Zadziwiające jezioro śmierci z Tanzanii

Kategorie: 

Fotograf Nick Brandt opublikował niesamowite zdjęcia w Internecie. W Afryce istnieje jezioro, które zamienia zwierzęta w kamienie. Nickowi udało się to pokazać szerszej publiczności.

 

Jezioro Natron w północnej Tanzanii jest śmiertelną pułapką dla ptaków i nietoperzy, które ulęgają procesowi kostnienia nad powierzchnią zbiornika. Temperatura wody w jeziorze może osiągać nawet 60 ° C. Woda w akwenie jest tak słona, że żywe istoty umierają po małym kontakcie z nią. Te martwe ptaki i nietoperze Brandt znalazł na brzegu jeziora.

 

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika nowy

W 1904 r. Francja świętowała

W 1904 r. Francja świętowała stulecie koronacji Napoleona I na cesarza z 1804 r.
Kiedy cyfry roku 1904 dodamy do tegoż roku;1904+1+9+0+4=daje nam to rok 1918.
Jest to rok upadku Austro-Węgier i austriackich Habsburgów, którzy panowali od 1272 r.,kiedy to Rudolf I Habsburg pobił króla Czech Przemysła Ottokara II na Kosowym Polu i wprowadził do polityki europejskiej nową dynastię Habsburgów,która rządziła 646 lat.Upadło w tym roku też Królestwo Prus i Hohenzollernowie a Polska odzyskała swą niepodległość po zaborach.W tym też roku definitywnie rozprawiono się z carem Rosji Mikołajem II i jego rodziną;zostali rozstrzelani.
Gdy cyfry r. 1918 dodamy do tegoż roku 1+9+1+8 otrzymujemy rok 1937-po Habsburgach przyszedł ostatni rok świetności Austrii, w następnym roku 1938 nastąpił jej Anssluss,czyli włączenie całego państwa do III Rzeszy Niemieckiej przez Hitlera.
Do r. 1937 dodajemy cyfry tegoż roku +1+9+3+7=1957 r.
Następnie tą samą metodą otrzymujemy rok 1979./1957 +1+9+5+7=1979-w tym roku mamy wybuch wojny w Afganistanie.
Następnie do r. 1979 dodajemy cyfry tegoż roku +1+9+7+9 i otrzymujemy r.2005-rok dalszej wojny w Serbii a także przetasowania na europejskiej scenie po poszerzeniu Unii Europejskiej i przyjęcia do niej kolejnych krajów.
Do r. 2005 dodajemy cyfry tegoż roku +2+0+0+5=otrzymujemy rok 2012.To prawie ostatni rok względnego spokoju w Austrii. Bo już w następnym roku znowu odezwała się u nich wielka czerwcowa powódź r. 2013.
W końcówce XVIII w w tym kraju miały miejsce wielkie lodowcowe kataklizmy, aż 19 razy schodziły wielkie masy lądolodu z alpejskich lodowców, rozrywały zaporę Jeziora Mayerling, zatapiały tamtejsze okolice, czyniąc wielkie spustoszenie i wywołując ogromne zniszczenia na skutek powodzi.Adam Mickiewicz ukrywał te katastrofy np. w sonecie "Do M. w Splungen",bo własnie to miasteczko zawsze najbardziej zostawało zniszczone i zatapiane na skutek zejścia wielkich mas lodu.Resztę wód powodziowych wpadało do rzek europejskich i było ściągane do Morza Śródziemnego poprzez ich ujścia.Ale Europa do dziś ponosi szkody na skutek austriackich kataklizmów po zejściu lądolodu z lodowców górskich Alp:Alesch,Gietroz,Junge Frau itd.Dlaczego rzekomy polski wieszcz narodowy tak perfidnie oszukiwał Polaków? W naszym kraju również występują powodzie z tego powodu:2010 r, 2011,2013r. !
Proszę sobie dopowiedzieć resztę.Czyż to państwo nie powinno razem z Ukrainą wypłacać narodom Europy odszkodowań za zniszczenia powodziowe,a Ukraina dodatkowo za skażenie promieniotwórcze od ich reaktorów atomowych dokonywane przez całe dziesięciolecia?

Danuta Ignatiuk
 
 
 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem