy ją od naszych dzieci...

Portret użytkownika syriues

Co za klamstwa.Zmiany

Co za klamstwa.Zmiany klimatu.Jakie to falszywe.
Jak sie produkuje owoce gmo to sa bez smaku,bo czlowiek nie moze isc na latwizne.Widac co czlowiek moze,jak sie nie stara a chce tylko zarobic.Bo napompowane jest ciezsze i kolor ma ten sam.Ale smak juz nie ten.Byleby sprzedac i wejsc do grona ludzi bogatszych z balastem klamstw oszustw itp
Chemtrails tez ma znaczenie.Pewnie te male czasteczki pewnie cos zablokuja.
Jedni mowia,ze tego w ogole nie ma.To mnie najbardziej rozsmiesza.Wiecie ile trzeba pary wodnej by stworzyc chmure?I dlaczego z takiej tej samolotowej chmury nie spada deszcz?
Bo nie jest ona zrobiona z wody.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem