Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych zbliża się ogromna, pływająca wyspa śmieci

Kategorie: 

Do wybrzeży Stanów Zjednoczonych zbliża się ogromna, pływająca wyspa śmieci. Powstała dwa lata temu , kiedy w wyniku trzęsienie ziemi i tsunami do oceanu trafiły rozmaite przedmioty z japońskich miast i wsi, donosi Piter-Piter.

 

Powierzchnia „wyspy” wynosi ok. 700 tys. kilometrów kwadratowych. To więcej niż obszar Teksasu. Dryfujące śmieci znajdują się między Hawajami i Kalifornią. Odległość do amerykańskiego brzegu wynosi trzy tysiące mil. Eksperci uważają, że „wyspa” w najbliższych latach może zbliżyć się do zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych na niebezpieczną odległość.

 

W kupie gruzu jest wszystko, co wykorzystuje się w życiu codziennym i w pracy. Na zdjęciach widać wraki statków, samochodów, artykuły gospodarstwa domowego itd. Japończycy twierdzą, że splot pływających odpadów może ważyć nawet 5 milionów ton.
 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika ocycorne

Śmieci po latach wracają do

Śmieci po latach wracają do swoich właścicieli, ot co. Można znaleźć zdjęcia i filmiki, a także relacje żeglarzy na temat tej wyspy, wystarczy poszukać. A to, że tv nic o tym nie wspomina, to nie jest jedyna rzecz, którą się pomija w głównych mediach. Przecież ma być pięknie!

Portret użytkownika killuminat

ta sterta smieci nie jest

ta sterta smieci nie jest niczym innym jak działaniami ludzkimi a nie wynikiem tsunami w japoni czy czegos takiego. ta "wyspa" plastiku powstala za sprawa kraji ktore go wyrzucaly do oceanu. dryfujac po wodach zlaczyla sie w jedna wielka calosc i tak z malego problemu powstala nam katastrofa ekologiczna na wielka skale ktora byla uciszana do momentu kiedy nie zaczela zagrazac stanom zjednoczonym(glownym tworca tej "wyspy"). ciekawe na kogo zwala tym razem:)
 
ps 700 tys kilometrow kwadratowych smieci nie moglo lezec na ulicy kilku miast:) pozdrawiam

Portret użytkownika sj

Moment, sugerujecie, że z

Moment, sugerujecie, że z Japonii zmyło śmieci o powierzchni Teksasu? To coś im tam jeszcze zostało? Jakieś filmy, zdjęcia satelitane cokolwiek by się przydało, bo jakoś mi się to nieprawdopodobne wydaje.

Portret użytkownika ecko-project

Czytałem posty I dalej nie

Czytałem posty I dalej nie rozumię dlaczego !!!!! nikt o tym nie mów taki gruz powinien być widoczny w świetle dziennym nawet takie Green Peace powinno o tym mówić, ciekawi mnie jakie dziadostwo jeszcze pływa na świecie. Napewno o takiej ilości śmieci powinny wiedzieć wszystkie statni załoga pływająca na tych wodach i ją omijać. Jeśli to prawda to nie wiemy nic o czym powinniśmy wiedzieć. Ciekawe co z tą plamą ropy co BP ją utworzyło i czy wogóle jest już wyciek zablokowany. Kilka miesięcy po katastrofie słyszałem, że jeszcze nie mają pomysłu jak zablokować wyciek, a potem sprawa ucichła..

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem