Wyłączone czujniki sejsmiczne w Yellowstone wzbudziły falę spekulacji

Kategorie: 

Wygląda na to, że zapewnienia amerykańskich naukowców jakoby superwulkan Yellowstone był bezpieczny, nie trafiły do mieszkańców USA, oni nadal węszą i nie podoba im się to co widzą.

 

Nieufni Amerykanie do monitorowania wulkanu używają strony internetowej www.isthisthingon.org. Znajduje się tam mapa kaldery wulkanicznej leżącej w obrębie parku narodowego i naniesiono na nią wiele czujników pokazujących aktualną aktywność sejsmiczną w okolicy. Dzięki temu praktycznie każdy może monitorować aktywność wulkanu Yellowstone. Czasami udaje się tam zobaczyć ciekawe rzeczy.

 

Zdecydowana większość wychyleń aparatury sejsmicznej, której wyniki są tam prezentowane to erupcje gejzerów. Faktem jednak jest, że sejsmografy rejestrują każde najdrobniejsze drżenie, trudność polega na interpretacji tych danych, bo amator nie jest tego w stanie zrobić, chyba, że dzieje się coś oczywistego, co powoduje w pełni zarysowaną amplitudę.

Wskazanie z 29 kwietnia 2014r. - źródło: www.isthisthingon.org

Oczywiście takie dane sejsmiczne przekazywane publicznie mogą być fałszowane i właśnie manipulacje zarzucają niektórzy internauci. Twierdzą oni, że 29 kwietnia było tam widać wyraźne wstrząsy i nagle odłączono 10 sensorów.

 

Teraz jednak wszystkie 17 czujników sejsmicznych działa i widać tam tylko wzbudzenia powodowane aktywnością gejzerów. Gigantowi trzeba się jednak przyglądać i trudno się dziwić Amerykanom, że trochę przesadzają, gdy nagle zdali sobie sprawę, że żyją na bombie.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zibi2571

podobno jest tam gesta magma

podobno jest tam gesta magma i przy nasyceniu gazow moze dojsc do wybuchu piroklastycznego a wiec z popiolem i to bylby najgorszy scenariusz
inaczej sprawa ma sie na hawajach gdzie jest rzadsza magma i z wulkanow wydobywa sie tylko goraca lawa wolno plynaca

Portret użytkownika Krys

Wcale nie mysle, ze wciaz  az

Wcale nie mysle, ze wciaz  az tak wiele ludzi chce wyemigrowac do USA.W stosunku do zarobkow benzyna,wyzywienie nie jest tak tanie,jak niejeden Polak sobie mysli. Amerykanie nie sa az tak glupi, jak ich oceniacie. Przez dziesiatki lat wciskano im do glowy,ze sa najlepsi w calym swiecie i wielu z nich wciaz  w to wierzy. Czy my Polacy jestesmy tacy wspaniali? Czy przypadkiem nie mamy wygorowango mniemania o sobie? Czy zrobilismy cos , aby nam nie rozkradli naszej polskiej ziemi, czy dzisiaj mozemy mowic o patriotyzmie, czy stac nas na to aby powiedziec NIE. Umiemy krytykowac, wysmiewac,zazdroscic i oczekiwac aby ktos nam dal za darmo, aby ktos za nas cos zrobil.

Portret użytkownika koń który mówi

I tanie żarcie GMO plus tony

I tanie żarcie GMO plus tony syropu glukozowo-fruktozowego, aspartamu, domy z tektury i wodę z fluorem. Chipsy sprzedaje się w USA w opakowaniach nawet 2kg. A dzieci amerykanów dostają do 4 roku życia aż 36 szczepionek. Nic dziwnego, że mało który dorosły amerykanin ogarnia gdzie leży Europa.
Jak kogoś tam ciągnie to jest chory psychicznie. Tam nawet zarobki są mitem. Typowy polaczek-emigrant może liczyć na 8 dolarów na godzinę i jeszcze walczy o ten zaszczyt z meksykanami.

Portret użytkownika zibi

O tak na bombie i nie na

O tak na bombie i nie na małej,gdyby wybuchł na całym świecie byłyby kłopoty ziemia zamieniła by się w kokon, szara i duszno by się zrobiło jest jeszcze kilka mega wulkanów a i podwodnych,przypuszczam że są erupcje pod wodą i nieznane gatunki ryb wypływa na powierzchnie i umiera,a na obecną chwilę 422 wulkany co wybuchły w 3 lata to nie wygląda wesoło anomalia całkowicie popsuta,w jeden dniu jest ciepło,zimno,pochmurno i z powrotem ciepło taka plątanina w tym toksyczny śnieg nazwałem go stalowym,to jest jeszcze łagodnie w porównaniu co z amerykami się dzieje,a teraz najdziwniejsza sprawa weżmy na przykład to zdjęcie zrobione z Yellowstone,pytanie czy to duchy indian czy obcy bawią się,a na przypadek bym nie liczył tyle twarzy w jednym miejscu    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f63624953ae84df.html

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ