Na wybrzeżu Rio de Janeiro znaleziono 20 ton martwych ryb

Kategorie: 

Tysiące martwych ryb zostało wyrzucone na wybrzeżu Rio de Janeiro, gdzie odbędą się zawody żeglarskie letnich Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku. Eksperci wciąż nie mogą zrozumieć przyczyny wypadku.

 

Smród rozszedł się po spokojnej wyspie, gdzie nie używa się samochodów, a 4,5 tys. mieszkańców podróżuje konno lub jeździ rowerami. Z pomocą buldożera wyczyszczone zatokę z 20 ton martwych tarponów atlantyckich. Wśród ryb znaleziono także ciała czterech żółwi morskich.

 

Organizowanie zawodów w Zatoce Guanabara stanęło pod znakiem zapytania. Do jej wód spływają prawdopodobnie ścieki bytowe, co jest ukrywane przed Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim. Incydent przyciągnął uwagę członków komisji ww. organizacji. Tymczasem oficjalnie naukowcy mają problem ze zidentyfikowaniem przyczyn zjawiska. Nie jest jasne do końca, co wyniszczyło ryby.

„Badania wykazały rzekomo, że nie ma mowy o zanieczyszczeniach chemicznych lub toksycznym zanieczyszczeniu wody czymkolwiek” - powiedział oceanograf David Zee z Uniwersytetu Stanowego w Rio de Janeiro.

Rybacy i wyspiarze winną obarczają lokalnego giganta przemysłowego Pertobras, który nielegalnie pozbywa się trujących odpadów. Inne wersje mówią o „czarnym kłusownictwie” lub zanieczyszczeniach termicznych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika nostromo

Broń soniczna, to nowoczesna

Broń soniczna, to nowoczesna tajna broń powstająca w laboratoriach wojskowych .To broń,o dużej sile rażenia,przeznaczona do niszczenia różnych urządzeń i okrętów podwodnych.Podejrzewana jest o masowe znaleziska ryb i zwierząt morskich,na brzegach morza w różnych rejonach świata.Trzeba zwrócić uwagę,że szybkość przenoszenia dźwięku w wodzie jest prawie trzykrotnie większa niż w powietrzu. https://www.youtube.com/watch?v=ovOyK44prE8

Portret użytkownika MARGO

"..oficjalnie naukowcy mają

"..oficjalnie naukowcy mają problem ze zidentyfikowaniem przyczyn zjawiska. Nie jest jasne do końca, co wyniszczyło ryby..."
_______________________________
Smutne to bardzo bardzo dziwne...
W dyskusji na temat różnych przyczyn tego i podobnych zjawisk, usłyszałam m.in. taką wypowiedź:
"Epoka wielkiego wymierania zaczęła się i obejmuje swoim zasięgiem coraz to większą liczbę gatunków. Giną masowo ryby , owady , drobne bezkręgowce, rośliny niszczy człowiek / wycinanie lasów tropikalnych/ giną także i ssaki zarówno lądowe jak i morskie.

Od kilku lat powtarzają się doniesienia o tajemniczych dźwiękach emitowanych przez Ziemię.
Dotyczy to zjawisko całego obszaru naszej planety.
Doniesienia te dotyczą oczywiście tylko dźwięków, które zawierają się w częstotliwościach słyszalnych dla ucha ludzkiego.

Oprócz tych występują jeszcze ultra dźwięki o bardzo wysokiej częstotliwości, oraz infradźwięki o bardzo niskiej częstotliwości. Ultra dźwięki mają właściwość ścinania białka zwierzęcego na wskutek zamiany w ciepło i to wykorzystujemy w popularnych kuchenkach mikrofalowych. O wiele bardziej niebezpieczne są infradźwięki gdyż na tych częstotliwościach pracuje większość organów wewnętrznych świata żywego, a więc zwierząt i ludzi.
W przypadku wystąpienia infradźwięków o częstotliwości kilku Hertzów całkowicie niesłyszalnych dla nas , może dojść do zsumowania się częstotliwości własnej któregoś z naszych organów z częstotliwością z zewnątrz i w efekcie organ taki przestaje działać . Następuje nagła niewytłumaczalna śmierć.

Zjawisko to wykorzystała Dr. Clarck budując swój Zapper do usuwania z organizmu patogenów i pasożytów.
Wykorzystywane jest ono także w budowie broni sonicznych.

 
Te nagłe masowe ginięcia dotyczą całej ekosfery Ziemi , a więc zarówno woda , powietrze jak i stały ląd.
Oznacza to , że jest jedna wspólna przyczyna dla wszystkich tych przypadków masowych śmierci, a wiec taka która może jednocześnie występować we wszystkich środowiskach zamieszkiwanych przez organizmy żywe. Nie jest to więc metan.
 
Zwierzęta tym różnią się od nas, że one potrafią odbierać infradźwięki i te inteligentne , a więc ptaki i ssaki próbują uciekać z zagrożonego środowiska. Stąd masowe upadki ptaków które normalnie nie latają w stadach, oraz masowe ucieczki na ląd np. wielorybów.
Człowiek nie słyszy tego i nie zdaje sobie nawet sprawy jakim zagrożeniem dla jego życia może być wystąpienie infradźwięków na określonym obszarze..."

Co o tym myślicie ?
Po Zdrówka

.

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem