Do zaskakującego zjawiska doszło w Indiach. Nagle gwałtownie podniósł się poziom wód gruntowych.

Kategorie: 

Do zjawiska doszło w okolicy miasta Olpad w dystrykcie Surat. Woda zaczęła się wylewać ze studni i wybijała spod ziemi bardzo gwałtownymi źródłami, które zaczęły się pojawiać lokalnie w związku z występowaniem wyższego poziomu wód gruntowych.

 

Co ciekawe incydent nie miał miejsca lokalnie. Występowało to praktycznie na całym obszarze miasta. Brak doniesień o wielkości szkód, podtopionych zostało wiele domów w całej okolicy. Trudno też uznać sytuację za zakończoną. 

 

Instytut Badań sejsmologicznych, Gandhinagar, w przedłożonym sprawozdaniu stwierdził, że wody sączące się z wielu miejsc w Olpad są wynikiem działalności wód gruntowych.

 

Naukowiec Girish Kothari był członkiem zespołu, który odwiedził Olpad na początku tygodnia i pobrał próbki wody wychodzącej z różnych miejsc. Zjawisko trafiło na czołówki gazet w ciągu ostatnich dni. Gdy poziom wód gruntowych obniży sie sytuacja wróci do normy, ale to zajmie miesiące, czytamy w raporcie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Jeśli na jednym kontynencie

Jeśli na jednym kontynencie lodowce topnieją to na innym będą się tworzyć- proces przebiegunowania, zmiany osi ziemskiej w najlepszym razie. Wykluczając cykliczną zmianę biegunów, Nibiru i tym podobne, może istnieć także inna możliwość, znacznie bardziej tragiczna dla ziemi- W jednym z programów naukowych, kilka lat temu omawiano problem "zagłady słońca"- życie tej gwiazdy chili się ku końcowi. Naukowcy wysunęli teorię, w której słońce w trakcie przechodzenia w stan "dezaktywacji" będzie przechodziło silne burze magnetyczne, jego masa będzie stosunkowo rosnąć, po czym pochłonie ono ziemię i następnie przejdzie w proces nagłej anichilacji- eksplozja na taką skalę zniszczy cały układ planetarny.
Jeśli teoria ta miałaby mieć miejsce w obecnym czasie fakty są jej przychylne, gdyż coś powoduje, że pole magnetyczne ziemi systematycznie słabnie, jesteśmy świadkami wzmożenia aktywności wulkanicznej i niecodziennych zjawisk, jak; spękania gruntu, podnoszenie poziomu wód, czy krystalizacja żelaza wschodniej części jądra ziemi i topnienie zachodniej. Jeśli lodowce na północnym kontynencie topnieją szybciej niż na południowym, a os ziemska uległa zmianie- przesunięciu na południe, może być to przyczyną stopniowego przyciągania nas przez słońce. Dla uspokojenia dodam, że naukowcy przewidywali żywotność naszej jaśniejącej gwiazdy na kolejne 4miliardy lat, niemniej zastanawia mnie na jakiej podstawie oszacowali te dane. Oby był to co najwyżej proces cyklicznych zmian i odrodzenia ziemi- jeśli już cokolwiek ma się wydarzyć, a wygląda na to, że wydarzy się z pewnością.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem