Na wybrzeżu Kalifornii zaobserwowano niezwykłe skupisko 100 tysięcy delfinów

Kategorie: 

Niezwykłe zdarzenie miało miejsce 14 lutego 2013 r. na wybrzeżu Kalifornii, w okolicy San Diego. Doszło tam do gigantycznego zbiorowiska delfinów. Świadkowie mówią, że zwierzęta były widoczne we wszystkich kierunkach. Wiele osób było dosłownie zszokowanych widząc coś tak nieprawdopodobnego.

 

W sumie według szacunków zebrało się ponad 100 tysięcy morskich ssaków. Obszar zajmowany przez zwierzęta to monstrualne 10 na 8 kilometra. Kapitan łodzi wykonujący turystyczne rejsy w okolicy San Diego stwierdził w wywiadzie dla NBC, że nigdy jeszcze nie widział czegoś podobnego.

 

Biolodzy morscy zapytani o komentarz do takiego zgromadzenia delfinów przyznali, że to dość niezwykłe, ale uważają, że przyczyna tkwi w ilości pożywienia, jaka znajduje się na tych wodach. Delfiny lubią sardynki, śledzie i kałamarnice a tych gatunków nie brakuje w okolicy Kalifornii.

Zwykle delfiny występują najwyżej w kilkuset osobowych stadach, tak ogromne zgromadzenie tych stworzeń trudno tłumaczyć tylko łatwością w zdobyciu żywności. Film dokumentujący to zjawisko został nagrany przez statek wycieczkowy i według informacji od kapitana towarzyszył on stadu przez ponad godzinę pływając wśród nich.

 

Od razu pojawiły się tez sugestie, ze dziwne zachowanie delfinów może mieć jakiś związek z aktywacja uskoku tektonicznego San Andreas. Niewątpliwie migracje zwierząt na taką skalę powinny stanowić dzwonek ostrzegawczy, ale czynników je powodujących może być znacznie więcej a ewentualne wielkie trzęsienie ziemi, które ssaki te mogłyby w jakiś sposób wyczuwać jest tylko jedną z uprawnionych hipotez.

 

 

Źródłohttp://www.youtube.com/watch?v=WZbA421hIhs

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika kry13a

Głupcy moglbym

Głupcy moglbym zec
posluchajcie krotkiej historii,plan jest prost,duzo slyszycie masoni,illuminati.bunkry robione w zgórzach mozna caly dzien pisac o tym programy na discovery przydadza sie nam  , co nad chodzi i nie jest to asteroida nie wulkan,skarzenie radioaktywne ktore powoli nas doprowadzi do celu i odpowie nam na zadawne pytanie?> kto za tym stoi ,ludzie........ to sie dzieje na swiecie jest normalnym zjawiskiem troche ludzi zginie zdarza sie, lecz to co odkryłem ...... korzystajcie z zycia zanim nam odbiorą wolność

Portret użytkownika kolo21

Przez ten stary film bym

Przez ten stary film bym zaczął wątpić w jakie kolwiek zmainy na świecie na szczęście mam oczy i widzę że coś się klimat pieprzy,wystarczy zaobserwować te fajowe chmurki w dzień czy w nocy,brak słońca.Dlaczego kiedyś latem termometr w słońcu latem pokazywał  około 50ciu stopni a w cieniu około 30,32 stopnie. Zeszłego roku było to zaledwie 5,7 stopni.Czyli róznica była około 20stu stopni.Słońce słabiej grzeje czy jak?Nie moge tego skumać.

kolo21

Portret użytkownika NIKE

  Być może to niema znaczenia

  Być może to niema znaczenia ale w tych okolicach drzemie sobie Long Valley Caldera, który też wykazuje aktywność sejsmiczną, dokładnie 13 Lutego br. (być może to jakiś błąd strony RSOE EDIS) ale magnituda podskoczyła do 5,1 w skali richtera... A może to te delfiny narobiły tagiego szumu Smile pozdrawiam

Portret użytkownika Takitam

Dzikie zwierzęta mają

Dzikie zwierzęta mają niesamowity instynkt. A delfiny to dodatkowo bardzo inteligentne zwierzęta potrafiące wyciągać wnioski. Jeśli uciekły do tego rejonu - to ten rejon jest najprawdopodobniej bezpieczny, lub tam spodziewają się pomocy - bo one często szukają u ludzi pomocy. Ale z pewnością coś złego się kroi skoro to wyczuły. Istotne by było (jak napisał wczesniej "Pies") aby dowiedzieć się skąd uciekły, i tam szukać odpowiedzi przed czym i dlaczego. A co do "czepiania się" co do ich ilości (Janik, Syriues) - pokażcie mi kamerę która "obejmie" na raz obszar 8 X 10 km tak, by objąć to pokazując wszystkie (metrowe) delfiny ?.

Portret użytkownika Zenek

Kodeks Majów mówi, iż ludzie

Kodeks Majów mówi, iż ludzie żyjący w obrebie jednego Słońca ( 3 bodajrze) z uwagi na ich dorobek w czasie jego gaśnięcia zeszli do wody i zameszkali tam jako ryby. I byc może "te ryby" z ich Kodeksu to właśnie delfiny.

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika devoratus

A nie uczyli w szkole

A nie uczyli w szkole podstawowej znaczenia takiego cuda jak cudzysłów?
 
Jeśli czegoś nie rozumiesz - to może warto ponownie przeczytać czyjąś wypowiedź i pomysleć nad nią przez chwilę, zamiast kompromitować się w taki sposób?
 
Czy ludzie naprawdę w takim tempie tracą zdolność myślenia?

 

 

Portret użytkownika star

deveratus w sprawie Zenek

deveratus w sprawie Zenek Smile
Rozśmieszyła mnie ta odpowiedz devertusa, ale zgodnie z sugestia przeczytałam ponownie i przemyslałam - niestety nadal nie rozumiem sensu tego wpisu Zenka Smile
natomiast widzę, że mój wpis powinien być sformuowany trochę inaczej,
a mianowicie:
delfiny to nie ryby !!!! więc w związku z tym "co ma piernik do wiatraka"?
Jednak najzabawniejsze jest to, że devertus interweniuje w sprawie urażonego ego Zenka i to bardzo napastliwie Smile
czyżby to był szwagier ? Smile a może rozdwojenie jeźni ? albo jeszcze gorzej zwielokrotnienie jaźni ROFL
no cóż, zdarzają się osoby, które występują pod kilkoma nickami, a nawet czasami toczą sami ze sobą zażarte spory na forach Lol można i tak Smile

"99% populacji to owce przeznaczone do strzyżenia w czasie pokoju i na rzeź w czasie wojny. Politycy i biurokraci to owczarki, a gospodarzami farmy są bankierzy i midasy - światowa finansjera"(motto+awatar z www.glosulicy.pl)

Portret użytkownika Zenek

Dzięki. Tak myślałem żeby

Dzięki. Tak myślałem żeby dopisać "TAK WIEM DELFIN TO NIE RYBA". Ale co innego jest ważne - jeśli ludzie tamtego "Słońca" zajmowali się głownie balowaniem, śpiewaniem i jedzeniem to może to tłumaczyć czemu zostali zamienieni w delfiny a nie inne zwierzęta. A to może po części dać odpowiedź w co zostali pozamieniani inni jak i w to co ludzie obecnego "Słońca" zostana pozamieniani - na przyklad obrzarciuchy w świnie.
 
Wtedy też KRONOS i złota era będzie się tyczyło tamtej ery i tamtego ludu. Wtedy mitologia grecka będzie tak jak to wygląda z Troją importowana z Ameryki Środkowej gdzyż tam miała swoją kolebkę. Wtedy też będzie zrozumiałe czemu Odyseusz ponad rok wracał do siebie (z Troi do dzisiejszej Grecji na piechotę szybciej  by zaszedł).  
 
 
 
 

Portret użytkownika ZIWK

"Na razie i dzieki za

"Na razie i dzieki za wszystkie ryby" Smile
 
A tak na poważnie - "coś" spowodowało zmianę zachowania i to raczej na znacznym obszarze - jeszcze nie wiemy - grawitacja, magnetyzm, chemia, dźwięk... - trudno wróżyć ze szczątkowych informacji ale coś sie w środowisku zmieniło Sad
 
 

Portret użytkownika Truthseeker1

Ja myślę ze chodzi o wyciek/

Ja myślę ze chodzi o wyciek/ uwolnienie się jakiegoś syfu z wraków na dnie oceanów i dlatego panicznie migrowały. Przecież to już z 15 lat temu mówiono o tym ile różnych baryłek z różnymi materiałami zostało zatopionych czy wraków łodzi podwodnych z napędem atomowym. Jacyś tam uczeni kiedyś oszacowali (nazwisk nie pamiętam bo to dawno temu było), że w ciągu 20 -30 lat sól morska "przeżre" większość tego co leży na dnach oceanów i że w rezulatacie zabije to całe życie wodne jakie znamy, dlaczego aż całe ? bo aż tyle tego syfu tam jest ale o tym się głośno i częśto nie mówiło. Co prawda  mówiło się o śmieciach wyrzucanych do wód przez człwieka i prowadziło eko akcje pod tym kątem, ale nikt się nie wziął za to by wydobyć syf który leży na dnach... Czyż by to zwiastowało początek końca flory i fauny eksystemów wodnych ?

Portret użytkownika gajer

pierwszy filmik jest

pierwszy filmik jest filmikiem publikowanym na tej stronie już w tamtym roku... i też wtedy były wielkie dywagacje na temat tego że coś jest na żeczy... i co? i nic specjalnego nie miało miejsca...

Portret użytkownika syriues

I ktos dokladnie je

I ktos dokladnie je policzyl.
Moim zdaniem te zwierzeta popelniaja samobojstwa ,bo juz nie moga w naszym swiecie zyc.Czlowiek niszczy wszystko ,a to sa zwierzeta ktore wychwytuja fale mozgowe i nie tylko.One wiedza jak czlowiek sie zachowuje i kim jest.
To my jestesmy zaraza ,a nie cos innego.Tzn nie wszyscy.Sa ludzie ,ktorzy zasluzyli na inny swiat i sa zwierzeta ,ktore tez na to zasluzyly.
Fire babillon
 

Portret użytkownika devoratus

Gdybyś posiadał iloraz

Gdybyś posiadał iloraz inteligencji choć minimalnie wyższy od zera - zauważyłbyś bez trudu, że artykuł napisał i zamieścił Administrator nie moderator - zatem pretensje kieruj do niego.
 
Zażalenia dotyczące reklam również proszę kierować do Administratora, póki co - dzięki tym reklamom strona jest za darmo, co oczywiście trudno dostrzec osobie takiej jak Ty. A może przyzwyczajony jesteś do tego, że twoja nacja ma wszystko za darmo?
 
Szalom

 

 

Portret użytkownika morowin

to może ja ci Janiku odpisze

to może ja ci Janiku odpisze co ?
na moje to moderator ma cie gdzieś bo jesteś zwykłym gadem
co jak film jest z przed roku co ?
nie jest dziwne ze wuchte delfinów jest w jednym miejscu co ?
dla ciebie to norma mając świadomość  że to bardzo ogarnięte rybki ?
co się sadzisz ?
 a masoni to twoje ziomki ze tak ci ich brakuje ?
ogarnij sie każdy jest tylko człowiekiem i jeśli nawet był błąd w filmach co itak dla wielu ludzi co tu bywają ciekawostka i zmartwienie o zdrowie tych istot i nas cepie !
jecheć to se możesz na onecie albo wp, a tu klasą jest miec troche kultury co nas rodzice uczyli i dziatkowie  .
tyle
 

Niektórzy ludzie czynią swiat wyjątkowym tylko dlatego , że są

Portret użytkownika devoratus

Po co robisz z siebie idiotę

Po co robisz z siebie idiotę ?
 
Artykuł "okraszono" dwoma linkami do filmów, jeden istotnie jest starym filmem, który prawdopodobnie ktoś pomylił i wrzucił na YT - ale drugie nagranie jak i wiele jemu podobnych jest zupełnie inne i wygląda na autentyczne.
 
Sądzisz, że cały artykuł jest kłamstwem, bo jeden, przykładowy film był nietrafiony?
 
To skutek korzystania z nawigacji i automatów - dzisiejsze pokolenie nie jest w stanie skorzystać z mózgu i rzuca się wyłacznie na to, co pierwsze wpadnie im w oczy. Zdolności rozumowania i logicznego myślenia - na poziomie cegły.
Rasowy leming.

 

 

Portret użytkownika pako1205

Ruchy tektoniczne,czy ich

Ruchy tektoniczne,czy ich następstwem tsunami nie jest czymś zagrażającym specjalnie istotom w wodzie żyjącym.Na wodzie tsunami jest żadnym kataklizmem,co innego ,im bliżej płycizny.Zakładam,że coś na rzeczy jest ze strony,powiedzmy chemia,zanieczyszczenia,oddziaływanie generowanych częstotliwości przez człowieka w celach generujących ten syf tylko wiadomych,no może jeszcze frutti di mare, czego również wykluczyć nie sposób.Dowiemy się z pewnością za jakiś czas,jakie te wspaniałe ssaczki mają receptory,co wyczuwają,a o czym nie mamy bladego pojęcia.Tak się chołubią pracownicy naukowi i ci co tę robotę im zlecają,że już wiedzą,oj dużo wiedzą,komputery kwantowe ,cuda na kiju,itp,a znalezienie algorytmów czy sposobu przekazywania informacji przez istoty prawdopodobnie intelektem mniej rozwiniętym jest jedynie mżonką mając na myśli 100% zrozumienia ich komunikacji w spektrum tylko ultradżwięków.Pojęcia nie mamy,jak one to analizują,to analogowy przekaz,a tam nie istnieje pojęcie rastra,ilość subtelności przekazu jest w zasadzie nieograniczona,a posiadają też fantazję...

Portret użytkownika Bozena

Witam. Prawie dokładnie rok

Witam. Prawie dokładnie rok temu- info  na ZnZ 28.02.2012r. była podobna informacja. Wielkie stado delfinów uciekające przed czyms. Wtedy nie było jakichś katastrofalnych zjawisk. Natomiast delfiny poprzez grupę medytacyjną udzieliły informacji, że uciekały przed wstrząsami które nie były naturalną reakcją planety. Dla chcacych wiedzieć więcej - artykuł na stronie transformacja-swiadomosc.blogspot.com - medytacja z delfinami 22.04.20102r.
Pozdrawiam wszystkich

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem