Zdecydowane zwycięstwo prawicy w wyborach na Węgrzech

Kategorie: 

Od rana w mediach głównego nurtu można usłyszeć liczne utyskiwania lewicowych dziennikarzy i "autorytetów" niezadowolonych z powodu zdecydowanego zwycięstwa uważanych za prawicowe partii politycznych na Węgrzech. Partia Fidesz aktualnego premiera Wiktora Orbana zdobyła aż 44% głosów a skrajnie prawicowy Jobbik aż 18%. W sumie zatem te dwie partie będą miały aż 62% miejsc w węgierskim parlamencie.

 

Standardowo już przedstawiane jest to jako niezrozumiały rezultat i "pomyłkę" demokracji. Do tego głośno rozważa się czy wybory na Węgrzech były w pełni wolne. Jako dowód przedstawia się fakt, że prawo zabrania tam kupowania drogich reklam wyborczych w prywatnych mediach, a gdy organizuje się debaty zobowiązano do zapraszania wszystkich kandydatów, a nie tylko tych wyznaczonych przez służby i posłuszne im media.

 

To co tak bardzo przeraża nasze elity w przypadku węgierskim to wszechobecne paralele do sytuacji Polski. To Orban pierwszy wypowiedział wojnę banksterom zaczynając kształtować prawo na Węgrzech, które jest tworzone dla obywateli a nie dla banków. Już tylko ten sam fakt powoduje, że oficjalne merdia zależne od potężnych grup kapitałowych po prostu wyją z niezadowolenia. Jednak ludziom podoba się, że władza w końcu zaczyna tam występować w ich ochronie zwracając banksterom uwagę, że czasy lichwy (mającej się świetnie w Polsce) na Węgrzech już się skończyły.

 

Poza tym Orban jako pierwszy zlikwidował węgierskie OFE zwracając uwagę na ich złodziejską funkcję. Rząd działa tam po prostu w interesie obywateli. Fidesz osiągnął bezprecedensowy sukces i reelekcja z 44% głosów to oznaka zadowolenia. Co więcej Orban i spółka zmniejszył znacznie bezrobocie w kraju. Adwersarze twierdzą, że robi to poprzez roboty publiczne. Zauważa się, że Węgrzy planują pozostać w kraju i nie obserwuje się tam fal ucieczek na emigrację tak jak w Polsce.

 

Oficjalna retoryka Orbana jest taka, że czas wstać z kolan i po latach podporządkowania Wiedniowi, potem Moskwie, a obecnie Brukseli, czas na ponowne zdefiniowanie węgierskiego interesu narodowego. Wcześniej działacze Fideszu zarzucali lewicowym partiom z tego kraju, że próbowały rozmywać węgierską tożsamość narodową i usiłowali rozpuścić Węgrów promując koncepcję Europejczyka. Skąd my to znamy?

 

Interesujący jest też wynik wyborczy partii Jobbik, która uzyskała aż 18% poparcia. To przeraża nasze filosemickie salony, bo partia ta twierdzi, że przyczyną problemów Węgier jest zbyt wielka władza finansowa skupiona w rękach kapitału żydowskiego. Jak wiadomo w dzisiejszych czasach każda krytyka Żydów jest domyślnie piętnowana jako antysemityzm, dlatego trudno się dziwić, że nikt nie dyskutuje na temat tego, czy przywódcy Jobbiku mają rację wskazując na takie zagrożenia, tylko komentujący ten wynik dziennikarze zdobywają się na wydymanie warg i przewracanie oczami w gestach dezaprobaty przed wybieraniem „faszystów”. To zabawne, że podobne opinie formułowane przez ukraińskich neobanderowców są wyciszane i nie wzbudzają już tak powszechnego oburzenia.

 

Podobieństwa między problemami Węgier i Polski są tak uderzające, że rządzący w Polsce i sprzyjające im media muszą robić co w ich mocy, aby uczynić z Orbana faszystę lub przynajmniej niebezpiecznego wariata. Sukces Fideszu jest nie w smak, bo pokazuje, że są inne pomysły na kraj niż wiernopoddańcze uwielbienie molocha w postaci Unii Europejskej.

 

Ostatnie bliskie relacje Orbana z Putinem również wskazywane są jak bratanie się z diabłem, podczas gdy jest to wyraz mądrości tego przywódcy, który we właściwych miejscach poszukuje wsparcia i sojuszów, które nie doprowadzą do pauperyzacji społeczeństwa i neokolonizacji powierzonego mu w zarządzanie kraju.

 

Bardzo zabawnie brzmi gdy apologeci partii rządzącej w Polsce krytykują Wiktora Orbana za brak demokracji w postaci zakazu propagandy za pieniądze podatnika w telewizjach prywatnych. Na dodatek wyrzuca mu się, że wszyscy pracujący w sektorze publicznym i ich rodziny zagłosowali za nim obawiając się utraty posad. Całe szczęście, że polska dwumilionowa armia urzędali nie głosuje na tych, którzy zapewnią im przetrwanie na wygodnych posadach.

 

Warto posłuchać dzisiaj uważnie wszystkich zarzutów względem Orbana. Wszędzie gdzie będzie jednak mowa o tym co zrobił na Węgrzech można się zastanowić czy podobnego premiera nie należy życzyć Polsce. Niewątpliwie te patologie, które zwalcza Orban są u nas rozpowszechnione w znacznie większym stopniu. Rządzące partie, które finansowane są milionami z naszych podatków to w 100% krajowi odpowiednicy tych z którymi porządek zrobił Orban. Nie widać niestety na horyzoncie polityka zdolnego do dokonania takiej zmiany, brakuje mężów stanu, a nawet jeśli istnieją tacy politycy, to ich możliwość przebicia się jest ograniczona ze względu na dostęp do mediów, czyli to co zapewnił wszystkim partiom Wiktor Orban. 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika sternick

Oj tam oj tam     Wszystko co

Oj tam oj tam
 
 
Wszystko co jest "nie demokratyczne" uwazne jest za niebezpieczne
Obecna "demokracja" jest zasłoną dymną ale działań właśnie dyktatorskich.
Nasza demokrakcja kończy się na wyborach. Potem jesteśmy mięsem armatnim dla polityków. Bo jakiż mamy wpływ na ich działania pomiędzy wyborami? Żaden  !
Dlatego rządy prawicy, gdzie w założeniu każdy obywatel jest kowalem własnego losu są zdrowsze. Zbyt wielka grupa żyje sobie na koszt podatników. 
Ktoś kiedyś powiedział że "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu"
ja dodam że:
"Odrobina faszyzmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
 
Tej prawdy boją się nasi zasrani politycy

Portret użytkownika saturas13

brawo Orban czas myślec, o

brawo Orban czas myślec, o własnych dsprawach a nie śleym słuchaniu unii gejropejskiej Boją się tylko ci przy korycie Bo tych którzy te koryto muszą npełnić  i są niezadowoleni bo się z nich zdziera ostatnią koszulę jest coraz więcej  i zaczynają być coraz bardziej wkurzeniBoicie się o ciepłe posadki  i torcik na który nie zapracowaliście I w Polsce przyjdą zmiany Cała europa się budzi  Propaganda chce to udusić ale się nie uda Ludzie już wiedzą kto nas naprawdę krzywdzi i gdzie w owczej skórze ukryty jest wilk Im więcej będziecie propagandziści judoameryki uciszali tym głośniej będą ludzie prawdę rozgłaszali Ja też jestem rownymi szansamiDlaczego markety a nie płacą a małych rodzimych przedsiębiorców się doi Ich też zwolnić z podatków Przynajmiej coś kupią i pieniądz zostanie w kraju Dlaczego molochy nie płacą a robotnika się goli Dajcie żyć tym biednym a nie tym biednym zabiera się najwięcej Słuchałem Korwina Mikke i co do podatków i i kary śmierci zgadzam się w stu procętach jestem też za zmiejszeniem ilości senatorów i osuszeniem koryta A co do służby zdrowia to jestem ciekawy ile kosztuje wykupienie prywatnego ubezpieczenia bo za to co nam zabierają nikt oprócz nfz nie ma  korxzyści bo ludzie i tak umierają zani doczekają się terminu spotkania ze specjalistą Bójcie się bo korytko może być zabrane Ludzie mają już dość niegodziwości  i Zadłużania tym samym czyniąc z nas niewolnikam obcego kapitału Może kiedyś rozliczymy te nierządy za wszystkie niegodziwości a urzędnicy będą odpowiadać za swoje decyżje a nie odchodzić z milionowymi odprawami zostawiając nas po uszy w go...ie

Portret użytkownika smult456

Nowa Prawica to gwóźdź do

Nowa Prawica to gwóźdź do trumny Polski. Korwin jest po to aby tłumaczyć powolną prywatyzację wszystkich instytucji i wbijać młodym ludziom do głów że to dobre.. Jednocześnie sam nigdy się nie dostaje do Sejmu, bo przed każdymi wyborami specjalnie powie coś głupiego, a kasę na "kampanię wyborczą" zawsze zgarnie. Podziwiam go, ale nie z tych względów co Ty, jest niesamowitym cwaniakiem

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem