Wyciek odpadów promieniotwórczych w Belgii

Kategorie: 

Jak donosi serwis Euronews.com, na składowisku odpadów nuklearnych w Dessel (waloński Limburg) odnotowano wyciek substancji promieniotwórczych z kilku skłądowanych tam beczek.

 

Jak zwykle eksperci twierdza, że wszystko jest pod kontrolą. Jak zwykle zieloni krzyczą, że jest inaczej. Wszyscy jednomyślnie tłumacza, że incydenty tego typu nie zdarzają się regularnie. I nie jest to jedynie kolejny pretekst do promowania ludzi uprawiających politykę proekologiczną. Wygląda na to, że jedna „Fukushima”, to za mało i kolejna spodziewana jest w Europie. Od 2011 roku zanotowano kilkadziesiąt incydentów związanych z materiałami jądrowymi i chemicznymi na terenie Belgii.

Wyciek toksycznych substancji wykryto w Dessel po raz pierwszy w lutym podczas rutynowej kontroli przeprowadzonej przez ekspertów z Krajowej Agencji odpadów promieniotwórczych. Badają oni tam sposób przechowywania materiałów. Kontrole te będą kontynuowane. Lokalne media podają, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

 

 


Więcej informacji: http://www.lalibre.be/actu/sciences-sante/dessel-et-des-futs-radioactifs-aucun-souci-pour-...

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pirogronian

Odcinają dostęp do ropy

Odcinają dostęp do ropy (zaporowe ceny, atak na rosyjską platformę), teraz przekonują, że energia atomowa to samo zło, coraz więcej doniesień o problemach z elektrowniami wiatrowymi... chyba wiem, co o tym sądzić. Chcą, zeby było jak dawniej - chłop przywiązany do ziemi, pokorny sługa Pana. Takiemu niepotrzebny samochód ani inne środki komunikacji, ma siedzieć w miejscu i charować. Taki właśnei jest plan elit. Chcą wrócić do feudalizmu. Oczywiscie nie otwarcie, dlatego opłacają zarówno uspokajajacych urzędników, jak i szczekających ekologów.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem