Zamach stanu w Egipcie, wojskowi przejęli władzę usuwając Islamistów

Kategorie: 

Kontrrewolucja w Egipcie weszła w nową fazę. W protesty społeczne włączyło się wojsko i w 48 godzin zarządzono tematem odsuwając od władzy Islamistów z prezydentem Mohammedem Mursim na czele. Zawieszono też konstytucję. Egipcjanie wiwatują zwycięstwo.

 

Mursi został aresztowany i jest obecnie przetrzymywany w Kairze, w gmachu Ministerstwa Obrony. Oprócz tego poszukuje się ponad 300 działaczy islamskiej organizacji Bractwo Muzułmańskie. Wprowadzono dla nich zakazy opuszczania kraju. Większość z nich jest oskarżona o podżeganie do niepokojów społecznych.

 

Wydarzenia ostatnich dni pokazują bardzo dobitnie, że rzekoma rewolucja w Egipcie, jaka miała miejsce w zeszłym roku była tak naprawdę kontrolowanym spektaklem, który był obliczony na rozładowanie napięć społecznych. Armia kontrolowała sytuację przez cały czas i gdy uznano, że status quo jest zagrożone po prostu zrobiono porządek.

 

Podobnie postąpiły polskie służby, gdy uznały za zagrożenie rząd Olszewskiego. Wtedy obalał go między innymi nasz aktualny premier. To bardzo podobna analogia i zapewne przyszłość Egiptu będzie się kształtować w tych samych barwach. Służby egipskie muszą teraz zadbać o odpowiednią propagandę i lepiej kontrolować przebieg wyborów, które z pewnością za jakiś czas odbędą się w tym kraju. Wszak gdyby wybory mogły coś zmienić dawno by ich zakazano.

 

W całej awanturze egipskiej jest też aspekt pozytywny. Armia stanowi gwarancję stabilności tego kraju, co dobrze rokuje dla turystyki stanowiącej istotną gałąź gospodarki Egiptu. Każdy, kto pamięta jeszcze poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniał turystom ten kraj za rządów Mubaraka wie,  że przejęcie władzy przez Islamistów dramatycznie pogorszyło tą sferę.

 

Niestety, ale im więcej tak zwanej demokracji tym więcej chaosu, a ludzie chcą po prostu spokojnie żyć, a nie dokonywać nic nieznaczących wyborów ludzi z góry ustalonych przez pociągających za sznurki decydentów z tylnych siedzeń. Miejmy nadzieje, że Bractwo Muzułmańskie nie zdoła zdestabilizować kraju na przykład serią krwawych zamachów terrorystycznych na podobieństwo Iraku.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika AMRŚP

Plan NWO przyspiesza...

Plan NWO przyspiesza... Spójrzcie co się dzieje... Komu jest potrzebna demokracja? Tobie? Mnie? Nie... potrzebna jest IM syjonistom.. Wy goje macie być tępo posłuszni zasadom demokracji, i tylko Was ona obowiązuje w faszystowskim świecie...

Portret użytkownika devoratus

Jaki Islam? O czym Ty

Jaki Islam? O czym Ty pleciesz człowieku?
 
Judaizm dyma cała Europę od 2 tysięcy lat - ale ludzie nie są w stanie tego dostrzec. Codziennie rozcierają dupę - ale ich wzrok nie sięga dalej niż "straszny islam"...
 
Jak ma być lepiej, skoro wystarczy pokazać ludziom ślepą uliczkę a tłum bez namysłu rzuca się w nią na łeb i szyję...

 

 

Portret użytkownika RH+

Kolejna rewoucja. Koleny

Kolejna rewoucja. Koleny przewrót. Jeszcze trochę tej demokracji w Egipcie i nie pozostanie tam kamień na piasku ani na kamieniu. Porównujecie do Polskiz 89, wyszydzacie muzułmanów (nie "islamistów"- tak samo jak nie "jezusistów"). Zapominacie o najważniejszym - mimo różnic - jesteśmy podobni do siebie. W cudzym oku słomkę, we własnym kołka nie dojrzycie (oni nie jedzą mięsa świń, wy [chrześcijanie] jecie mięso ludzkie, oni swoje kobiety katują i okaleczają, wy [chrześcijanie] swoje kobiety prostytuujecie, oni swoje dzieci wydają za mąż, wy [chrześcijanie] pozwalacie je wychowywać sodomitom i pedofilom.)
Otwórzcie oczy i w końcu zobaczcie tą prozaiczną prawdę - wszyscy jedziemy na tym samym wózku i nikt z nas nie wyjdzie stąd żywy. WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI (w tym, co ma znaczenie).

Portret użytkownika Taki Jeden

zauważam,że nadchodzi

zauważam,że nadchodzi tendencja energii wojska na kuli, to dlatego wszędzie się zbroją i budują armie..,a u nas rozwałka floty  iluminaci znają się na energiach na pewno  ,więc nas pilnują-żeby zgnieść  ,bo w wojsku rodzi się mimo wszystko patriotyczny duch i prowadzi   a nas pilnują,by Potencjał naszego narodu...bo nasz Naród ma tendencje do rozkwitania  zawsze.

Portret użytkownika danielov

W "Protokołach Mędrców z

W "Protokołach Mędrców z Syjony" - dobitnie jest pokazane jak należy podbijać państwa: 
§ 7. Tłum i anarchia
Czy logika i rozum pozwalają mieć nadzieję pomyślnego rządzenia tłumami przy pomocy perswazji rozsądnych i porozumienia, jeżeli istnieje możność opozycji nawet bezmyślnej, lecz dogadzającej narodowi, rozumującemu powierzchownie? Rządząc się wyłącznie poziomymi namiętnościami, zwyczajami, tradycjami oraz teoriami sentymentalnymi, ludzie z tłumu i tłum ludzki ulegają herezji partyjnej, stojącej na przeszkodzie wszelkiemu porozumieniu, nawet opartemu na gruncie perswazji najrozsądniejszych. Wszelka decyzja tłumu zależna jest od przypadkowej lub sztucznie stworzonej większości, nieświadomej tajników polityki i zdolnej powziąć decyzję, będącą zarodkiem anarchii w rządzeniu.
§ 8. Polityka, a moralność
Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Władca, powodujący się moralnością, nie jest politykiem i jako taki nie może być pewny swego tronu.
§ 9. Syjońskie zasady rządzenia
Kto pragnie rządzić, musi tym samym uciekać się do podstępów i obłudy. Wielkie cnoty narodu - szczerość i uczciwość - są wadami w polityce, bowiem łatwiej i pewniej, niż wróg najpotężniejszy, strącają władców z tronu. Cnoty te powinny być właściwością państw gojów, my zaś w żadnym razie nie powinniśmy powodować się nimi.

Portret użytkownika janusz

 Cały dowcip z tymi

 Cały dowcip z tymi "Protokołami mędrców Syjonu" polega na tym że nie jest to dzieło autentyczne.Autor coś tam słyszał coś może i widział ale stworzył zwyczajnego bubla.Antysemici do dziś uważają to za swoistą Biblię nie próbując nawet dociec kto był autorem i w jakich okolicznosciach to dzieło powstało.Pozdrawiam.

Portret użytkownika Takitam

To że ty nie wiesz co to są

To że ty nie wiesz co to są piramidy, nie oznacza że nikt tego nie wie. To że "podobno nie znaleziono tam zadnej mumii" to też wiadomo - i nie podobno, a na pewno. Ale dlaczego nie znaleziono tam żadnej mumii - to też wiadomo, tylko trzeba sobie na ten temat troszkę poczytać. A my coś wiemy o tych piramidach...

Portret użytkownika Dariusz_G

A u nas cisza... Wystraszone

A u nas cisza... Wystraszone społeczeństwo przeklinające urzędy i organizacje rządzące krajem nie powie na głos słowa, nie poświęci dnia czy dwóch na protesty czy inne rzeczy "bo praca". Phi. Wyjechałbym do innego kraju, ale oczywiście nie stać mnie nawet na bilet. A co tu mówić o normalnym funkcjonowaniu, założeniu rodziny, kupnie domu czy pełnej lodówce bez ciułania od pierwszego do pierwszego. Jeśli Bóg istnieje, to my chyba jesteśmy w piekle.

Portret użytkownika Takitam

Nareszcie w Egipcie ludzie

Nareszcie w Egipcie ludzie mają dosyć islamistów. Podobne podłoże było niedawno w Turcji. W Egipcie przez wiele lat ludzie pracowali, zarabiali na turystach. Po rewolucji zarobki się urwały bo turyści wystraszyli się tych zmian "na lepsze" i przestali masowo przyjeżdżać. Teraz Egipcjanom oczka zaczęły się otwierać na to co im islamiści zaczęli gotować. Niestety w innych krajach arabskich poziom świadomości społeczeństwa jest inny i coraz bardziej pchają się w jeszcze większe bagno. A ci którzy mają już dość tego bagna - wyjeżdżają na zachód i tam budują takie same bagno jakie mieli u siebie, bo inaczej nie umieją żyć.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem