Zdecydowane zwycięstwo prawicy w wyborach na Węgrzech

Kategorie: 

Od rana w mediach głównego nurtu można usłyszeć liczne utyskiwania lewicowych dziennikarzy i "autorytetów" niezadowolonych z powodu zdecydowanego zwycięstwa uważanych za prawicowe partii politycznych na Węgrzech. Partia Fidesz aktualnego premiera Wiktora Orbana zdobyła aż 44% głosów a skrajnie prawicowy Jobbik aż 18%. W sumie zatem te dwie partie będą miały aż 62% miejsc w węgierskim parlamencie.

 

Standardowo już przedstawiane jest to jako niezrozumiały rezultat i "pomyłkę" demokracji. Do tego głośno rozważa się czy wybory na Węgrzech były w pełni wolne. Jako dowód przedstawia się fakt, że prawo zabrania tam kupowania drogich reklam wyborczych w prywatnych mediach, a gdy organizuje się debaty zobowiązano do zapraszania wszystkich kandydatów, a nie tylko tych wyznaczonych przez służby i posłuszne im media.

 

To co tak bardzo przeraża nasze elity w przypadku węgierskim to wszechobecne paralele do sytuacji Polski. To Orban pierwszy wypowiedział wojnę banksterom zaczynając kształtować prawo na Węgrzech, które jest tworzone dla obywateli a nie dla banków. Już tylko ten sam fakt powoduje, że oficjalne merdia zależne od potężnych grup kapitałowych po prostu wyją z niezadowolenia. Jednak ludziom podoba się, że władza w końcu zaczyna tam występować w ich ochronie zwracając banksterom uwagę, że czasy lichwy (mającej się świetnie w Polsce) na Węgrzech już się skończyły.

 

Poza tym Orban jako pierwszy zlikwidował węgierskie OFE zwracając uwagę na ich złodziejską funkcję. Rząd działa tam po prostu w interesie obywateli. Fidesz osiągnął bezprecedensowy sukces i reelekcja z 44% głosów to oznaka zadowolenia. Co więcej Orban i spółka zmniejszył znacznie bezrobocie w kraju. Adwersarze twierdzą, że robi to poprzez roboty publiczne. Zauważa się, że Węgrzy planują pozostać w kraju i nie obserwuje się tam fal ucieczek na emigrację tak jak w Polsce.

 

Oficjalna retoryka Orbana jest taka, że czas wstać z kolan i po latach podporządkowania Wiedniowi, potem Moskwie, a obecnie Brukseli, czas na ponowne zdefiniowanie węgierskiego interesu narodowego. Wcześniej działacze Fideszu zarzucali lewicowym partiom z tego kraju, że próbowały rozmywać węgierską tożsamość narodową i usiłowali rozpuścić Węgrów promując koncepcję Europejczyka. Skąd my to znamy?

 

Interesujący jest też wynik wyborczy partii Jobbik, która uzyskała aż 18% poparcia. To przeraża nasze filosemickie salony, bo partia ta twierdzi, że przyczyną problemów Węgier jest zbyt wielka władza finansowa skupiona w rękach kapitału żydowskiego. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach każda krytyka Żydów jest domyślnie piętnowana jako antysemityzm, dlatego trudno się dziwić, że nikt nie dyskutuje na temat tego, czy przywódcy Jobbiku mają rację wskazując na takie zagrożenia, tylko komentujący ten wynik dziennikarze zdobywają się na wydymanie warg i przewracanie oczami w gestach dezaprobaty przed wybieraniem „faszystów”. To zabawne, że podobne opinie formułowane przez ukraińskich neobanderowców są wyciszane i nie wzbudzają już tak powszechnego oburzenia.

 

Podobieństwa między problemami Węgier i Polski są tak uderzające, że rządzący w Polsce i sprzyjające im media muszą robić co w ich mocy, aby uczynić z Orbana faszystę lub przynajmniej niebezpiecznego wariata. Sukces Fideszu jest nie w smak, bo pokazuje, że są inne pomysły na kraj niż wiernopoddańcze uwielbienie molocha w postaci Unii Europejskej.

 

Ostatnie bliskie relacje Orbana z Putinem również wskazywane są jak bratanie się z diabłem, podczas gdy jest to wyraz mądrości tego przywódcy, który we właściwych miejscach poszukuje wsparcia i sojuszów, które nie doprowadzą do pauperyzacji społeczeństwa i neokolonizacji powierzonego mu w zarządzanie kraju.

 

Bardzo zabawnie brzmi gdy apologeci partii rządzącej w Polsce krytykują Wiktora Orbana za brak demokracji w postaci zakazu propagandy za pieniądze podatnika w telewizjach prywatnych. Na dodatek wyrzuca mu się, że wszyscy pracujący w sektorze publicznym i ich rodziny zagłosowali za nim obawiając się utraty posad. Całe szczęście, że polska dwumilionowa armia urzędali nie głosuje na tych, którzy zapewnią im przetrwanie na wygodnych posadach.

 

Warto posłuchać dzisiaj uważnie wszystkich zarzutów względem Orbana. Wszędzie gdzie będzie jednak mowa o tym co zrobił na Węgrzech można się zastanowić czy podobnego premiera nie należy życzyć Polsce. Niewątpliwie te patologie, które zwalcza Orban są u nas rozpowszechnione w znacznie większym stopniu. Rządzące partie, które finansowane są milionami z naszych podatków to w 100% krajowi odpowiednicy tych z którymi porządek zrobił Orban. Nie widać niestety na horyzoncie polityka zdolnego do dokonania takiej zmiany, brakuje mężów stanu, a nawet jeśli istnieją tacy politycy, to ich możliwość przebicia się jest ograniczona ze względu na dostęp do mediów, czyli to co zapewnił wszystkim partiom Wiktor Orban. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sternick

Oj tam oj tam     Wszystko co

Oj tam oj tam
 
 
Wszystko co jest "nie demokratyczne" uwazne jest za niebezpieczne
Obecna "demokracja" jest zasłoną dymną ale działań właśnie dyktatorskich.
Nasza demokrakcja kończy się na wyborach. Potem jesteśmy mięsem armatnim dla polityków. Bo jakiż mamy wpływ na ich działania pomiędzy wyborami? Żaden  !
Dlatego rządy prawicy, gdzie w założeniu każdy obywatel jest kowalem własnego losu są zdrowsze. Zbyt wielka grupa żyje sobie na koszt podatników. 
Ktoś kiedyś powiedział że "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"
ja dodam że:
"Odrobina faszyzmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
 
Tej prawdy boją się nasi zasrani politycy

Portret użytkownika saturas13

brawo Orban czas myślec, o

brawo Orban czas myślec, o własnych dsprawach a nie śleym słuchaniu unii gejropejskiej Boją się tylko ci przy korycie Bo tych którzy te koryto muszą npełnić  i są niezadowoleni bo się z nich zdziera ostatnią koszulę jest coraz więcej  i zaczynają być coraz bardziej wkurzeniBoicie się o ciepłe posadki  i torcik na który nie zapracowaliście I w Polsce przyjdą zmiany Cała europa się budzi  Propaganda chce to udusić ale się nie uda Ludzie już wiedzą kto nas naprawdę krzywdzi i gdzie w owczej skórze ukryty jest wilk Im więcej będziecie propagandziści judoameryki uciszali tym głośniej będą ludzie prawdę rozgłaszali Ja też jestem rownymi szansamiDlaczego markety a nie płacą a małych rodzimych przedsiębiorców się doi Ich też zwolnić z podatków Przynajmiej coś kupią i pieniądz zostanie w kraju Dlaczego molochy nie płacą a robotnika się goli Dajcie żyć tym biednym a nie tym biednym zabiera się najwięcej Słuchałem Korwina Mikke i co do podatków i i kary śmierci zgadzam się w stu procętach jestem też za zmiejszeniem ilości senatorów i osuszeniem koryta A co do służby zdrowia to jestem ciekawy ile kosztuje wykupienie prywatnego ubezpieczenia bo za to co nam zabierają nikt oprócz nfz nie ma  korxzyści bo ludzie i tak umierają zani doczekają się terminu spotkania ze specjalistą Bójcie się bo korytko może być zabrane Ludzie mają już dość niegodziwości  i Zadłużania tym samym czyniąc z nas niewolnikam obcego kapitału Może kiedyś rozliczymy te nierządy za wszystkie niegodziwości a urzędnicy będą odpowiadać za swoje decyżje a nie odchodzić z milionowymi odprawami zostawiając nas po uszy w go...ie

Portret użytkownika smult456

Nowa Prawica to gwóźdź do

Nowa Prawica to gwóźdź do trumny Polski. Korwin jest po to aby tłumaczyć powolną prywatyzację wszystkich instytucji i wbijać młodym ludziom do głów że to dobre.. Jednocześnie sam nigdy się nie dostaje do Sejmu, bo przed każdymi wyborami specjalnie powie coś głupiego, a kasę na "kampanię wyborczą" zawsze zgarnie. Podziwiam go, ale nie z tych względów co Ty, jest niesamowitym cwaniakiem

Portret użytkownika smult456

Fidesz to centroprawica.

Fidesz to centroprawica. Orban wyprzedaje Węgry tak samo jak PO Polskę, jednak rzeczywiście sytuacja obywateli stała się tam lepsza, więc nikt nie zwraca tam na to uwagi. Część posłów Jobbiku można spokojnie nazwać faszystami, biorąc pod uwagę ich wypowiedzi.

Portret użytkownika staryzenek20

Przypomnę że faszystą nie był

Przypomnę że faszystą nie był Hitler tylko Mussolini. Podstawą faszyzmu jest stwierdzenie: "Wszystko w państwie - nic poza państwem - nic przeciwko państwu". Państwo faszystowskie to jest państwo totalitarne gdzie władza ma nieograniczone możliwości a każdy kto jest się sprzeciwi zostanie ukarany.  Pozatym państwo faszystowskie to jest państwo antydemokratyczne.  Zacytuj mi jedno zdanie przywódców Jobbiku sugerujące że nawołują do faszyzmu.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika staryzenek20

Nie wiem czy to dobrze o nich

Nie wiem czy to dobrze o nich świadczy bo nie znam ich wypowiedzi. Natomiast skrajna prawica w Europie zyskuje na popularności bo totalitarna UE chce zniszczyć całą Europe tak jak ZSRR zniszczył Rosje. We Francji Front Narodwy prowadzi we wszystkich możliwych sondażach. Podobnie jest w Hiszpani, Grecji Włoszech a nawet w Niemczech AFD, nowa partia Eurosceptyczna rośnie w siłę.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika smult456

Skrajna prawica raczej też

Skrajna prawica raczej też nie jest ostoją wolności, przynajmniej według mnie...UE niszczy przede wszystkim gospodarczo i kulturowo, ale przynajmniej pokój wewnątrz niej jest, Natomiast nacjonaliści u władzy... cienko to widzę...a wracając do tych partii, to liderzy mogą zostać przekonani(przekupieni?) do "wartości europejskich" a tym samym zmienić status całej partii.

Portret użytkownika observator

KAZDA lewica od

KAZDA lewica od kryptocentrowych przez bladorozowych do skrajnie nazistowskich wariantow (hitlerowcy byli narodowymi SOCJALISTAMI!) jest zagrozeniem dla wolnosci i zaprzeczeniem jej w kazdym mozliwym wymiarze. Lewica nie zna czegos takiego jak samoogranieczenie i prowadzi do absurdow typu rasa nadludzi (vide Niemcy) po multukulturowosc w Szwecji ... i nie tylko w Szwecji.. poczytaj tu: http://zmianynaziemi.pl/wideo/multikulturowosc-spowoduje-ze-w-ciagu-15-lat-szwecja-stanie-sie-krajem-trzeciego-swiata
Dodaj do tego promocja aborcji i eutanazji, wszelkiegoo zboczenia.. i kaganiec zwany 'mowa nienawisci' na kazdego kto mysli samodzielnie i sie na te glupoty zgodzic nie chce!
Lewicowcy to - krotko mowiac - obiekty zdalnie sterowane!
Maja w d.. kraj w ktorym zyja, bo zyja dla idei, ktora jest nieosiagalna bo nielogiczna i nieludzka i nie do zrealizowania... za to skutecznie niszczy i zabija ludzi, ktorzy w nia nie wierza.. a w koncu tych co jej uwierza tez.

Portret użytkownika observator

"...!szkoda, że tego nie

"...!szkoda, że tego nie rozumiesz."
Oj, zabolalo, tak Pan przylapales mnie na niewiedzy, ze az wstyd...a bol tym wiekszy, ze mi nie wypada sie ani zaczerwienic, ani zarumienic... bo stalbym sie jakos rozowawy...
Pan zapewne 'ogarnales' to co napisalem, skoro probujesz Pan 'obalic' calosc wpisu jednym 'zabawnym' jezykowym unikiem, czepiajac! sie malego detalu chyba wlasnie po to, aby (wedlug Pana, Panie smult456) zanegowac wartosc calosci?
Piekny przyklad na to, ze tzw. 'Dialektyczne myslenie' ma przeszlosc - niestety - jednak ciagle przed soba.
Aha.. 'ad rem' a nie 'ad personam' prowadzi sie dyskusje, wiec przepraszam za ten watek, ale skoro zamiast rozmawiac problemie i wymieniac sie opiniami Pan uwaza, ze aby dodac swej wypowiedzi znaczenia nalezy podeprzec sie insynuacjami na temat zupelnienie nieznanych Panu rozmowcow - po jednej tylko wypowiedzi - to tylko gratuluje takiej precyzji wgladu w glebie mego niezrozumienia swiata... godne podziwu.
Przepraszam, ze dzgniety tak swiatlym slowa sztychem pozwalam sobie na odpyskowac, zamiast siedziec cicho.
"...!szkoda, że tego nie rozumiesz."

Portret użytkownika staryzenek20

"Skrajna prawica raczej też

"Skrajna prawica raczej też nie jest ostoją wolności,"
Niestety Francja czy Wlk. Brytania  nasprowadzały sobie muslimów więc teraz mają odpowiedź w postaci rosnącego w siłę nacjonalizmu.
Natomiast nacjonaliści to też ludzie. Myślisz że jak dojdą do władzy to będą lać ludzi o innych poglądach? Nie było do tej pory większych bydlaków od komunistów którzy mordowali bez skrupółów swoich przeciwników. A teraz wyznawcy Mao Zedonga tacy jak Barroso rządzą w Europie.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika smult456

Oczywiście że nacjonaliści to

Oczywiście że nacjonaliści to ludzie, dzielę ich na takich którzy swoim nacjonalizmem chcą zrobić jak najlepiej dla kraju i wszystkich jego obywateli i na takich, którzy pod płaszczykiem tych haseł po prostu chcą narzucić swe poglądy innym i wykluczyć tych którzy mają inne spojrzenie na świat. Według mnie ten drugi rodzaj niestety dominuje. Komuniści to bydlaki, tak samo jak faszyści i naziści i Kościół katolicki do XVIII wieku.

Portret użytkownika euklides

Przedstawienie trwa. Co

Przedstawienie trwa. Co takiego zrobił Orban dla Węgrów i przeciwko banksterom? Że opodatkował banki? No to podatek zapłacą ich przymusowi klienci, bo przecież nie ma alternatywy, gdy państwo przyznało im monopol na produkcję pieniędzy i trzymanie oszczędności.
Skanalizowanie niezadowolenia społecznego odniosło sukces. U nas odpowiednikiem Fideszu jest chyba PiS, którego usta mówią, a ręce co innego robią.
Liczenie na męża stanu może się skończyć tragicznie. Rewolucja musi nastąpić niezauważenie, w ludzkich głowach, u każdego indywidualnie. Ludzie muszą przestać wkręcać się w demokratyczne przedstawienie, które elity im wystawiają. Czy wygrywa tak zwana "prawica" czy "lewica" lud akceptuje podaną wizję świata i o to chodzi.

Portret użytkownika Czołgista

Drogi kolego mylisz się. Pan

Drogi kolego mylisz się. Pan Orban wykopał z Węgier banki o Austryjackim kapitale i ograniczył im wstęp do Węgier. Opodatkowanie ich może nie było wbyt dobrym posunięciem ,ale zasiliło to budżet kraju i pozwala na spłaty długów i innych nalezności.  Czy Węgrzy zapłacą co w ten czy inny sposób nei ma tro znaczenie. Najważniejszą rzeczą jest obniżenie podatku dochodowego PIT z 16% do 6%( w Polsce stawka PIT to 19%). Znacznie zmniejszyło to dezrobocie i poprawiło sytuacje gospodarczą kraju. 
Chciałbym też zauważyć ,że partia Fidesz nie ma nic wspólnego z PiS'em. PiS to socjaliści ,a Fidesz to umiarkowana centro-prawica coś jak u nas Polska Razem p. Gowina. P. J. Kaczyński chce tylko się pogrzać w blasku osiągnięć p.Orbana i tym samym przypodobać się ludziom. Natomiast ta "ultraprawica" to odpowiednik KPN Janusza Korwin-Mikkego. Jak więc widać na Węgrzech jest naturalny i zdrowy podział głosów. W Poslce też powinno być tak że Gowin dostaje ok 40% ,a Korwin-Mikke ok. 20%. To zapewniło ,by Poslce spokojny i zrównoważony rozwój. 
P. J.Kaczyński tylko wykorzystał moment i porównał się do p. Orbana, jednak tak naprawdę to j. Gowin powinien się do niego porównywać ,bo mają ze sobą dużo wspólnego. Podobnie jak Republikanie p. Wiplera. Realnie prawicowe w Polsce są tylko UPR, KPN, Polska Razem i Republikanie. Jeszcze kilka mniejszych partyjek. Reszta to socjaliści ,a czasem wręcz komuniści. 

Portret użytkownika euklides

Jobbik to partia

Jobbik to partia narodowo-socjalistyczna z dziwną domieszką zielonych
http://www.jobbik.com/eco-social_national_economics
Natomiast pomysły Orbana to już w ogóle interwencjonizm na maksa, przelewanie z pustego w próżne i szereg idiotyzmów. Np. zakaz sprzedawania papierosów świetnie podziałał na węgierską mafię i doprowadził do likwidacji normalnych miejsc pracy.
Co z tego, że Fidesz obniżył stawkę PIT jak nie dokonał żadnych cięć budżetowych, a kasę państwa zasila z innych podatków, które podnosi albo wprowadza. Tania gra pod publiczkę na którą głupi się nabierze.
A hasło polskie banki pięknie brzmi, tylko co przeciętny Polak ma z tego, że taki PKO jest polski. Czy pobiera pensję prezesa PKO? Nie, przeciętny Polak ma z tego dokładnie nic. Bo nie chodzi o to by jeden bank czy jedna firma były polskie. Chodzi o to by wszyscy którzy chcą mogli mieć w Polsce dobrze prosporującą firmę. A to gwarantuje tylko libertarianizm i likwidacja monopoli, w tym bankowych.

Portret użytkownika Czołgista

Skoro fidesz by źle rządził

Skoro fidesz by źle rządził to by go nie wybrali po raz kolejny. Z tego wynika ,że Węgrom żyje się lepiej albo zapanował jako taki porządek. Nie mieszkam na Węgrzech i nie wiem jak tam sie żyje. Trzeba się zdac na to co mówią sami Węgrzy i jak głosują. 
Więc w taki razie przeprawszam za pomyłkę .Jobbi to nie partia prawicowa tylko lewicowa, to nacjonaliści i bliżej im w takim razie do ONR'u. W takim razie w artykule jest błąd. Autor wyraźnie porównał Jobbik do skrajnej prawicy. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem