Zamieszki w Moskwie po skandalicznych wyborach w Rosji

Kategorie: 

Każda władza boi się wściekłego tłumu. Nie inaczej jest w Rosji. Sytuacja po niedzielnych wyborach zaczyna się robić bardzo napięta. Na ulicach jest wielu protestujących, Putni rozkazał rozlokować służby specjalne, które mają pomóc uporać się z protestującymi.

 

Kolumny ciężarówek zwożą do stolicy Rosji kolejne oddziały porządkowe. Wielu blogerów rosyjskich na żywo informuje o sytuacji w Moskwie. Wśród jednostek znajdujących się w gotowości znajduje się znana dywizja Dzierżyńskiego specjalizująca się w tłumieniu masowych protestów.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Rosji poinformował, że policja poprosiła o wsparcie wojska. Oczywiście oficjalnie chodzi o utrzymanie porządku publicznego. Tłum około 15 tysięcy demonstrantów protestuje przeciwko sfałszowanym wyborom parlamentarnym.

 

Komentarz ZnZ:

Sytuacja w Rosji zaczyna przypominać tą z północnej Afryki. W dniu wyborów nakazano unieruchomienie prawie wszystkich opozycyjnych portali internetowych. Na masową skale fałszowano wyniki poprzez dorzucanie wypełnionych już kart do głosowania. Istnieją podejrzenia, że podobnie czyniono w Polsce w trakcie ostatnich wyborów samorządowych. Widać niestety, że jeśli chodzi o kulturę polityczną Polska i Rosja są bardzo bliskie. Część społeczeństwa ma już dość dyktatury, ludzie poczuli się na tyle pewnie, że wyszli na ulice. Putin nie ma wyjścia, musi zrobić porządek, jakikolwiek objaw słabości może być początkiem jego końca. To zresztą zastanawiające, że zamiast uruchomić propagandę w stylu polskim dopuszczono się tam ordynarnych fałszerstw, cóż typowo rosyjskie podejście.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Master141994

Teraz po wygranej PO Donaldo

Teraz po wygranej PO Donaldo tusko czuje sie tak pewnie, że robi co chce. Potrafi gadać najwieksze bzdury przedstawiając je jako prawde. Niema rzeczy ktorej by teraz nie zrobił. Żadnych zachamowań. A już to jego expoze... Błagam. Mówi że polski rolnik ma tyle pieniedzy pod poduszką, że mogłby wszystkich obdzielić. Kłamstwo na całego. No i oczywiście podwyżka dla psolicji, wojska, bo przecież jak dojdzie do zamieszek, to musi go mieć kto bronić. Ceny wszystkiego tak poszły w górę, że to jest nie do pomyślenia.

Portret użytkownika kokos

Wojna to temat, który wzbudza

Wojna to temat, który wzbudza ciekawość i wszyscy chcą o niej pisać i rozprawiać, to dla niektórych polityką nie śmierdzi. Jak tylko pojawia sie art. który dotyka rejony bardzo bliskie naszego (polskiego) podwórka nagle odzywa sie chór przeciwników polityki na stronach ZnZ. I choć wątek związany jest stricte z polityką to chodzi przecież o wolność każdego znas, a w zadziedzie jej ograniczenia poprzez fałszowanie naszych swiadomych wyborów. A co za tym idzie do wprowadzania NWO ! - a to już chyba nie jest polityka, która chcielibyście przemilczeć ?Kolejny raz uznanie dla admina za poruszanie tematów , które socjotechnika medialna uczyniła teamtami niedorzecznymi i ocierającymi sie o fantastyke.Jak już pisałem wcześniej, czas zacząć uderzać w struny rzeczywistości niech ich dźwięk zacznie rezonansować z ludzim rozumowaniem.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Czarny

Jestem tu nowy, ale

Jestem tu nowy, ale rzeczywiście nie podobają mi się te kłótnie. Zamiast iść w kierunku zmian na ziemi, czyli po to po co, mam nadzieję, każdy z nas wszedł na tą stronę. Część użytkowników czuje się tutaj jak w kurniku, przekrzykując się o to kto jest starszy, kto ma lepszą ortografię i która partia ma rację.A ja jeszcze chciałem złożyć podziękowania dla Administratora za to, że odwala kawał dobrej roboty ;]

Portret użytkownika Vikt

żałośni są Ci, któzy chcą

żałośni są Ci, któzy chcą uciec od polityki. jak można być głuchym i ślepym na pewne fakty, no chyba  że się to akceptuje i zwalcza inne zdanie na ten temat. Najlepiej to siedzieć cicho i mówić że wszystko jest ok ??? w dobie upolitycznionej cywilizacji - tak nie można!

"...bo go natura mnóstwem wszelkich złości uposażyła..."

Portret użytkownika ida

widać,że nie rozumiesz bo to

widać,że nie rozumiesz bo to nie jest  "najazd" na artykuł z powodu wymienienia partii,którą się popiera (nie trzeba wymieniać- to widać ) chodzi o komentarze polityczne ,spowodowane tym artykułem.
Ta strona do tej pory była apolityczna,teraz już nie jest-szkoda...

Portret użytkownika Grze

1) nie jetem botem 2)

1) nie jetem botem2) niestety, nasi zarządcy na usługach obcych mocarstw wiodą nas na zatracenie. A tymczaem rozwiazaniem byłby np. sojusz militarny z Chinami.Dla Chińczyków byłby do świetny pretekst do ewentualnej wojny z Ruskimi, gdyby ci chcieli nas przycisnąć.Kolejny element, to ropa z Gruzji lub Iranu. Skoro Chiny mogą pobierać od nich 60%(?) produkcji bez rurociągu, to i my moglibyśmy spokojnie.Sojusz Polska-Chiny zrównoważyłby pakt Putin-Merkel. Jak cię okrążają, ty też ich okrążaj...

Portret użytkownika drej3107

Mały i po co głośno

Mały i po co głośno wymieniasz formacje, a tak ogólnie to nigdzie nie ma 100% czystych wyborów o wpływy zawsze sa jakies sposoby na manipulacje, zawsze tak bylo i bedzie, i dlatego polityka to gra kto lepszy

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem