Na wystawie Russian Expo Arms 2013 po raz pierwszy Rosjanie zaprezentują swoje drony

Kategorie: 

Bezzałogowe pojazdy powietrzne, wykonane przez rosyjskich konstruktorów kooperujących z przedsiębiorcami przemysłowymi, zostaną po raz pierwszy zaprezentowane na międzynarodowej wystawie broni Russian Expo Arms 2013 w Niżnym Tagile (ros. Нижний Тагил).

 

Na wystawie zaprezentowane zostaną rosyjskie drony, powiedział Anatolij Kitsura, prezes firmy Dialog. Będą one latać nad Niżnym Tagilem podczas trwania targów, donosi ITAR-TASS. Rosjanie konsekwentnie nadrabiają technologiczne zapóźnienie jakie spotkało to mocarstwo po upadku Związku Radzieckiego.

 

Na zbrojenia Rosja przeznacza obecnie bardzo duże środki i finansuje to ze sprzedaży węglowodorów. W wielu dziedzinach już obecnie Armia Rosyjska posiada sprzęt o parametrach światowych, ale niektóre działy przemysłu zbrojeniowego muszą wykonać skok technologiczny. Robotyzacja pola walki jest jedną z nich.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

Ale zauważcie taką ciekawą

Ale zauważcie taką ciekawą rzecz. W przyszłości wojny będzie można nazwać tak naprawdę Wojskowymi Aktami Terrorystycznymi z tego powodu, że wojskowi zaszyją się w bunkrach setki metrów pod ziemią lub jeszcze lepiej pod górami, a kto będzie obrywał? Cywile. Innymi słowy. Żołnierz-morderca będzie sobie siedział i sterował dronem (lub tylko zaprogramuje cel i pójdzie sobie smacznie spać, w między czasie jakaś wioska lub miasto zniknie z powierzchni planety. Powód - pod miastem/wioską znajduje się bunkier przeciwnika. Jak zawsze cywile wyjdą na tym najgorzej.

Przeszłość paskudna, Przyszłość nie lepsza, a Teraźniejszości nigdy nie ma.

Portret użytkownika Stachu

To idź do lasu nazbieraj

To idź do lasu nazbieraj sobie drewna i rozpal sobie ognisko i tak gotuj, pamietaj, przynajmniej bedziesz mial to poczucie ze gotujac sobie ten swoj obiadek nie wspomagasz rosyjskiej armii. OVER! A w ogóle miej sumienie i wpi e r d a l a j  kamienie deklu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem