Zjawisku superksiężyca towarzyszą anomalne przypływy

Kategorie: 

Między 22 a 25 czerwca w wielu miejscach na świecie może dojść do znacznie większego przypływu. Dzieje się tak zawsze, gdy dochodzi do zwiększenia siły grawitacyjnego oddziaływania na oceany w wyniku perygeum księżycowego.

 

Przypływy występujące w okresie superksiężyca są wyjątkowo wysokie. Kolokwialnie zjawiska te nazywane bywają "King Tides", czyli przypływy królewskie. Są one ekstremalnie wysokie i występują, gdy Słońce i Księżyc wzajemnie się wzmacniają w porach roku, kiedy Księżyc jest najbliżej Ziemi. Zdarzają się dwa razy w roku, ale są one zazwyczaj bardziej znaczące w okresie zimowym.

 

Kiedy fale tego typu występują podczas cyklonów czy huraganów poziom wody może wzrosnąć do wyższych poziomów i wtedy zjawisko ma potencjał, aby spowodować duże szkody w mieniu i wręcz zdewastować wybrzeże. Na szczęście tego typu przypływy są do przewidzenia i można się na to przygotować. Niektórzy twierdzą, że dzięki takim zdarzeniom można sobie uzmysłowić jak będzie wyglądała linia brzegowa, gdy dojdzie do oczekiwanego przez niektórych naukowców wzrostu poziomu mórz.

 

 

 

Źródło: http://www.witnesskingtides.org/what-are-king-tides.aspx

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anarchiusz

Mamy już 23 czerwca. Ksieżyc

Mamy już 23 czerwca.
Ksieżyc nie pojawił się w takiej pozycji nagle tylko systematycznie się do niej zbliżał.
Adminie to już trochę żenujące , żeby trzy artykuły pisać w ciągu czterech dni, na temat super księżyca. I to w dodatku takich w których większość treści powtarza się (naszczęście nie przedruki) . 
Wrzucanie do tematu księżyca powodzi z indi i kanady, które zapoczątkowane były dużo wcześniejszymi zjawiskami, to typowe straszenie ludzi, z ograniczeniem odpowiedzialności poprzez dodanie wpisu "Może jest to dziełem przypadku," 
Oskarżanie zjawiska o wpływ na trzęsienia ziemi czy huragan katrina.. Adminie jak już piszesz że twierdzą tak naukowcy.. prosze podaj nazwisko choćby jednego?
Wpływ na politykę księżyca... o matko podziel się człowieku towarem, bo ja w smutnym szarym swiecie żyje bez wilkołaków itp. reptilian rządzących światem.
No a wisienką na torcie jest ten artykuł, pisany jak w tabloidzie ogulnikowo z pominieńciam jakichkolwiek szczegółów, w połączeniu z wydarzeniami katastroficznymi samymmi z siebie, by nadać artykułowi brzmienia. 
Swoją drogą opis King Tide zerżnięty z wikipedi razem z odnośnią do wzrostu poziomu mórz. 
 
Dla wyjasnienia: supermoon zwiększa poziom przypływu o maks 3cm.  Dodatkowo wpływ może mieć ukształtowanie terenu i warunki pogodowe wtedy może nawet dojść do lokalnego wzrostu poziomu przypływu o maksymalnie 15 cm.
 
A moze drogi adminie zamiast zastraszać łatwowiernych, opisał byś aktualne Zmiany Na Ziemi:
Odkrycie nowego Superwulkanu który od razu wspiął się na szczyt listy.
Powodzie i lawiny błotne w Winsconsin 
Uaktywnienie wulkanów na alasce.
Wykrycie wycieku radioaktywnego w Washingtonie 
Zanieczyszczenie tamizy... itd itp...
Ale nie po co się męczyć można w kułko o tym samym byle z przesadą i w odpowiednim tonie.  Po co nam wiedzieć o prawdziwych zagrożeniach i Zmianach na Ziemi skoro łatwiej straszyc sprawdzonymi tematami które od lat się powtarzają i nigdy nie są katastroficzne.

Portret użytkownika Anarchiusz

Za to wilgotność powietrza ,

Za to wilgotność powietrza , pokrywa chmur , ilość opadów(krążenie wody) i nasycenie ziemi (sinkhole, powodzie) wodą rosną. Taki znany i od lat 90 w szkołach opisywany efekt szklarniowy powodowany właściwym i niepomiernym ociepleniem klimatu, a raczej ziemi przed nim systemem ochronnym.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ