Wyhodowano niesamowitą kolorową kukurydzę

Kategorie: 

Mimo, że powyższe obrazki mogą przypominać kolorowe cukierki lub nawet szklane paciorki, tak naprawdę to najprawdziwsza kukurydza. Tak niezwykłe ziarna kukurydzy udało się wyhodować rolnikom, którzy nazywają się współczesnymi potomkami Indian.

 

Kolby cechuje niezwykła kolorystyka. Obecnie te unikalne nasiona kukurydzy są już w sprzedaży i można je kupować w Internecie. To oferta dla tych, którzy lubią ubarwiać ogrody. Pierwszy plon zebrano w Oklahomie, gdzie rolnik Carls Barnes, Indianin wywodzący się z dawnego plemienia Czirokezów, rozpoczął tę intrygującą hodowlę.


Minęło wiele lat za nim farmer uzyskał taki efekt. Jego kukurydza zawiera dziesiątki różnokolorowych ziaren. Krótko przed śmiercią Barnes przekazał kilkanaście ziaren i tajemnicę hodowli Gregowi Shenu i poprosił, aby ten kontynuował pracę. W 2010 roku Shen, który nie był w stanie kontynuować dzieła zmarłego przyjaciela, przekazał nasiona Billowi McDormanowi, właścicielowi małej firmy nasienniczej w Arizonie.

„Byłem zdumiony, gdy zebrałem pierwszy plon kukurydzy” - mówi McDorman. „Nikt nigdy nie widział kukurydzy takiej, jak ta”.

McDorman kieruje obecnie organizacją, stowarzyszenie non-profit, która ma na celu zachowanie dziedzictwa rolnego rdzennych Amerykanów. Organizacja sprzedaje unikalne nasiona kukurydzy na swojej stronie internetowej za 7,95 dolarów za opakowanie. Nasiona sprzedają się rewelacyjnie. Jest na nie duży popyt. Organizacja nie jest w stanie realizować wszystkich zamówień.


Kukurydza może być stosowana do wytwarzania mąki lub popcornu. Nie zaleca się jedzenia prosto z kolby. Większość klientów kupuje to z myślą o ozdobie obejścia domu, na prezent. Towar ma duże wzięcie u florystów.

 

 

Wiadomość pochodzi z nowego portalu poświęconego przyrodzie

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Anarchiusz

Dla wszystkich kturzy są tak

Dla wszystkich kturzy są tak zakochani w kłamstwie o zaawansowaniu technologicznym że łatwiej im uwierzyć że jakiś pan poprzestawiał w laboratorium cyferki kodu genetycznego niż krzyżować rośliny http://www.youtube.com/watch?v=2LE0KpcP05I
dla dudzi kturzy choć trochę myslą i posiadają wyobraźnie.
Genetyka ma paredziesiąt lat i nadal nie znamy pełnego genu żadnej rośliny czy zwierzecia. tymbardziej znaczeń poszczegulnych jego części.. mamy troche wiedzy pozyskanej za pomocą prub i błędówmodyfikujemy co nie co.. ale firmy takie jak monsanto przeznaczają olbrzymie pieniądze na takie badania... i żecz prosta oczekują zwrotu inwestycji.. czy inwestycja miała by prawo zwrucić się przy takiej modyfikavji nie sądze.
HODOWLĄ( nie uprawą) roślin zajmujemy sie od czasów tak dawnych że ciężko wskazac dokładną datę Smile była to jedna z umiejętnosci ktura sprawiła że stworzyliśmy cywilizację. Dzięlki WYHODOWANIU gatunków roślin nadających się do uprawy w warunkach nieodpowiednich dla danej rośliny ale odpowiadających nam.. w pobliżu naszych siedzib. 
TYSIĄCE gatunków tulipanów, tysiące gatunków konopii , setki gatunków żyta chmielu tytoniu... nie zostały odkryte w natureze a WYHODOWANE przez człowieka.
 
Kur...czak tyle komentarzy pod artykułem i wszystkie co do jednego odzwierciedlają stan wiedzy społeczeństwa o świecie ich otaczającym (nie mówie o wykształceniu (kształcenie.... uzyskiwanie formy...kształtowanie itp itd) zdobytej w szkołach itp..czy gdziekolwiek was  tam odmóżdżano byście dobrze wykonywali polecenia i obowiązki cywilizowanego idioty uzależnionego od bezużytecznych lub udających użyteczność (zmywarki pralki itd. kturych to koszt użytkowania wynosi wiele więcej niż czas jaki dzięki nim oszczędzacie)  gadżetów. nie ma nadzieji dla ludzkości.. a prawdziwie niebezpieczna zmiana na ziemi to zmiana gatunku ludzkiego w armię małp z bronią jądrową w rękach

Portret użytkownika Pacal

Kolorowe odmiany kukurydzy

Kolorowe odmiany kukurydzy znane były prekolumbijskim Indianom, jak podają ich stare przekazy. To tylko na świecie udało się rozprzestrzenić ograniczoną liczxbę odmain kukurydzy a resztę oryginalnych upraw zniszc zyli  konkwistadorzy, gospodarcza i ideologiczna polityka ich rządów, wcale nie mająca na uwadze interes, życie autochtonów.. Smile

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem