Zgodnie z przewidywaniami Anak Krakatau rozpoczął erupcję

Kategorie: 

Zgodnie z przewidywaniami geofizyków wulkan nazywany Dzieckiem Krakatau rozpoczął erupcję. Na taki obrót spraw wskazywała duża aktywność sejsmiczna, która była notowana w obrębie żywiołu.

 

Wulkan umiejscowiony na wyspie między Javą a Sumatrą rozpoczął erupcję wczoraj, czyli 4 X 2011. W jej wyniku powstały kolumny pyłu. W powietrze wylatywał materiał skalny.

 

Na szczęście władze w porę ustanowiły dwukilometrową strefę buforową wokół wulkanu i w wyniku tego zabroniono zbliżania się tam rybaków i turystów.

 

Indonezyjskie służby geofizyczne poinformowały, że w ciągu weekendu zarejestrowano ponad 7 000 zjawisk sejsmicznych. Naukowcy wciąż starają się oszacować typ i skalę trwającej erupcji.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Lem Jaskiniowy

Dzisiaj (9.10.11r) Anak

Dzisiaj (9.10.11r) Anak Krakatoa już o wiele aktywniejszy. Aktywność mocno przyrasta. Można sobie poczytać choćby na:
http://www.sfora.pl/Budzi-sie-Anak-Krakatau-a36651

Jeśli w ciągu kilku dni aktywność rośnie dwukrotnie i już jest 6tyś wstrząsów na dobę, to wygląda na pełną gotowość do wybuchu. Nie rozważamy więc juz "czy wkrótce wybuchnie", ale w ilu etapach, a więc z jaką siłą zniszczenia. Jeśli powtórzy wyczyn swego ojca, to gospodarka Azji mocno to odczuje, a to wywoła destabilizację walut. Potem juz lawinowo...

Rozpoznaj znaki, jakie pozostawiłeś sobie schodząc na ziemię, a zrozumiesz swój sens istnienia i egzystencję na ziemi, oraz ujrzysz i zrozumiesz zamysł Boży

Portret użytkownika Kosmozaur

Kiedyś pisałem o "efekcie

Kiedyś pisałem o "efekcie ciasta w piekarniku".Jak się porządnie zagrzeje z zewnątrz aktywną substancję wewnątrz ("drożdże", magma) to wylezie na zewnątrz: wulkany, trzęsienia Ziemi, pękanie skorupy i takie tam... A może być tak, że wewnątrz gotuje się jak diabli, np., samozapłony torfowisk, stosy zapomnianego obornika w PGRach -taka przenośnia.Wulkany to takie zawory bezpieczeństwa, jak wągry u nastolatka. Jak się nie wyciśnie, to może pół gęby rozerwać.

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika ZANTAR

WITAM ! OSTATNIO WIELE SIĘ

WITAM ! OSTATNIO WIELE SIĘ DZIEJE I ATAKI CHEMTRIALSSHOW U NAS PONAD MAZURAMI...!!! I MAMY ISTNE GEOMAGNETYCZNE TERRASHOW...!!! A I NA ZIEMI SZYKUJE SIĘ WULKANICZNE MEGA BUM I MEGA-TSUNAMI...!!! POZDRAWIAM !!!

Portret użytkownika Virescens

Ciekawe co jest przyczyną że

Ciekawe co jest przyczyną że magma na całym świecie napiera na skorupę ziemską od wewnątrz i chce sie wydostać ?Moim zdaniem te obecne zmasowane erupcje będą łagodne jak do tej poryAle za jakiś czas jak zbiorą sie odpowiednie naprężenia w zaczopowanych wylotach wulkanów to bedzie sie działo... 

Portret użytkownika Max66

No to sie zaczynają Erupcje z

No to sie zaczynają Erupcje z Wyższych półek ostatnio jak wybuchł to ponad dwa tygodnie był pióropusz i nagle bum rozerwało wyspę, ciekawe czy teraz też tak bęzie?Nie wiem czy jest sens mówić o tym, no ale to są moje i tylko i wyłącznie domysły a nie jakieś prorocze wizje i straszenie ludzi, Poza tym Lepiej wiedzieć co sie dzieje na świecie niż patrzeć na słonko i być zaślepionym w niewiedzy, czasami niewiedza jest błogosławieństwem ale to tylko "czasami"Co mam na myśli Carl Johan Calleman  prowadził badania nad kalendarzem Majów i opisuje że koniec jego cyklu a dokładnie dziewiątej fali będzie w tym roku.  Media utrwaliły przekonanie, że koniec Kalendarza Majów będzie miał miejsce w 2012 roku, gdy tymczasem dokładniejsze obliczenia wskazywały, że ostatnim dniem tego kalendarza będzie 28 październik tego, wciąż 2011 r. Kalendarz Majów jest systemem Dziewięciu Fal ewolucji i dziewiąta fala niesie ze sobą częstotliwość sprzyjającą najgłębszym zmianom. Dziewiąta fala zaczęła się 9 marca 2011 roku. Tego dnia miał miejsce olbrzymi koronalny wyrzut masy na Słońcu. 11 marca wydarzyło się pamiętne trzęsienie ziemi, w którego efekcie powstał kryzys nuklearny po katastrofie w elektrowni atomowej w Fukushimie. W tym samym mniej więcej czasie rozpoczęła się także wojna w Libii. Magazyn „Newsweek” umieścił wtedy, na swojej okładce wielki napis: „Czas Apokalipsy”. Tragicznych wydarzeń w jednym momencie było więcej niż dało się zrozumieć i przyjąć do wiadomości. Tak wyglądał początek fali, która w swoim założeniu ma mieć większą częstotliwość, co oznacza, że przed nami jeszcze więcej takich wydarzeń. Wszystkiemu towarzyszy nieustannie rosnąca ekonomiczna destabilizacja.Wulkan Anak Krakatau wybuchł wczoraj czyli 04.10.2011 teraz obliczając przykłądowo że nasatanie tak jak w okresie jego Potęznej erupcji, czyli po dwóch tygodniach a dokładnie 16 dniach więc daje nam to 20 Października, więc będzie to blisko daty końca Kalendarza Majów według Carl Johan Calleman. Bo wedłóg tego badacza ma nas jeszcze jakiś kataklizm spotkać czyżby to był wielki wybuch Krakatau ? Pożyjemy zobaczymyPozdrawiam wszystkich   

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem