Ziemia wchodzi w warkocz kometarny Elenin, wykryto cyjanowodór

Kategorie: 

Dotrwaliśmy do dnia, kiedy kometa Elenin zacznie się zbliżać do naszej planety. Od czasu jej odkrycia istniało wiele domysłów, co się stanie, gdy kometa osiągnie perygeum. Ostatnie odkrycia przynoszą ciekawe informacje odnośnie składu tego obiektu. Wydaje się zawierać trujący cyjanowodór, HCN.

 

Według wielu źródeł kometa prawdopodobnie rozpadła się w pobliżu Słońca. Otrzymała też spory cios ze strony Słońca w postaci koronalnego wyrzutu masy, który jej sytuację pogorszył.

 

Jak wynika z informacji opublikowanych przez M.Drahusa z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles w komecie wykryto cyjanowodór. Jest to środek skrajnie toksyczny. Nauka określa tą substancje, jako "łatwo parująca ciecz o intensywnym zapachu gorzkich migdałów". Dlatego właśnie Leonid Elenin stwierdził, że jego kometa pachnie migdałami.

 

Kometa, która ma teraz około 100 metrów średnicy osiągnie perygeum 16 października. Wtedy odległość od komety wyniesie 34 miliony kilometrów, czyli 0.23 AU. Dla zobrazowania tej odległości to 88 razy dalej niż Księżyc.

 

Nasza planeta na pewno wleci w najbliższych godzinach w tak zwany warkocz kometarny. Jest to nazwa na strumień gazów i pyłu wydobywającego się z komety pod wpływem działania wiatru słonecznego. Warkocze kometarne są czasami tworami ogromnymi dochodzą do wielkości 150 milionów kilometrów i w podobny, zapewne pełen cyjanowodoru(HCN) warkocz wlecimy w najbliższych dniach.

 

Nie ma jednak obaw o zatrucie cyjanowodorem, ponieważ nawet gdyby cała kometa wleciała w naszą atmosferę i hipotetycznie spłonęła to poziom koncentracji HCN wzrósłby o mniej niż 1ppm. Nasza atmosfera jest tak ogromna.

 

 

Źródło: http://spaceobs.org/en/2011/08/07/comet-elenina-smells-like-bitter-almonds/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SETI

Dzieki Admin,nareszcie post

Dzieki Admin,nareszcie post nie wieszczacy zaglady.Co niektorzy tu piszacy oczekuja konca swiata tak jakby akurat ne siedzieli na tej "galezi".Ludzie! to NIE JEST FILM katastroficzny. (po torym kladziemy sie spokojnie do lozka). Spedzilem juz noc na ulicy z powodu malego w sumie trzesienia ziemi.Wybuchy superwulkanow,powodzie,mega trzesienia ziemi predzej czy pozniej odbija sie bezposrednio na waszym zyciu.nic wesolego

Portret użytkownika gregluc

do zielonego: ziemia porusza

do zielonego:ziemia porusza się po orbicie wokół słońca a kometa ma ruch paraboliczny w związku z tym to co teraz jest na orbicie ziemskiej (jej pozostałosci w postaci warkocza) to efekt przeciecia naszej orbity parenasice dni temu jak kometa poruszała sie jeszcze  w kierunku słonca. Teraz wraca i jej najblizsze zbizenie bastapi koło 15 X . tyle w temacie. Proponuje zawsze sprawdzac dokładnie swoja wiedze bo szerzenie paranoi nie jest dobre. Wskazywanie wszedzie i na kazdym kroku podstępu powoduje iż w rzeczywistości kiedy to nastąpi będziemy uśpieni i znudzeni szukaniem prawdy. TEraz napiszę w Twoim toni: Być może sam jestes agentem NWO który ma za zadanie szerzyc znieczulice poprzez szerzenie kłamstw??? Przemysl to pozdrawiam:)

"Nie czyń innym, czego dla siebie nie pragniesz" ( 孔夫子)

Każdy odpowiedzialny jest za własne słowa i treść wypowiedzi. Sposób w jaki traktuje drugiego człowieka świadczy tylko i wyłącznie o nim samym. Mój awatar jest wyrazem stałości poglądów i niezmienności przekonań, mój prywatny bunt jednostki.

Portret użytkownika zielony

Przecież w warkoczu komety

Przecież w warkoczu komety Ziemia ma sie znaleźć 3 listopada. Skoro kometa ma byc oddalona o 85 mln kilometrow od ziemi w dniu 16 października to jak  mamy znależć się w jej warkoczu. Chyba że chodzi o jakies cześci warkocza które tu przywieje wraz z jakimś podmuchem wiatr słoneczny.Po drugie ten obiekt i cała sprawa wokół to typowy przykład wykorzystywania istniejących zagrożeń w celu budowania dezinformacji i dawaniiu ludziom kolejnej porcji domysłów. Ciągle dajemy się prowadzić jak dzieci, łykamy wszystko jak pelikany, bawi się nami NWO do końca. teraz pod wplywem sztucznie wywołanego kryzysu ekonomicznego, prowokuje sie ludzi do ogolnoswiatowej rewolucji , do ktorej ma dojsc ponoc 15 pazdziernika, jak nawoluja rozne organizacje. Ludzie którzty myśla o rewolucji to własnie tacy pseudo -przebudzeni. NWO czeka i zaciera raczki żeby sie zacela rewolta i chaos na świecie, beda wtedy mogli spacyfikowac i łatwiej narzucic swoj upragniony ład i nowy porzadek. LUdzie musza sie zorganizowac i stworzyc alternatywe dla NWO a nie z nim walczyć!!! Tylko jak zbudowac grunt i takie alternatywne zalozenia skoro my pomiedzy soba toczymy boje o to czy elenin istnieje czy nie, czy trzeba byc oswieconym czy nie, czy na niebie sa chemy czy smugi kondensacyjne, czy walnie wulkan w islandii czy zatrzesie dzis w dupie cioci Jadzi. 

Portret użytkownika Rasta4Peace

A najpierw był haos, poxniej

A najpierw był haos, poxniej zaś zastał nowy ład.Tak traktujesz ten new world order jakby to oni byli odpowiedzialni za wszystko dobre i złe, to że ludzie sie budzą i zaczynają coś przypominać to nie jest ich zasługa, to że sie ludzie buntują na świecie to ich zasługa, temat oświecenia musisz chyba przestudiować troszke bo chyba traktujesz to jak jakis fizyczny stan.PozdrowieniaŻycze jak najwięcej pokoju w naszych sercach.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika emilus.pl

Witam i króciutko  Wczoraj

Witam i króciutko Wczoraj tzn dzisiaj koło godzin od 01:00 do 04:00 widziałem pospolitą spadającą gwiazde która leciała prawie z północy na południe a to drugie cały czas mam przed oczami z zachodu na wschód coś tak jasnego jak gwiazda polarna tylko poruszła się o połowe wolniej od spadającej gwiazdy widziałem to coś dobre dwie sekundy jak patrzyłem przez okno w kierunku wschodnim...to tyle

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem