Wybuch wulkanu Ruang uziemił samoloty na pięciu indonezyjskich lotniskach

Kategorie: 

Aż 5 lotnisk zostało zamkniętych na skutek erupcji wulkanu Ruang, która trwa od 2 lipca bieżącego roku. Na skutek uziemienia ruchu lotniczego w Indonezyjskich kurortach ugrzęzło bardzo wielu turystów, którzy nie mają jak wrócić do domu.

 

Na skutek emisji popiołu wulkanicznego dwa lotniska międzynarodowe i trzy lokalne porty lotnicze, przestały przyjmować loty. Jednym z dotkniętych problemem miejsc stał się port lotniczy na wyspie Bali. Anulowano tam 250 rejsów. Tysiące turystów z wielu krajów świata utknęło w Indonezji w oczekiwaniu na uspokojenie wulkanu Raung, co wydaje się być warunkiem koniecznym wznowienia normalnych operacji lotniczych.

 

Popiół wulkaniczny może być bardzo niebezpieczny dla silników i w niektórych przypadkach może prowadzić do ich wyłączenia, co może się skończyć katastrofa. W historii awiacji były przypadki gdy kamczackie wulkany poprzez swoje emisje powodowały awarie obu silników samolotów na trasach pacyficznych. Od tego czasu emisje wulkaniczne traktowane są jako poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa lotów.

Obecnie, chmura popiołu wyrzuconego przez wulkan zamknęła dla ruchu lotniczego wschodnią część przestrzeni powietrznej wokół wyspy Jawa i rozprzestrzenia się do 300 km na południowy-wschód od krateru wulkanu Raung. Wysokość kolumny popiołu sięga miejscami 5 km. Aktywność wulkaniczna nie ustaje i nocą stożek rozświetlała czerwona poświata kotłujących się fontann lawy.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Odwazniak

A dzisiaj kolejna rocznica

A dzisiaj kolejna rocznica "Krwawej Niedzieli" - kulminacja rzezi wołyńskiej, która nie została uznana za ludobójstwo i czystki etniczne. W mediach ścieku nie ma żadnej informacji na ten temat, poza interią, nigdzie nic, cisza, nie było, nawet Zmiany nic.. 100 000 kobiet i dzieci, starców i obywateli polskich z niewielkim procentem rosyjskojęzycznych bestialsko torturowanych, włącznie z ćwiartowaniem żywcem, i takimi okrócieństwami, że strach pisać, i nic. Zostało tej niedzieli spalonych wiele kościołów, bo tam byli Polacy. Niechaj wieczna będzie pamięć o tym wydarzeniu i musimy zrobić wszystko, by zapobiec podobnym w przyszłości. Boże miej nas w swojej opiece i ukaraj złych za zbrodnie.

Chańba polskiemu rządowi za próbę wymazania historii.

Więcej:

http://wpolityce.pl/m/historia/258913-wolyn-11-lipca-1943-r-polacy-gromadzili-sie-w-kosciolach-ukraincy-z-upa-dokonali-masowych-mordow-rocznica-krwawe...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem