Zanieczyszczone powietrze w Chinach ma wpływ na redukcję długości życia

Kategorie: 

Na początku tego roku w Pekinie kilkakrotnie zarejestrowano niebezpiecznie wysoki poziom smogu. Naukowcy postanowili zbadać wpływ zanieczyszczonego powietrza na życie ludzi mieszkających w północnych Chinach.

 

Najnowsze badanie, które zostało przeprowadzone przez Instytut Technologii w Massachusetts (MIT) dowodzi, że 500 milionów ludzi mieszkających na północ od chińskiej rzeki Huai będzie żyć o 5 lat krócej. Zdaniem profesora z MIT Michaela Greenstone'a, do takiej redukcji długości życia przyczynia się długi okres ekspozycji na zanieczyszczone powietrze, które jest poważnym problemem w północnej części Chin.

 

W badaniu, które zostało opublikowane w Proceedings for the National Academy of Sciences, wykorzystano dane z lat 1981-2000, dotyczące zanieczyszczenia pyłem węglowym. Węgiel jest używany do zapewnienia energii elektrycznej i ciepła w północnych regionach. Okazało się, że całkowita ilość cząstek pyłu w powietrzu na północy kraju jest wyższa o 55% niż na południu

 

Patrząc na statystyki śmiertelności w latach 1991-2001 naukowcy odkryli, że wśród mieszkańców południowej części kraju było znacznie mniej zgonów z powodu chorób układu krążenia. Badacze wykazują również, że na każde 100 mikrogramów pyłu na metr sześcienny w atmosferze, długość życia człowieka w chwili urodzenia zostanie zredukowana o 3 lata. W Pekinie zdarzało się zarejestrować zanieczyszczenie powietrza, które wynosiło 900 mikrogramów pyłu na metr sześcienny, natomiast według WHO bezpieczna granica wynosi 25.

 

Zanieczyszczone powietrze i środowisko w Chinach jest poważnym problemem. Na początku roku pisaliśmy na łamach portalu o jednym z najbogatszych ludzi w kraju, Chen Guanbao, który postanowił dosłownie sprzedawać czyste, świeże powietrze w puszkach, aby w ten sposób zwrócić uwagę na całą sytuację jaka ma miejsce w Chinach.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem