Zapada się grunt pod budynkiem reaktora 4 w Fukushimie

Kategorie: 

Elektrownia Fukushima Daiichi już dawno zniknęła z czołówek mediów, ale sytuacja tam panująca nadal budzi obawy, co do możliwości eskalacji zjawisk, nad którymi nie ma zbyt dużej kontroli. Gdy sytuacja w samych reaktorach wydawała się już być opanowana to nieoczekiwanie pojawił się nowy problem w postaci składowanych na wysokości drugiego piętra odpadów paliwowych. To wielki problem, zwłaszcza, że cały budynek zaczął osiadać.

 

Ogromne zagrożenie, jakie stwarza basen z ponad 1500 zużytymi prętami paliwowymi jest ukrywane przed społeczeństwem. W sumie znajduje się tam ekwiwalent 37 milionów curie śmiertelnej radiacji. Gdyby doszło do uwolnienia takiej dozy do atmosfery może to uczynić dużą część Ziemi strefą nienadającą się do zamieszkania.

 

Problem polega też na tym, że basen na zużyte paliwo znajdujący się na reaktorze 4 został poważnie uszkodzony już w wyniku oddziaływania trzęsienia ziemi. Wszystko wisi na przysłowiowym włosku, w basenie ciągle rośnie temperatura, co wymaga chłodzenia skażonej wody. Oznacza to, że nadal zachodzi tam reakcja łańcuchowa.

 

Jakakolwiek awaria czy też kolejne trzęsienie ziemi o magnitudzie powyżej 6 stopni to groźba pogorszenia sytuacji w obrębie jednostki numer 4. Naukowcy japońscy są bardzo zaniepokojeni osiadaniem budynku. W sumie od marca 2011 budynek osiadł aż o 78 centymetrów i geolodzy uważają, że proces ten nie zatrzyma się.

 

Gdyby konstrukcja basenu na reaktorze 4 się zawaliła, czego niestety nie można wykluczyć, to czeka nas wyciekniecie płynu chłodniczego i w konsekwencji katastrofę atomową. Grozi nam, że pręty zaczną reakcję prowadzącą do wielkiego pożaru. W jego trakcie do atmosfery w trybie ciągłym będzie się dostawać duża ilość substancji promieniotwórczych.

 

Warto przy okazji przypomnieć, że na terytorium samego USA znajduje się 31 elektrowni jądrowych z reaktorami typu boiling water. W sytuacjach ekstremalnych może to grozić zwielokrotnieniem problemu, jaki mamy w tej chwili z Fukushimą. 

 

 

Źródło: http://thewatchers.adorraeli.com/2012/10/16/ground-fukushima-unit-4-sinking-structure-verge-complete-collapse/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika swit59

7.47...A TO...dobre:  "Do

7.47...A TO...dobre:  "Do reseTU: 59 dni 17 g...13 min..." TO...z linka jaki TU zapodano mi na tacy...Cóż: Pracujcie w sieci...a wtedy? Wsio max SZyBK<OO>smos cały naŚZ!
   L.Jadczyk...ci z 6-poziomu(7= BÓG...)...
  Bawimy się en.AtoMU...kopiemy dziury w Ziemi szukając ...OLEJU...a on?
 W GŁOWIE...dza OCHraDnia! Znów L.Jadczyk i 6 poZIOM!Yśli...
   Wspominany wam Mitarabicz w XIX w księdzu:
 Ludzie będą NIEPOTRZEBNIE...kopać dziury w ziemi szukając czarnego i płynnego złota=energia a ONA...dookoła i wewnątrz człeka...PROSTA jak DRUT
tylko...braĆĆĆ !!!
   Cóż...GŁUPOTA...i chciwość i podłość i nikczemność i...???
 Dług<OO>"o"...jeŚZCZEkaĆĆĆ 123...mam wam?
 Ps.TzolKIN 90:
   BIAŁY KRYSTALICZNY PIESem JA!Ś:NY...11.9 x 3 !
 Kod: AjR4re..ŚZty nie trzebaCH!

Portret użytkownika lacher

Wracając do Fukuschimy, bo

Wracając do Fukuschimy, bo jest to naprawdę poważny problem, którego rozwiązanie może być istotne dla rozwiązania problemów z innymi awariami innych elektrowni w przyszłości - czy już powołano i czy realistycznie działają wsparte budżetem komisje międzynarodowe w tej sprawie? Coraz więcej spraw poważnych zaniedbuje się przez politykę i małą chęć wydania pieniędzy, a to będzie się kumulować, aż tak narośnie, że juiż będzie tragicznie dla całego świata.

Portret użytkownika promyk

Odnośnie Fukuschimy to mówiło

Odnośnie Fukuschimy to mówiło sie też o awarii komputerów. Podobno wirus. Nie pamietam  dokładnie o co chodziło, ale nie mogli po wybuchu nic zrobić. Uważam, że każda elektrownia jest zagrożona nie zależnie od zmian na ziemi i w kosmosie. Konkurencja, zawiść, zazdrość, w różny sposób można zdemolować jakiś kraj jak się chce. Po atomie żadne państwo się szybko nie pozbiera. Nie ma idealnych zbezpieczeń. Nawet jakby był pokój na ziemi to się może znaleźć jakiś psychopata, który będzie chciał zniszczyć kraj lub ludzkość. Ludzie planety ziemia są często w stanie wojny. Jeżeli nie zaczniemy szanować życia swojego i innych ludzi,  rozwiązywać problemów pokojowo to nigdy nie będziemy na tej ziemi czuć się bezpieczni. Nie mówię już o eksperymentach naukowych różnej maści itp. Ktoś kiedyś powiedział, że ludzkość dąży do samozagłady. Co musi się stać aby powiedzieć dość? Niektórzy mają dość życia na tej planecie i chętnie by się przenieśli. Uważam, że dopóki człowiek się nie zmieni dokoądkolwiek pójdzie zabierze swoje doświadczenia i siebie ze sobą.  Więc co pójdziemy niszczyć inne palnety? Złe nawyki pójdą z nami. Człowiek musi powiedzieć złu nie w sobie, a później naprawiać świat i innych, czy lecieć w kosmos. Jak bym była strażnikiem kosmosu to widząc co się dzieje na ziemi, jacy są ludzie, nie pozwoliłabym ludziom zasiedlać innych planet. Trzeba najpierw zrobić porządek na ziemi, pokazać jak pięknie można żyć tutaj. A co tam będę się rozpisywać sami zresztą wiecie o co chodzi.

Portret użytkownika promyk

Jeżeli zaczną się trzęsienia

Jeżeli zaczną się trzęsienia ziemi, kataklizmy to będzie jedno wielkie bum.   Słyszałam, że Niemcy likwidują elektrownie atomowe. W obliczu zagrożeń dla ziemi wszyscy powinni o tym pomyśleć i tym powinna się zająć UNIA. Wszyscy oberwą równo. I nie będzie ratunku, żadnego wytłumaczenia. Z tymi elektrowniami to tak jak zabawa dzieci z zapałkami. Wiemy, że to jest niebezpieczne i nie jest niedozastąpienia. Jak się coś stanie pokolenia nam tego nie wybaczą. Może dużo ludzi zgnąć z powodu kataklizmów, a jeszcze więcej z powodu atomu, życie na ziemi może zniknąć. I żadna ucieczka na górkę tu nie pomoże. Nikt nas nie ostrzegł, kiedy hmura z Czrnobylu przechodziła nad Polską a Niemcy wiedzieli, powiedziano ludziom, żeby nie wychodzili z domów.

Portret użytkownika tropheus

co do wszelkich wojen

co do wszelkich wojen atomowych :)  tak  ale na poziomie atomow z ktorych my zbudowani jestesmy Smile od taka metafora Smile a co do baby wangi Smile i innych jasnowidzow Smile oni jesli doswiadczaja szczerze , to nie maja podane na tacy ladnie i dokladnie ,raczej sa to strzepki informacji z ktorych staraja sie cos skleic Smile wiec nie ma co brac tak doslownie Smile
Spora grupa doswiadcza cos w stylu tych jasnowidzow i wiedza dokladnie jak mgliste sa te histrie , co zdanie nastepuja kropki .......  Smile w ktore staracie wypelnic juz swymi slowami lub przemysleniami Smile jedne sa bardziej udane inne mniej Smile Tworzycie przyszlosc wiec zalecam rozwage ,o czym marzysz Smile
 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem