Wybuch najwyższego wulkanu na Sumatrze

Kategorie: 

W Indonezji wybuchł najwyższy wulkan Kerinci. Ostatnio dał się we znaki w 2009 roku, a jego wzmożoną aktywność obserwowano w 2011 roku. Mieszkańcy u podnóża góry usłyszeli gromkie eksplozje, a potem okolicę spowił czarny dym.

 

Wysokość słupa emisji wulkanicznej osiągnęła 600 metrów i kilka okolicznych wsi zostało zasypanych gładką warstwą popiołu.  Kerinci wznosi się na wysokość 3805 m n. m. p.

Przypomnijmy, że w lutym we wschodniej prowincji Indonezji Nusa Tenggara przebudził się wulkan Rokatenda. W całej Indonezji zlokalizowanych jest blisko trzynaście „gór ognia”.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika boulibrat

czyli wygląda na to, że coś

czyli wygląda na to, że coś się dzieje ale czy to wystarczający dowód na to, że nadchodzi koniec? Raczej nie !Bardziej bym powiedział, że potrzeba poczekać jeszcze z 20 lat i wtedy sprawdzić. Na dzień dzisiejszy więcej jest pomiarów w różnych częściach świata, więcej informacji itd.niż 50- 100 lat temu Więc nie straszmy się, że ziemia się będzie trzęsła dzień po dniu bo akurat w najbliższym czasie nie spodziewałbym się tego i lepjej żebym się nie mylił. Domyślam się, że podobne statystyki dotyczyć będą wybuchów wulkanów, powodzi itd. Więc nie przesadzajmy. Jedyna rzecz, która nam jako gatunkowi tak naprawdę zagraża to jadowita żmija z madagaskaru w jej kapitalistycznej wywłcce. Ta się mnoży niewspółmiermie i roznosi zaraze nienawiści, złości i manipulacji . Tu jest prawdziwe zagrożenie bo to nie ziemia nas zniszczy a raczejjako gatunek sami siebie.

Portret użytkownika boulibrat

Czy ktoś posiada jakieś

Czy ktoś posiada jakieś statystyki zwiękrzającej się częśtotliwości wybuchów  wulkanów przez ostatnie 10 lat? To samo pytanie odnośnie trzęsień ziemi. Zastanawia mnie czy faktycznie coś dziwnego zaczyna się dziać czy poprostu to krążący mit?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem