Zapada się grunt pod budynkiem reaktora 4 w Fukushimie

Kategorie: 

Elektrownia Fukushima Daiichi już dawno zniknęła z czołówek mediów, ale sytuacja tam panująca nadal budzi obawy, co do możliwości eskalacji zjawisk, nad którymi nie ma zbyt dużej kontroli. Gdy sytuacja w samych reaktorach wydawała się już być opanowana to nieoczekiwanie pojawił się nowy problem w postaci składowanych na wysokości drugiego piętra odpadów paliwowych. To wielki problem, zwłaszcza, że cały budynek zaczął osiadać.

 

Ogromne zagrożenie, jakie stwarza basen z ponad 1500 zużytymi prętami paliwowymi jest ukrywane przed społeczeństwem. W sumie znajduje się tam ekwiwalent 37 milionów curie śmiertelnej radiacji. Gdyby doszło do uwolnienia takiej dozy do atmosfery może to uczynić dużą część Ziemi strefą nienadającą się do zamieszkania.

 

Problem polega też na tym, że basen na zużyte paliwo znajdujący się na reaktorze 4 został poważnie uszkodzony już w wyniku oddziaływania trzęsienia ziemi. Wszystko wisi na przysłowiowym włosku, w basenie ciągle rośnie temperatura, co wymaga chłodzenia skażonej wody. Oznacza to, że nadal zachodzi tam reakcja łańcuchowa.

 

Jakakolwiek awaria czy też kolejne trzęsienie ziemi o magnitudzie powyżej 6 stopni to groźba pogorszenia sytuacji w obrębie jednostki numer 4. Naukowcy japońscy są bardzo zaniepokojeni osiadaniem budynku. W sumie od marca 2011 budynek osiadł aż o 78 centymetrów i geolodzy uważają, że proces ten nie zatrzyma się.

 

Gdyby konstrukcja basenu na reaktorze 4 się zawaliła, czego niestety nie można wykluczyć, to czeka nas wyciekniecie płynu chłodniczego i w konsekwencji katastrofę atomową. Grozi nam, że pręty zaczną reakcję prowadzącą do wielkiego pożaru. W jego trakcie do atmosfery w trybie ciągłym będzie się dostawać duża ilość substancji promieniotwórczych.

 

Warto przy okazji przypomnieć, że na terytorium samego USA znajduje się 31 elektrowni jądrowych z reaktorami typu boiling water. W sytuacjach ekstremalnych może to grozić zwielokrotnieniem problemu, jaki mamy w tej chwili z Fukushimą. 

 

 

Źródło: http://thewatchers.adorraeli.com/2012/10/16/ground-fukushima-unit-4-sinking-structure-verge-complete-collapse/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika swit59

7.47...A TO...dobre:  "Do

7.47...A TO...dobre:  "Do reseTU: 59 dni 17 g...13 min..." TO...z linka jaki TU zapodano mi na tacy...Cóż: Pracujcie w sieci...a wtedy? Wsio max SZyBK<OO>smos cały naŚZ!
   L.Jadczyk...ci z 6-poziomu(7= BÓG...)...
  Bawimy się en.AtoMU...kopiemy dziury w Ziemi szukając ...OLEJU...a on?
 W GŁOWIE...dza OCHraDnia! Znów L.Jadczyk i 6 poZIOM!Yśli...
   Wspominany wam Mitarabicz w XIX w księdzu:
 Ludzie będą NIEPOTRZEBNIE...kopać dziury w ziemi szukając czarnego i płynnego złota=energia a ONA...dookoła i wewnątrz człeka...PROSTA jak DRUT
tylko...braĆĆĆ !!!
   Cóż...GŁUPOTA...i chciwość i podłość i nikczemność i...???
 Dług<OO>"o"...jeŚZCZEkaĆĆĆ 123...mam wam?
 Ps.TzolKIN 90:
   BIAŁY KRYSTALICZNY PIESem JA!Ś:NY...11.9 x 3 !
 Kod: AjR4re..ŚZty nie trzebaCH!

Portret użytkownika lacher

Wracając do Fukuschimy, bo

Wracając do Fukuschimy, bo jest to naprawdę poważny problem, którego rozwiązanie może być istotne dla rozwiązania problemów z innymi awariami innych elektrowni w przyszłości - czy już powołano i czy realistycznie działają wsparte budżetem komisje międzynarodowe w tej sprawie? Coraz więcej spraw poważnych zaniedbuje się przez politykę i małą chęć wydania pieniędzy, a to będzie się kumulować, aż tak narośnie, że juiż będzie tragicznie dla całego świata.

Portret użytkownika promyk

Odnośnie Fukuschimy to mówiło

Odnośnie Fukuschimy to mówiło sie też o awarii komputerów. Podobno wirus. Nie pamietam  dokładnie o co chodziło, ale nie mogli po wybuchu nic zrobić. Uważam, że każda elektrownia jest zagrożona nie zależnie od zmian na ziemi i w kosmosie. Konkurencja, zawiść, zazdrość, w różny sposób można zdemolować jakiś kraj jak się chce. Po atomie żadne państwo się szybko nie pozbiera. Nie ma idealnych zbezpieczeń. Nawet jakby był pokój na ziemi to się może znaleźć jakiś psychopata, który będzie chciał zniszczyć kraj lub ludzkość. Ludzie planety ziemia są często w stanie wojny. Jeżeli nie zaczniemy szanować życia swojego i innych ludzi,  rozwiązywać problemów pokojowo to nigdy nie będziemy na tej ziemi czuć się bezpieczni. Nie mówię już o eksperymentach naukowych różnej maści itp. Ktoś kiedyś powiedział, że ludzkość dąży do samozagłady. Co musi się stać aby powiedzieć dość? Niektórzy mają dość życia na tej planecie i chętnie by się przenieśli. Uważam, że dopóki człowiek się nie zmieni dokoądkolwiek pójdzie zabierze swoje doświadczenia i siebie ze sobą.  Więc co pójdziemy niszczyć inne palnety? Złe nawyki pójdą z nami. Człowiek musi powiedzieć złu nie w sobie, a później naprawiać świat i innych, czy lecieć w kosmos. Jak bym była strażnikiem kosmosu to widząc co się dzieje na ziemi, jacy są ludzie, nie pozwoliłabym ludziom zasiedlać innych planet. Trzeba najpierw zrobić porządek na ziemi, pokazać jak pięknie można żyć tutaj. A co tam będę się rozpisywać sami zresztą wiecie o co chodzi.

Portret użytkownika promyk

Jeżeli zaczną się trzęsienia

Jeżeli zaczną się trzęsienia ziemi, kataklizmy to będzie jedno wielkie bum.   Słyszałam, że Niemcy likwidują elektrownie atomowe. W obliczu zagrożeń dla ziemi wszyscy powinni o tym pomyśleć i tym powinna się zająć UNIA. Wszyscy oberwą równo. I nie będzie ratunku, żadnego wytłumaczenia. Z tymi elektrowniami to tak jak zabawa dzieci z zapałkami. Wiemy, że to jest niebezpieczne i nie jest niedozastąpienia. Jak się coś stanie pokolenia nam tego nie wybaczą. Może dużo ludzi zgnąć z powodu kataklizmów, a jeszcze więcej z powodu atomu, życie na ziemi może zniknąć. I żadna ucieczka na górkę tu nie pomoże. Nikt nas nie ostrzegł, kiedy hmura z Czrnobylu przechodziła nad Polską a Niemcy wiedzieli, powiedziano ludziom, żeby nie wychodzili z domów.

Portret użytkownika tropheus

co do wszelkich wojen

co do wszelkich wojen atomowych :)  tak  ale na poziomie atomow z ktorych my zbudowani jestesmy Smile od taka metafora Smile a co do baby wangi Smile i innych jasnowidzow Smile oni jesli doswiadczaja szczerze , to nie maja podane na tacy ladnie i dokladnie ,raczej sa to strzepki informacji z ktorych staraja sie cos skleic Smile wiec nie ma co brac tak doslownie Smile
Spora grupa doswiadcza cos w stylu tych jasnowidzow i wiedza dokladnie jak mgliste sa te histrie , co zdanie nastepuja kropki .......  Smile w ktore staracie wypelnic juz swymi slowami lub przemysleniami Smile jedne sa bardziej udane inne mniej Smile Tworzycie przyszlosc wiec zalecam rozwage ,o czym marzysz Smile
 

Portret użytkownika MonaLisa

A nie sądzisz, że Fokusima

A nie sądzisz, że Fokusima wpływa na nas pośrednio? Nie widzisz skutków w przyrodzie? Masz super samopoczucie?
Napisz coś na temat Fokusimy, co myślisz o zapadnięciu tego reaktora pod ziemię? Bo ja mam dość ich kłamstw, od parę lat nas oszukują - że nic się nie dzieje. Więc co można napisać w komentarzu do tego artykułu? Że ubolewamy? Że mamy nadzieje, ze tak się nie stanie?
A kto powiedział, że nie wolno pod artykułem dyskutować na inne tematy? Regulamin nie zabrania. Dlatego korzystam z możliwości porozmawiać z innymi ludźmi, podyskutować, poczytać opinię i myśli innych. Co masz przeciw temu?

Portret użytkownika kbk

Ja napiszę: w obecnej

Ja napiszę: w obecnej sytuacji politycznej, kiedy Chiny jawnie chcą zaatakować Japonię, takie "pierd.olenie" się z naprawą elektrowni jest Japonii na rękę. Japończycy do kamikaze i jeżeli ich Chiny zaatakują, wysadzą tą elektrownię w powietrze i zatrują pół Azji. Takie widzę rozwiązanie, a nie jakieś wibracje magiczne.

Portret użytkownika b@ron

dobre no nie???? ludzie

dobre no nie???? ludzie wykupują miejsca które rzekomo ocaleją w grudniu i nie zniszczy ich tsunami ani mega trzęsienie ziemi i organizują grupy przetrwania a nie biorą pod uwage tego że jeśli elektrownie atomowe zostaną zniszczone to na ziemi dłuuugo nikt nie zamieszka właśnie przez to że koniec świata szykujemy sobie sami odkąd wprawiliśmy w ruch coś czego nic nie może zatrzymać ...
dla przykładu ...jest takie miejsce we francji bugarach, to tam ma ludzkośc ocaleć...he he ...a francja prawie 80% energi ma z elektrowni atomowych...napewno bedzie tam bezpiecznie ,jutro się pakuję...

Portret użytkownika MASAKRA

Rozpierd...smy nasza planete

Rozpierd...smy nasza planete calkiem dokladnie ! Rozpierd...my ja nadal ! Ja, jako czlowiek nie glupi, myslacy i majacy wiele roznych pomslow, nie widze juz ratunku dla naszej planety. Jedynym ratunkiem byloby pozbawienie sie tego stwora, tej kupy smierdzacego miesa w ktorym siedzi Czlowiek ! Tak kupa smierdzacego miesa nie robi tego, co Czlowiek mu podpowiada ! A czemu nie wykonuje jego polecen ? Bo liczy sie pieniadz. Pieniadz i glupota zadzi swiatem !

Portret użytkownika polyp

Zeby czlowiek mogl cos

Zeby czlowiek mogl cos podpowiadac, najpierw w tej jak piszesz ''kupie smierdzacego miesa'' musi byc czlowiek, pozniej musi przestac dzialac mechanicznie czyli obudzic sie, nie jest to latwe ale coz. Bez pracy NAD SOBA nie ma swiadomosci. Ogolnie poziom wypowiedzi na forum obniza sie, pozdrawiam.

Portret użytkownika MonaLisa

Czy przypadkiem nie dzieje

Czy przypadkiem nie dzieje się coś ze Słońcem? Już wczoraj późnym wieczorem były dziwne zawroty głowy, jakby człowiek był na rauszu albo tracił równowagę. Zatoczyłam się na ulicy, aż było wstyd - co ludzi pomyślą? A ni stąd, ani zowąd... A dziś - rozpiera energia, nie usiedzę na miejscu, a inni - ospałe, bez koncentracji... Ale dziwne i podejrzane - że niebo nad nami (Monachium) "pomalowane" smugami , gęsta kratownica...

Portret użytkownika ozyrys

@ Mona -nie przejmuj się

@ Mona -nie przejmuj się złośliwościami,Ziemia Ciągle wznosi wibracje,a Ty zapewne jesteś bardzo czułym odbiornikiem Smile
Dev .może by sprawdził ile teraz jest??? jeszcze 2 miesiące temu było 17  drgań na minutę ,a w ubiegłym roku o tej porze 13 !!!
a przez wszystkie poprzednie lata było od 6-8 ,częstotliwośc idzie w górę ,to jest ta transformacja ,a nie żaden koniec Świata Smile
Koniec Świata nastąpi dla chciwców i żądnych władzy.

Portret użytkownika MonaLisa

Ozyrys, dzięki za wsparcie.

Ozyrys, dzięki za wsparcie. Za bardzo się nie przejmuję, bo jesteśmy tu "incognito", natomiast dla mnie bardzo ważne są wasze opinii. One utwierdzają mnie, iż nie jestem chora (ani w ciele, anie na umyśle), i ze inni sa odbierają świat tak samo.
O jakie częstotliwości drgań piszesz? Mógłbyś trochę obszerniej o tym napisać?
Mam jeszcze pytanie. Wiesz coś o Reiki? Pobrałam od mistrza (ma certyfikat) serię seansów energetycznych - czułam, jak "wir powietrza" wchodzi przez siódmą czakrę, i wir przeszywał cale ciało. Mistrz powiedział, ze to dobrze, ze to działa na mnie. Ale właśnie po tych seansach mam czasem drgania, wirowania energetyczne w całym ciele, i to mnie napawa strachem... Szczególnie to odczuwam w dni burz słonecznych. Dlatego piszę dziś, że coś chyba dzieje...
Pozdrawiam!

Portret użytkownika ozyrys

@ Mona -piszę o

@ Mona -piszę o częstotliwościach drgań Ziemi,wszystko drga ,wszystko ma swoja częstotliwość czyli wibrację .
Bardzo obszerne materiały na ten temat sa na wątku :"Inny wymiar.."-właśnie o tej mniej więcej porze pisane .
Właśnie na częstotliwościach opiera się HAARP -tyle ,że na szkodliwych ,zakłócajacych prawidłowe wibracje ludzkiego organizmu.Prawidłowe wibracje to około 7-8 Hz,takie same wibracje ma jadro zZiemi ,nasz mózg i ...wszechświat.
Mam I i II stopień Reiki,to nie żaden okultyzm ,tylko przesyłanie fal czyli energii Boskiej .
Taki człowiek jak ja jest w tym momencie przekaźnikiem ,ale dzięki temu ,że umiem panować nad przesyłem energii i mam inicjacje.
Takie zabiegi bardzo pomagają ,ale spotkałam się z wieloma "cudakami"zmanewrowanymi przez ciemna stronę.
Dokładnie 4 dni temu dowiedziałam się ,że jast taki"cudak" w Krośnie i...przykłada na chwile rękę ,kasuje i...nikt nie wie czy pomogło.
Proszę Państwa ,tak to nie działa !!!!
Prawidłowy zabieg na całe ciało,z zachwanymi  wszystkimi wymogami sztuki i BHP ,trwa około 90 minut,moze być trochę krócej!!!
Na jedno miejsce przykłada sie ręce na około 3-4 minuty,są dokładnie wytyczone miejsca i ułożenie rąk !
Przesłanie energii -tylko w okolicy głowy ,zatok,czoła, uszu,podbródka  to prawie 15 minut!!!
Ktoś o czystych intencjach i z prawidłowo wykonanym zabiegiem -na pewno pomoże !!!
Jednak przyłożenie rąk na 2 minuty ???to coś nie halo!!
Tak nie wolno -to oszustwo!!
Przesyła się tylko boską energię !!!Przyjżyjcie się sobie-jak Was boli np.brzuch to co robicie ???kładziecie rękę ,a nawet obydwie,to samo z głową .Tylko mając wiedzę robi się to skuteczniej.Jedna z takich osób ,uzdrawiajacych za pomocą Reiki był...Jezus.
Nie bój się tych wirów ,napisałam wcześniej -jesteś doskonałym "odbiornikiem" ,przeciez ,żeby ciało ludzkie mogło funkcjonować ,a serce pracować musi być czymś napędzane ???prawda??? Jest napędzane energią -boską energią,z kosmosu...z wszechświata ,z siódmego planu.
i Ty Mona właśnie ją czasami czujesz jak Ci się zrobi "przeciąg':))))))
Przede wszystkim zrobił Ci to bardzo dobrze ,bowiem zaczyna sie pracę z pacjentem od czakry korony ,żeby udrożnić przepływ przez wszystkie czakry,czyli nasze centra energetyczne.
 

Portret użytkownika promyk

A skąd wiecie, czy oni czegoś

A skąd wiecie, czy oni czegoś nie pozmieniali na swój użytek, aby omamić innych. Poza tym zawsze są dwie strony medalu. Co jest z drugiej strony. Żaden diabeł nie powie ci nie wierz mi bo kłamię. Zawsze mówi zobacz jakie to piękne, spróbuj. Potem się okazuje jakiego wyboru dokonaliśmy. Jezus nikogo nie okłamał i nie skrzywdził. Jak ktoś zajmuje się buddyzmem, zenem, czy reiki nie wytrzyma w kościele bo demon się tam źle czuje. Czytałam wiele świadectw na ten temat.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem