Zjawisku superksiężyca towarzyszą anomalne przypływy

Kategorie: 

Między 22 a 25 czerwca w wielu miejscach na świecie może dojść do znacznie większego przypływu. Dzieje się tak zawsze, gdy dochodzi do zwiększenia siły grawitacyjnego oddziaływania na oceany w wyniku perygeum księżycowego.

 

Przypływy występujące w okresie superksiężyca są wyjątkowo wysokie. Kolokwialnie zjawiska te nazywane bywają "King Tides", czyli przypływy królewskie. Są one ekstremalnie wysokie i występują, gdy Słońce i Księżyc wzajemnie się wzmacniają w porach roku, kiedy Księżyc jest najbliżej Ziemi. Zdarzają się dwa razy w roku, ale są one zazwyczaj bardziej znaczące w okresie zimowym.

 

Kiedy fale tego typu występują podczas cyklonów czy huraganów poziom wody może wzrosnąć do wyższych poziomów i wtedy zjawisko ma potencjał, aby spowodować duże szkody w mieniu i wręcz zdewastować wybrzeże. Na szczęście tego typu przypływy są do przewidzenia i można się na to przygotować. Niektórzy twierdzą, że dzięki takim zdarzeniom można sobie uzmysłowić jak będzie wyglądała linia brzegowa, gdy dojdzie do oczekiwanego przez niektórych naukowców wzrostu poziomu mórz.

 

 

 

Źródło: http://www.witnesskingtides.org/what-are-king-tides.aspx

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Anarchiusz

Mamy już 23 czerwca. Ksieżyc

Mamy już 23 czerwca.
Ksieżyc nie pojawił się w takiej pozycji nagle tylko systematycznie się do niej zbliżał.
Adminie to już trochę żenujące , żeby trzy artykuły pisać w ciągu czterech dni, na temat super księżyca. I to w dodatku takich w których większość treści powtarza się (naszczęście nie przedruki) . 
Wrzucanie do tematu księżyca powodzi z indi i kanady, które zapoczątkowane były dużo wcześniejszymi zjawiskami, to typowe straszenie ludzi, z ograniczeniem odpowiedzialności poprzez dodanie wpisu "Może jest to dziełem przypadku," 
Oskarżanie zjawiska o wpływ na trzęsienia ziemi czy huragan katrina.. Adminie jak już piszesz że twierdzą tak naukowcy.. prosze podaj nazwisko choćby jednego?
Wpływ na politykę księżyca... o matko podziel się człowieku towarem, bo ja w smutnym szarym swiecie żyje bez wilkołaków itp. reptilian rządzących światem.
No a wisienką na torcie jest ten artykuł, pisany jak w tabloidzie ogulnikowo z pominieńciam jakichkolwiek szczegółów, w połączeniu z wydarzeniami katastroficznymi samymmi z siebie, by nadać artykułowi brzmienia. 
Swoją drogą opis King Tide zerżnięty z wikipedi razem z odnośnią do wzrostu poziomu mórz. 
 
Dla wyjasnienia: supermoon zwiększa poziom przypływu o maks 3cm.  Dodatkowo wpływ może mieć ukształtowanie terenu i warunki pogodowe wtedy może nawet dojść do lokalnego wzrostu poziomu przypływu o maksymalnie 15 cm.
 
A moze drogi adminie zamiast zastraszać łatwowiernych, opisał byś aktualne Zmiany Na Ziemi:
Odkrycie nowego Superwulkanu który od razu wspiął się na szczyt listy.
Powodzie i lawiny błotne w Winsconsin 
Uaktywnienie wulkanów na alasce.
Wykrycie wycieku radioaktywnego w Washingtonie 
Zanieczyszczenie tamizy... itd itp...
Ale nie po co się męczyć można w kułko o tym samym byle z przesadą i w odpowiednim tonie.  Po co nam wiedzieć o prawdziwych zagrożeniach i Zmianach na Ziemi skoro łatwiej straszyc sprawdzonymi tematami które od lat się powtarzają i nigdy nie są katastroficzne.

Portret użytkownika Anarchiusz

Za to wilgotność powietrza ,

Za to wilgotność powietrza , pokrywa chmur , ilość opadów(krążenie wody) i nasycenie ziemi (sinkhole, powodzie) wodą rosną. Taki znany i od lat 90 w szkołach opisywany efekt szklarniowy powodowany właściwym i niepomiernym ociepleniem klimatu, a raczej ziemi przed nim systemem ochronnym.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem