Zabójstwo Niemcowa częścią planu wzbudzenia "Majdanu" w Moskwie?

Kategorie: 

Media zachodnie od razu uznały, że to Władimir Putin jest winny zabójstwa jednego z mniej ważnych liderów opozycji, Borysa Niemcowa. Zabójstwo pokazywane jest jako zemsta Putina. Jednocześnie idą przekazy z odbywających się Marszów Pamięci Borysa Niemcowa.

 

Zamordowany w piątek Niemcow to poważny wizerunkowy problem Kremla. Biorąc pod uwagę fakt, że zastrzelono go w okolicy Kremla, w oczywisty sposób wiąże się to z setkami relacji telewizyjnych na całym świecie pokazujących miejsce zabójstwa opozycjonisty z wieżyczkami Kremla w tle. Wizerunkowo to dla Rosji zupełna katastrofa.

 

Putin to rozumie, dlatego oświadczył, że staje na czele komisji w sprawie wyjaśnienia zbrodni na Niemcowie. Obiecał też rodzicom zamordowanego, że powie im kto stoi za śmiercią ich syna. Jego gesty zostały odebrane na zachodzie jako szczyt cynizmu. Przypomina się często śmierć dziennikarki, Anny Politkowskiej, którą zabito w urodziny Władimira Putina, co było odczytane jako prezent. Potem również przeprowadzono głośne śledztwo i nawet skazano wykonawców, ale nigdy zleceniodawców.

 

W publicznych wypowiedziach Władimir Putin oświadczył, że morderstwo Niemcowa to prowokacja. Zasugerował, że stoją za tym wrogie siły, które chcą doprowadzić do niepokoju w Rosji. Dzisiaj rzeczywiście w Moskwie i w Sankt Petersburgu, odbyły się Marsze pamięci Borysa Niemcowa.

 

Były one zaplanowane jako marsze przeciwko Putinowi i jego wojnie na Ukrainie. Nie wydaje się jednak, aby można było liczyć na jakiś zorganizowany protest, który mógłby się zakończyć obaleniem Putina, ale tego typu pomysły pojawiają się cały czas i ma do tego dojść sprawdzonymi w Afryce Północnej i na Ukrainie, metodami.

 

Morderstwo Niemcowa mogło być obliczone jako impuls, który miał dać mit założycielski opozycji i wyzwolić ludzi do działania przeciwko Putinowi. Jednak wątpliwe wydaje się aby ruch ten stał się masowy i doprowadził do jakichkolwiek zmian w Rosji. Nie można też wykluczać, że Borys Niemcow zginął ze względu na kobietę, 23 letnią modelkę z Ukrainy, która towarzyszyła mu w chwili zamachu. Nie można wykluczyć, że polityk odbił ją komuś, na przykład jakiemuś mafiozie. Bez względu na to jaka jest prawda faktem jest, że może dojść do destabilizacji sytuacji w Rosji.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ben

 Polak co mówić i pisać nie

 Polak co mówić i pisać nie potrafi ,a i tytuł szlachecki w swym rodzie ma haha, a ja sam  się dziwie sobie że tyle błędów robie. Wstyd to jest głowa państwa  same wpadki.Bandera też jest naszym bohaterem narodowym trochę się go wybieli i retuszu doda razem z Niemcowem w jednej lini będą stali to przecież oni za Polskę swe  życie oddali .Tak powstaje nowa historia Polski.

Portret użytkownika ben

Polsat news Niemcow

Polsat news Niemcow reprezentował to co najlepsze w Rosji tak to widzi USA. Kuźwa co za farsa jeba---y ćpun erotoman złodziej wróg publiczny krótko szumowina idetyfikowanie się z tym śmieciem to porażka .Za całokształt powinien być odsz---elony już parę lat wcześniej.Człowiek bez honoru żyd na usługach  nazistów banderowskich ,malwersant działający na szkode nie tyle rządu co ludności Rosji,krótko śmieć .
 

Portret użytkownika Wlod

Wasze antysemickie fobie

Wasze antysemickie fobie czynia z was  ludzi,a ja  czegoz można spodziewać sie  po mnie po slugusach Bandery. W dodatku jestem zaklamany jak moja Ukraina - bedac faszystami wyzywamy innych od faszystow, bedac mordercami wyzywamy innych od mordercow, oburzamy sie na dostawy broni na ukraine ale sami dostajemy  ją od Nato    podsycamy wojne, krytykujemy zekomych  Rosjan  to my zabijaliśmy w   katyniu ale jednoczesnie oddajemy   poklon nawolujac do powrotu zsrr .  Unia slowianska ktora z slowianami zapewni pokój na ziemi .Jestescie silni jesteście mocarzami. Rosja robi manewry i bardzo dobrze a krowa ktora duzo ryczy Poroszenko   już nie długo  wolć będzie o potedze Rosji  .Tymczasem gospodarczo upada  USA- ceny w gore, kartki na zywnosc, bandytyzm, korupcja...W filmikach propagandowych USA  dziennikarze, dzialacze opozycyjni, osoby ktore krytykuja sa zabijani. Typowe metody syjonistycznego rządu zamordyzmu. Rosja  ma  do zaoferowania swiatu  wolność  i bezpieczeństwo , a ja przepraszam teraz dopiero widze dobro Rosji i was wybaczcie  że byłem taki niegrzeczny przepraszam za wszystkie moje klony a było ich duzo, coz taka byla moja rola za to mi placili ale przestali dlatego Rosja mateczko moja wybacz.

Portret użytkownika Wlodi

Wasze antysemickie fobie

Wasze antysemickie fobie czynia z was malpoludy a nie ludzi, ale czegoz sie spodziewac po slugusach kremla.

W dodatku jestescie zaklamani jak wasza rosja - bedac faszystami wyzywacie innych od faszystow, bedac mordercami wyzywacie innych od mordercow, oburzacie sie na dostawy broni na ukraine podczas gdy rosja sama to robi podsycajac wojne, krytykujecie zekomych zydow z nkwd ktorzy zabijali w katyniu ale jednoczesnie oddajecie im poklon nawolujac do powrotu zsrr (pod inna nazwa - unia slowianska ktora ze slowianami nie ma nic wspolnego)

Jestescie slabi a tylko dzieki propagandzie udajecie mocarzy. Rosja robi manewry i popisowke ale krowa ktora duzo ryczy...
Putin wola o potedze rosji ktora tymczasem gospodarczo upada - ceny w gore, kartki na zywnosc, bandytyzm, korupcja...

Zsrr tez pialo o swej potedze gospodarczej w filmikach propagandowych tyle ze w roli glownej byl jeden kombajn w pokazowym kołchozie. Taka to potega

W dodatku dziennikarze, dzialacze opozycyjni, osoby ktore krytykuja sa zabijani. Typowe metody sowieckiego zamordyzmu.

Rosja nie ma nic do zaoferowania swiatu a te wszystkie bandyckie wydarzenia to odwieczne kompleksy panstwa ktore jest niczym a ma zapedy na mocarstwo.

Portret użytkownika Wlodi

Wlasnie twoja glupota polega

Wlasnie twoja glupota polega natym ze ciebie cieszy nie to ze czegos nie ma tylko ze sie cos przemilcza. Mysle ze w rosji jest najwiecej gejow w euro- azji, a to ze sie o tym nie mowi bo nie wolno bo to wadzi w wizerunek totalitaryzmu to wlasnie zamordyzm.
"Syjonizmu" buahahaha nie osmieszaj sie. Konkrety misiu konkrety
"Trepow typu wlodi"? Hmmm gratuluje emocji i argumentow...
"I wiele jeszcze innych". - nadal gratuluje argumentow.
Ogolnie prosty chlop z ciebie, w co kreml chce w to uwiezysz. Tzw pozyteczny idiota

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem