Do zaskakującego zjawiska doszło w Indiach. Nagle gwałtownie podniósł się poziom wód gruntowych.

Kategorie: 

Do zjawiska doszło w okolicy miasta Olpad w dystrykcie Surat. Woda zaczęła się wylewać ze studni i wybijała spod ziemi bardzo gwałtownymi źródłami, które zaczęły się pojawiać lokalnie w związku z występowaniem wyższego poziomu wód gruntowych.

 

Co ciekawe incydent nie miał miejsca lokalnie. Występowało to praktycznie na całym obszarze miasta. Brak doniesień o wielkości szkód, podtopionych zostało wiele domów w całej okolicy. Trudno też uznać sytuację za zakończoną. 

 

Instytut Badań sejsmologicznych, Gandhinagar, w przedłożonym sprawozdaniu stwierdził, że wody sączące się z wielu miejsc w Olpad są wynikiem działalności wód gruntowych.

 

Naukowiec Girish Kothari był członkiem zespołu, który odwiedził Olpad na początku tygodnia i pobrał próbki wody wychodzącej z różnych miejsc. Zjawisko trafiło na czołówki gazet w ciągu ostatnich dni. Gdy poziom wód gruntowych obniży sie sytuacja wróci do normy, ale to zajmie miesiące, czytamy w raporcie.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Jeśli na jednym kontynencie

Jeśli na jednym kontynencie lodowce topnieją to na innym będą się tworzyć- proces przebiegunowania, zmiany osi ziemskiej w najlepszym razie. Wykluczając cykliczną zmianę biegunów, Nibiru i tym podobne, może istnieć także inna możliwość, znacznie bardziej tragiczna dla ziemi- W jednym z programów naukowych, kilka lat temu omawiano problem "zagłady słońca"- życie tej gwiazdy chili się ku końcowi. Naukowcy wysunęli teorię, w której słońce w trakcie przechodzenia w stan "dezaktywacji" będzie przechodziło silne burze magnetyczne, jego masa będzie stosunkowo rosnąć, po czym pochłonie ono ziemię i następnie przejdzie w proces nagłej anichilacji- eksplozja na taką skalę zniszczy cały układ planetarny.
Jeśli teoria ta miałaby mieć miejsce w obecnym czasie fakty są jej przychylne, gdyż coś powoduje, że pole magnetyczne ziemi systematycznie słabnie, jesteśmy świadkami wzmożenia aktywności wulkanicznej i niecodziennych zjawisk, jak; spękania gruntu, podnoszenie poziomu wód, czy krystalizacja żelaza wschodniej części jądra ziemi i topnienie zachodniej. Jeśli lodowce na północnym kontynencie topnieją szybciej niż na południowym, a os ziemska uległa zmianie- przesunięciu na południe, może być to przyczyną stopniowego przyciągania nas przez słońce. Dla uspokojenia dodam, że naukowcy przewidywali żywotność naszej jaśniejącej gwiazdy na kolejne 4miliardy lat, niemniej zastanawia mnie na jakiej podstawie oszacowali te dane. Oby był to co najwyżej proces cyklicznych zmian i odrodzenia ziemi- jeśli już cokolwiek ma się wydarzyć, a wygląda na to, że wydarzy się z pewnością.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika dwiejski

Witam wszystkich.Od kilku

Witam wszystkich.Od kilku tygodni przeglądam zmianynaziemi i Wasze wypowiedzi.Od kilku dni widzę problemy z uruchomieniem strony i z zawartoscią na stronie.w związku z tym czuje, że tak powiem "pewne zaniepokojenie" dotyczące tego czy strona będzie dalej działać i w sposób otwarty przekazywać jak dotąd informacje,czy w systemie ciągłym będą jakieś opóźnienia...w wieściach i problemy z uruchomieniem strony...albo np. treści dawne będą się tutaj coraz bardziej panoszyć niż te nowości.A szkoda by było by taka sytuacja zaistniała,zawsze było to dla mnie miejsce z pewną swobodą przekazu i odbioru info. pozdrawiam Wszystkich:)

Portret użytkownika Roni Tornado

Adminie cieszymy się że

Adminie cieszymy się że jesteś Smile Martwiliśmy się o Ciebie. A więc dostawca coś podejrzanie kręci ...:/  Mroczne czasy nastały.
z energią Miłości
                             Roni Tornado

Portret użytkownika Roni Tornado

Poczęstujcie się moim

Poczęstujcie się moim mailem,( jest w 16 poście patrząc tu od dołu ) jak strony nie będą działać to możemy się przez maile wymieniać informacjami Smile
Nie podobało mi się jak Obama jeździł po państwach i węszył. Podobno mają u nas stacjonować jego wojska i po cholerę ?!? Dla gazu łupkowego czy żeby nas zabić ??

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Zjawisko nie tyle dziwne

Zjawisko nie tyle dziwne czaber ile groźne. Wygląda na to, że aby woda mogła systematycznie podmywać ląd musi ona przenikać strukturę lądu na danej głębokości- teren w głąb jest tak podmokły, że woda napierająca z łatwością zrywa brzegi, gdzie i sama głębokość 2-7metrów od brzegu jest imponująca. Jeśli zjawiska będą postępować w takim tempie, wiele kontynentów może zostać "roztopionych" częściowo. Powstaną nowe jeziora i nastąpi geograficzny podział kontynentów- rozpadną się na części. Myślę, że to przez lodowce, coś o nich ostatnio cicho- cenzura?, a przecież mamy wzmożoną aktywność słoneczną. Jeśli szukać innej przyczyny to jakiej, zakładając, że to wschodnia część globu ma większy kontakt z wodą ostatnimi czasy. Jest jeszcze wzmianka o krystalizacji żelaza po zachodniej stronie jądra ziemi i topnieniu po wschodniej- według "Science", niemniej problem staje się globalnym.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika devoratus

Hej   Myślę, że to co się

Hej
 
Myślę, że to co się dzieje jest całkiem normalne. To znaczy zrobiło się nienormalne zapadlisko - a teraz jest już normalnie, ponieważ przy brzegu jest 30 metrowa skarpa z luźnego, plażowego piasku. Kiedy skarpa się na tyle rozsypie, że brzeg przestanie być taki stromy - to proces się skończy - ale ze 30 metrów może jeszcze woda połknąć.

IB Image
 

Portret użytkownika devoratus

Nie sądzę żeby to był "atak".

Nie sądzę żeby to był "atak". Wprowadzane są różne zmiany, między innymi głosowanie na posty - po prostu coś modyfikują i widocznie forum zostało odtworzone z backupu i tyle.
Roni - Prawda dyskretnie daje Ci do zrozumienia, że jeśli zajdzie taka potrzeba, to sam się do Ciebie odezwie Wink

IB Image
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem