Ziemia jest na progu nowej epoki lodowcowej?

Kategorie: 

Słońce w szczycie aktywności pozostaje spokojne i jeśli ten spokój się utrzyma to Ziemi grozi ochłodzenie. Gdy obserwuje się średnie temperatury panujące obecnie w dużej części półkuli północnej to wiara w nowy glacjał nie wydaje się już czymś irracjonalnym.

 

Skoro nawet Rosjanie mówią, że jest nienormalnie zimno to znaczy, że naprawdę zima wspięła się na wyżyny. Średnia temperatura w Rosji wyniosła -22C. Rosyjscy naukowcy odczytują te anomalie, jako wstęp do nastania nowej epoki lodowcowej.

 

W przeciwieństwie do IPCC i naukowców zachodnich rosyjscy uczeni twierdzą, że wchodzimy w okres oziębienia klimatu. Twierdzą oni, że około 200 lat temu też był taki epizod w historii globalnego klimatu. Według specjalistów rosyjskich teraz też nadchodzi epoka lodowcowa. 

 

Na Dalekim Wschodzie, mróz w grudniu pobił wszelkie rekordy temperatur.  Lecz jeśli na Magadanie i Kamczatce minus 50 nie jest anomalią, dla kaukaskich republik jest już czymś niezwykłym.  Po raz pierwszy od dziesięciu lat w Machaczkale lotnisko zostało zamknięte zimą z powodów takich jak śnieg i mróz.

 

W Europie nie jest lepiej.  Ze względu na atak zimy, niektórzy mieszkańcy Rumunii po raz pierwszy zaczęli chodzić w butach zimowych.  Śnieg spadła na całym terytorium Bułgarii.  Co gorsza jest go sporo również w Turcji, której ośrodki turystyczne zazwyczaj nie zamarzają nawet w zimie. Ostatnio coś podobnego stało się w wieku XVII, w czasie tak zwanego "minimum Maundera." 

 

Rosyjski astronom Khabibullo Abdusamatov stwierdził, że Słońce od czasu do czasu zaczyna świecić mniej jasno.  Co około 200 lat, mniej aktywnego światła pada na Ziemi i zaczynają się "małe epoki lodowcowe."  Ostatni raz to "ochłodzenie maunderowskie" w XVII wieku. Warto zaznaczyć, że wtedy ludność krajów skandynawskich zmniejszyła się o połowę a na środku Bałtyku stała karczma, do której zajeżdżali ludzie podróżujący z Polski do Szwecji.

 

Naukowcy, którzy wspierają tą teorię uważają, że mieszkańcy planety są po prostu wprowadzani w błąd, gdy mówi się im o globalnym ociepleniu, a Ziemia jest na krawędzi globalnego oziębienia.  Jego szczyt wystąpi w latach 2050-2060. W tym okresie, w centralnej Rosji, nawet w lecie temperatura będzie ledwie powyżej zera.

 

Im bliżej koła podbiegunowego tym mniej życia, bo organizmy żywe po prostu wymrą z braku pożywienia.  Okaże się też, czy Rosjanie są w stanie produkować ropę i gaz, w temperaturze minus 80.  W takich okolicznościach, najbardziej dostępnym źródłem energii staje się drewno.

 

Podczas trwania małej epoki lodowcowej bezcenne może się okazać doświadczenie polarne i zapewne będzie na nie popyt, jak nigdy przedtem.  Jeśli ktoś wybierze pozostanie na zlodowaceniu to bez przygotowania można przetrwać najwyżej kilka miesięcy w strefie wiecznej zmarzliny.  Trzeba wtedy nosić wełniane ubrania z polaru, futro i spać w specjalnych śpiworach. 

 

Klucz pozostaje w Słońcu i jego aktywności. Jeśli gwiazda wchodzi w kolejny cykl jasności skutkujący mniejszą aktywnością to znaczą to, że zjawisko znane, jako minimum Maundera nie było jednorazową anomalią i właśnie zacznie się kolejne minimum nieuchronnie prowadzące w stronę zlodowacenia.

 

 

Źródło: http://www.5-tv.ru/news/64419/

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Katoslovianin

To prawda, że słońce słabiej

To prawda, że słońce słabiej grzeje, ale za kilka lat koło 2020 przewiduje się jego ponowne uaktywnienie. Znane są regularne skoki co 20 lat. Stąd właśnie powstały nawet teorie, że nagłe spadki i wzrosty aktywności słońca wpływają na zachowania ludzi i dlatego średnio co 20 lat z większym natężeniem mamy do czynienia z masowymi minipsychozami i wojnami. 1918-1919 - 1939 - 1968(przesilenie i reakcja antysyjnonistyczna, interwencja w czechosłowacji) 1948 wojna izraelsko-arabska, około 1958/59 wojny w afryce, 79 wejście do Afganistanu ZSRR, irańska rewolucja islamska, wojna chińsko-wietnamska a rok póxniej wojna iracko-irańska, 89 roku obalenie ZSRR, 99 rok wojna domowa w Kosowie i obca agresja NATO na bałkany.2001 Afganistan (USa chciało wcześniej ale pretekst dało dopiero 9/11, a 2003 i Irak to była kontynuacja tego samego). 2009 Wojna w Somalii. Proszę sprawdzić daty z wieków wcześniejszych i na prawdę te największe konflikty bardzo często wypadają koło daty z 9tką na końcu.
Ostatnio słońce stało się mniej przewidywalne, więc i zdarzenia dzieją się z mniejszą regularnością. Warto pamiętać też o demografii i dawniej 20 lat to był średni czas wchodzenia w dojrzałość kolejnego wojennego pokolenia... a dzisiaj światowe "jednoczenie" czyli socjalistyczna integracja wiele wojen utrudniła i nie pojawiaja się tak często na kontynentach poza Afryką i miejscami, gdzie wywołuje je celowo Kraj Wolności, Pokoju i Dobroci dla Świata... USrAel.

Portret użytkownika $green$

Według naszych "ekologów"

Według naszych "ekologów" energia cieplna i elektryczna powinna być coraz droższa.  Taka też będzie jeżeli dalej będziemy brnęli w nisko wydajne w naszym położeniu geograficznym farmy wiatrowe oraz panele słoneczne niedoświetlone zimą i przysypane śniegiem. Gdy nastąpi zlodowacenie ci ktorych nie będzie stać na ogrzewanie zamarzną! Nie stanie się to oczywiście ot tak. Najpierw wyrąbie się w wszystkie okoliczne drzewa, czy to się ekologom podoba czy nie, bo nikt nie będzie zamarzał z dobrej woli. Nakładajmy więc coraz więcej podatków na ceny energii z węgla i nie dajmy nic taniego w zamian a kiedyś obudzimy się w kraju bez ani jednego drzewa ...albo się już nie obudzimy:(

Portret użytkownika david56

Ostrzeżenie jest bardzo

Ostrzeżenie jest bardzo powazne.WNiemczech moze być w tej chwili 20 stopni Celsjusza ale w Rosji takiej ostrej zimy w grudniu nie było juz od lat 30-tych ubiegłego stulecia.
Sa trzy możliwe scenariusze nowej epoki lodowcowej na szerokości geograficznej Polski
1.Zanik Golfsztromu spowodowany gwałtownym ociepleniem i spłynięciem do Atlantyku olbrzymich mas ciepłej wody ( warto spogladać na bieżącą temperaturę wody w okolicach Bundoranu:
http://www.surf-forecast.com/breaks/Bundoran/seatemp
2.Obniżenie aktywności Słonca do poziomu Minimum Maundera
3.Ewentualne przebiegunowanie
Ważne jest też to że w/g bardzo wielu naukowców epoka interglacjału sie kończy.Ostatni interglacjał rozpoczął sie ok 10.000 p.n.e.Warto też wiedzieć że interglacjały są krótkimi przerwami w okresach zlodowacenia który zazwyczaj trwa 10 krotnie dłuzej aniżeli interglacjał 

Portret użytkownika Rwlkp

Nie rozumiecie...No jest

Nie rozumiecie...No jest cieplo ale to wlasnie o to chodzi:)topnieja lodowce mega duzo slodkiej wody dostaje sie do oceanow i zaklocaja prady oceaniczne(golfsztorm)i przez to zakloca cyrkulacje pradow iciepla woda przestanie docierac na lądy i wtedy wlasnie powstanie efekt odwroty:) mini epoka lodowcowa to tylko kwestja czasu.

Portret użytkownika oli

Nie ma nic gorszego dla

Nie ma nic gorszego dla roslin jak i dla ludzi skoki temp. jakie ostatnio wystepuja. tylko czekac jak w styczniu wystapia wys. temp,ulewy -  powodzie a za pare dni mrozy 20 st C. Dla niektorych to bedzie gorsze jak koniec swiata.

Portret użytkownika xylotet

Przed zlodowaceniem zwanym

Przed zlodowaceniem zwanym Vistula (ostatnie zlodowacenie) temperatury i CO2 byly o wiele wyrzsze od dzisiejszych , a potem w 6 miesiecy (najnowsze badania) nastapila epoka lodowcowa ,czyli  w 6 miesiecy bylo juz 1 kilometr lodu na powierzchni ziemi.... 

Portret użytkownika Ghoster

Wszystkim zainteresowanym

Wszystkim zainteresowanym tematem globalnego ocieplenia polecam książkę Michaela Crichtona "Państwo Strachu". Fabuła, ale zawarte w niej informacje, do których dokopał się autor są nie tylko bardzo ciekawe, ale w wielu przypadkach całkowicie sprzeczne z tym, co słyszymy  na codzień. Tu i ówdzie można znaleźć audiobooka - dla tych, którym nie chce się czytać Wink
Polecam.
Wesołych Świąt.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem