Zmiany klimatu powodują nietypową pogodę w Europie

Kategorie: 

Jedni wierzą w globalne ocieplenie, inni wręcz przeciwnie, ale to, co widzą wszyscy to zmieniająca się pogoda. Jest to namacalny dowód na to, że coś dzieje się z naszym klimatem.

 

Tam gdzie zwykle było deszczowo, czyli na przykład w Wielkiej Brytanii, trwa bezprecedensowo ciepłe i lato praktycznie bez opadów, co powoduje, że słynne angielskie trawniki wysychają. Z drugiej strony mieszkańcy Bałkanów mają powody do narzekania na pogodę, która zwykle była tam o tej porze roku bez zarzutu. Jednak to lato jest wyjątkowo deszczowe i niektórzy mówią wręcz, że jest to raczej przedłużona wiosna i to bardzo ulewna.

 

Wystarczy wspomnieć o apokaliptycznej powodzi jaka doświadczyła w maju Bośnię, Serbię i Chorwację, aby zrozumieć, że sprawa jest poważna i szaleństwa pogodowe wpływają na życie wielu ludzi. Zresztą po powodzi ulewy wcale nie ustały i jakkolwiek zdarzają się rzadziej to i tak nadal skutecznie uprzykrzają życie ludzi.

 

W południowej Chorwacji pogoda jest tak zła, że nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają czegoś takiego. Dla regionu zależnego od turystyki to bardzo poważny problem. Do ulubionej przez Polaków Chorwacji jechało się zawsze po pewną pogodę, a teraz okazuje się, że może być ona kapryśna jak nad Bałtykiem.

 

Na dodatek okazuje się, że oprócz ulew dochodzi też do tornad. Ostatnie wystąpiło w okolicy miasta Orebić, na wyspie Peljesac w Chorwacji. Media określają to zjawisko  najbardziej dramatyczną trąbą powietrzną jaką kiedykolwiek udało się zarejestrować w Chorwacji.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sternick

Do przewidzenia              

Do przewidzenia                     .
Nastąpiły fluktuacje pola magnetycznego Ziemi, w pewnych rejonach jest go za dużo w innych za mało. Powstawanie burz , w szczególności wyładowania atmosferyczne ma bezpośredni związek ze słońcem, chmury są jedynie nośnikiem energii powstającej w jonosferze. Może nie ma protuberancji na słońcu, ale to co się dzieje wygląda na wzrost promieniowania mikrofalowego. Osłabiona magnetosfera nie odbija w znacznym stopniu tych niewidzialnych dla oka fal. Stąd słońce . ostatanio zauważalnie ,parzy, bo mikrofale gotują zawartą w nas wodę.
Brak aktywności słońca jest pozorny, według mnie słońce jest nad aktywne ale w paśmie mikrofalowym. Inna rzecz , że fluktuacje magnetosfery Ziemi wydają się być spowodowane przez HAARP. 
Energia niesiona przez promieniowanie mikrofalowe ma znacznie wyższy potencjał niż pasmo widzialne. Nagrzewa Ziemię i zawartą w niej wodę miejscowo, co daje znaczne różnbice potencjałów na stosunkowo małych obszarach. Owa nierównomierna dystrybucja energii słonecznej powoduje obserwowane ostatnio anomalie pogodowe, bo natura dąży do równowagi, a burze są dla natury sposobem na wyrównanie, usrednienie energii.
Anomalie pogodowe są niczym innym jak procesem mającym na celu wyrównanie Jin z Yang w naturze.
Skala zjawisk jest czasem porażająca i świadczy o wielkiej determinacji planety Ziemii do osiągnięcia stabilizacji
Ludzie to szczegół mało istotny w skali planety, ot takie nasrane bobki na globusie.
Nawet jeśli jest w tych anomaliach jest jakis wkład człowieka , to Ziemia otrząśnie sie z tego incydentu jak krowi zadek od much.

Portret użytkownika Roki

Naukowcy biją na alarm i co

Naukowcy biją na alarm i co kurf.. proponują zrobić? Powiem wam płacić jakiś magiczny, wysoki podatek aby mogli chronić i badać ziemię. Tfu, banda oszustów i złodziei. A jak rzeczywiście się ociepli to będę sadził morele, pomarańcze i palmy. Iiiiiiihhhhaaaaa. Btw ja już nie pamiętam kiedy był taki pochmurny i dość chłodny kwiecień,maj,czerwiec a teraz mieliśmy piękny lipiec i znowusz pitolicie o ociepleniu, żal dup.  ściska to czytać.

Portret użytkownika bosak

W czerwcu jak pogoda była

W czerwcu jak pogoda była byle jak obserwowałam smugi za samolotami i aby tylko poprawiła się pogoda niebo było całe pokratkowane smugami z samolotów. Od kiedy zaczęły się upału na próżno szukać smug. Niech ktoś mi odpowie o co tu chodzi bo ja tylko się rozglądam, nie lubie propagandy.

Portret użytkownika miś polarny

tylko według Korwina głobalne

tylko według Korwina głobalne ocieplenie nie istnieje .... nie wiadomo skąd zatem biorą sie w Polsce z roku na rok coraz wieksze temperatury ?.....no ale może nasz etatowy obrońca Putina i stały bywalec rosyjskiej ambasady nam to szerzej wkrótce wyjaśni... oczywiscie napisane cyrylicą więc nie każdy zrozumie , chociaż może i dobrze bo to jak zawsze u jego "ekscelencji" bełkot niezrozumiały...

Portret użytkownika Kawosz

Na świecie ofocjalnie jest

Na świecie ofocjalnie jest już siedem instalacji typu HAARP, z czego ta o największej mocy w USA. Ile jest nieoficjalnie - nie wiadomo. Tak naprawdę nie wiemy czy anomalie pogodowe wynikają z emisji CO2, czy są powodowane eksperymentami z HAARP. Wojny pogodowe niebawem staną się codziennością, a to z racji ich skuteczności oraz trudności do wykrycia ewentualnego sprawcy.

Portret użytkownika koń który mówi

Ojciec Klimuszko powiedział,

Ojciec Klimuszko powiedział, że w Polsce będą za oknem rosły pomarańcze. Snuto rozmaite domysły, np. takie, że w tym celu Polska musiałaby się powiększyć i sięgnąć po tereny śródziemnomorskie. Nikomu się wtedy nie mieściło w głowie, że po prostu klimat może się zmienić. Przy dzisiejszej temperaturze rzędu 37 stopni w cieniu (w słońcu było 42) i utrzymującej się w ten sposób już całe tygodnie z małymi przerwami - zaczynam wierzyć, że coś jest na rzeczy.
W dodatku to nie tylko upał. Wydaje mi się, że w powietrzu jest mniej tlenu.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem