Do Ziemi dociera CME z 5 października, trwa burza magnetyczna

Kategorie: 

Sonda kosmiczna ACE, jako pierwsza doświadczyła naporu chmury plazmy z koronalnego wyrzutu na Słońcu. Zjawisko , które spowodowało emisję mas plazmy miał miejsce 5 października. W momencie rozpoczęcia docierania naładowanych cząstek prędkość wiatru słonecznego wzrosła do ponad 400 km/s i zmieniała się okresowo.

 

Sama siła naporu nie była wielka a indeks Kp doszedł do wielkości 4. Dla przypomnienia kilka dni temu była burza o Kp sięgającym poziomu 7. Teraz chmura plazmy dociera już do Ziemi i trwa burza magnetyczna. Nasza planeta powinna być pod wpływem tego CME jeszcze do 9 października.

W międzyczasie 7 października na Słońcu doszło do kolejnego CME, który będzie geoefektywny.  Powinien docierać 10 października i jego efekt może zostać dodatkowo wzmocniony przez dziurę koronalną, która będzie oddziaływala na Ziemię emitując strumień wiatru słonecznego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika marynaro

Hmm coś te wpisy sie nie

Hmm coś te wpisy sie nie pojawiają :) Ta ciekawostka dalej jest na zdjęciach, a żeby było zabawiniej to na zdjęciach w przybliżeniu od 5 października widać jak "to coś" wyłania się ze słońca , wystarczy przeskakiwać po jednym dniu do przodu ( miło się robi jak widać, że jednak tam się coś dzieje) :http://solarmonitor.org/region_pop.php?date=20121005&type=saia_00193&region=11584&indexnum=1 Raczej żaden fake to nie jest bo widać to również na stronie soho:http://soho.nascom.nasa.gov/data/realtime/eit_195/1024/latest.html Dużo jeszcze nie wiemy, ale jeśli to faktycznie jakaś inna cywilizacja to szkoda, że nie chcą się ujawnić , wyjść na piwo Język , opowiedzieć jak jest :) No coż może dożyję takiego dnia kiedy więcej będziemy mogli się dowiedzieć, a z faktów TVN zniknie "Tusk to - Tusk tam to lub Kaczyński to Kaczyński tam to" i zaczną pokazywać to co faktycznie istotne. Jakby się pojawiły wpisy od "Gość" to moje tyle, że tu zawarłem chyba wszystko co trzeba. Pozdrawiam Wszystkich. 

Portret użytkownika Anna N

To co najważniejsze w

To co najważniejsze w obecnych czasach to przepuszczalne ciała. Trzeba oczyszczać się i jeszcze raz oczyszczać, a potem doładować energetycznie. Najważniejsza jest dieta - lekka, bez zwierzęcych białek i glutation. Na doładowanie - odpowiednie ćwiczenia i magnesy. Wtedy nie ma zatorów fizycznych i psychicznych. Powodzenia.

Portret użytkownika dawid4567

wszystko mi dzisiaj lecialo z

wszystko mi dzisiaj lecialo z rąk, mialem problemy z wyszykowaniem sie (wszystko bylo takie powolne jak na zwolnionym filmie) bol glowy i brak checi do zycia, smutek zlosc i nerwy oraz zbieranie sie na płacz i w dodatku...nie dochodzily do mnie esy z sieci plus..czytam wasze komentarze i niektorzy bardzo ladnie opisuja sytuacje zwiazana ze sloncem

Portret użytkownika david56

Parametry dzisiejszej burzy

Parametry dzisiejszej burzy były zupełnie inne aniżeli piszą w tym artkule.Obserwowałem od 7.10 całe to zjawisko, które wystąpiło 12 godzin wcześniej niż pokazywały symulacje.Zaczęło sie od nagłego skoku gęstści protonów i wzrostu prędkości wiatru do ok 370 km/sek.To co spowodowało burzę magnetyczną, to polaryzacja indukcji pola IMF- Bz south która spowodowała silną komprsje ziemskiego pola magnetycznego.Polaryzacja south de facto trwała od godziny 7.10 prawie do 14 stąd juz około godziny 9.00 ogłoszono Kp =4 a później około 11.00 Kp=6 i o 14.00 też Kp=6. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem