Zaskakujące odkrycie - na Litwie rosną kolorowe grzyby?

Kategorie: 

Birute, czytelniczka portalu GRYNAS.lt oglądała w lesie przez jakiś czas kolorowe grzyby. Kobieta zapytała redaktorów serwisu, aby ci odpowiedzieli na pytanie, co to za grzyby. Mykolog, który obejrzał zdjęcia, powiedział, że niewiasta popełniła błąd w identyfikacji lub postanowiła zażartować.

 

Czytelniczka zwraca jednak uwagę w swoim liście, że widzi te kolorowe grzyby nie pierwszy raz. Zdarzało się to także w minionych latach.

„Na skraju lasu, w pobliżu obozu dla dzieci Silelis w regionie panewyżskim, od pewnego czasu w wczesną wiosną i późną jesienią na piaszczystej glebie widzę kolorowe kulki. Myślę, że jest to jakiś rodzaj grzybów" - mówi kobieta, opisując zjawisko.

Powiedziała też, że średnica ich kapeluszy wynosi około 1,5 cm. Wszystkie są tej samej wielkości, a do tego kuliste i kolorowe. Barwę zmieniają w zależności od fazy rozwoju. Kobieta twierdzi, że ze starych grzybów sączy się mętna ciecz. Wiosną było sporo pomarańczowych, a jesienią dominowały inne kolory.

Mykolog Jonas Kasparavičius powiedział, że znalezisko jest interesujące, ale jest mało prawdopodobne, że chodzi o grzyby. Według niego, nie ma jednego rodzaju owocników w różnych kolorach.

 

 

 

Źródło: grynas.delfi.lt

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zatroskany

Talin i admin to jedna i ta

Talin i admin to jedna i ta sama osoba. kiedyś zdarzało mu się mylić i nie wylogować z jednego konta... teraz sie już pilnuje. Nigdy nie pisze komentarzy tylko artykuły... taki dobry duszek z tego talina co to kabze nabija stronie bez chęci wypowiedzi jak go jadą czy poczucia misji a tak sobie poprostu wpada na ZnZ i swoją ciężką pracę za darmo zamieszcza nieoczekując nic w zamian... Tak samo Lecterro ot to cała trujca świeta w jednej osobie.. pana xxx nie bede pisał jak się zwie bo znowu skasuje komentarz.... dalej dziatwo nabijajcie naciągaczowi kabzę

Portret użytkownika X

nie nabijajcie się z

nie nabijajcie się z Tallinina, ani nie myślcie, że admin stracił resztki wiarygodnosci!
 
Sam widziałem te grzyby - w Polsce też rosną, szczególnie przy wszystkich parkach linowych. Kiedyś znalazlem cały nie rozpakowany worek - bo te grzyby rodzą się w workach, a potem worek pęka i one przechodza w drugą faze dojrzewania.
 
A jak ta ciecz z nich wyplywa to pod takim ciśnieniem, że palmy czasem sa wysoko na drzewach!!!
 
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem