Zima w tropikach – zwierzęta zamarzają żywcem

Kategorie: 

Chłód przyszedł do Tajlandii, Wietnamu, Turcji, na Bliski Wschód. Opanował Azję, a nawet Amerykę Południową, pisze No Tricks Zone. Dotknął miejsc, które słyną z gorącego klimatu.

 

W Tajlandii setki tysięcy mieszkańców północnych i północno - wschodniej części kraju, cierpi z powodu ataku zimy, a w wielu regionach można mówić o poważnej katastrofie. 100 tys. osób zmaga się z zimnem. Ludzie nie posiadają ciepłej odzieży. Nie można też jej w tej chwili kupić w lokalnych sklepach. Tajlandzki Instytut Meteorologiczny prognozuje dalszy spadek temperatury o 4 - 7 ° C.

 

Śnieg spadł także w Wietnamie! Mieszkańcy Północnego Wietnamu nigdy wcześniej nie widzieli białego puchu. Nie tylko w Azji Południowo - Wschodniej jest obecnie źle z powodu niezwykle silnych mrozów. Zimno opanowało obszary Azji Środkowej, Bliski Wschód i Afrykę Północną. Te regiony świata słyną raczej z ciepłych temperatur.

 

Sytuacja będzie komplikować się przez kolejne siedem dni. Mróz w Turcji utrzymuje się od kilku tygodni. Według Rocketnews24.com „zwierzęta dosłownie zamarzają tam, gdzie stoją.” Z kolei w Egipcie w minionym tygodniu spadł pierwszy śniegu od ponad 112 lat. W Izraelu mieszkańcy Jerozolimy przeżyli najgorszą zamieć śnieżną od przeszło 70 lat. W Syrii uchodźcy w obozach robią wszystko, aby utrzymać ciepło. Dowódca syryjskich rebeliantów zamarzł na śmierć, podaje ABC News.

 

 


 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Blackhawk83

Wow jestem pod wrażeniem

Wow jestem pod wrażeniem ilości teorji spiskowych. H.A.A.R.P i rzekomej kontroli człowieka nad pogodą - Usmieałem się zdrowo. Zamiast snuć takie wyssane z palca teorie spiskowe, polecam poczytać sobie o Historii klimatu na ziemi. Kilka set lat temu w Europie była taka zima że przez Tamizę w Londynie można było przejśc pieszo, mało tego, ludzie urządzali sobie na tafli lodu jarmarki - HAARP ? Biggrin I to jest Fakt. Kiedyś ludzie obwiniali za klęski żywiołowe bogów, dzisiaj H.A.A.R.P'a - Ciekawe kiedy dojrzą że to matka natura tym wszystkim kręci.

Portret użytkownika Hept

Cóż za glupoty. Ludzie,

Cóż za glupoty. Ludzie, weryfikujcie informacje, które piszecie. Kolega z Tajlandii mówi, że to glupoty. W egipcie, śnieg padał dużo częściej, a te 112 lat to był wymysł gościa z Twittera powielany przez idiotów, którzy nie weryfikowali informacji. Jak można takie głupoty pisać...

Portret użytkownika zxcvbnm

Mój ostatni komentarz

Mój ostatni komentarz pogodowy:
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/anomalia-cieplna-golfsztromu-winowajca-ostatnich-turbulencji-atmosferycznych?page=6
Teraz już nie wiem czy będzie chociaż 16 stopni w grudniu, jednak stawiam na pewniaka że układ mas powietrza nad bałtykiem da o sobie w styczniu znać. Widzę jeszcze jedną szanse na 20 stopni oprócz dni 24-25.XII. Będzie to okres 3-6.I.2014. Jedno jest pewne na 80 %, zimy w sezonie 2013/2014 niestety nie będzię. Na wielkanoc też nie naszczęście.
 
To być może mój ostatni komentarz pogodowy na ten rok, okres tworzenia się układu mas powietrza nad bałtykiem (grudzień-20 luty) jest trudny do obliczenia i nie chcę się ośmieszać złymi obliczeniami. Wrócę 1 marca.
 
PS: Proszę o opinie jak oceniacie moją działalność.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem