Wybitni niemieccy intelektualiści opublikowali list wzywający do zmiany polityki wobec Rosji

Kategorie: 

Niemieccy intelektualiści i byli politycy domagają się zmiany polityki wobec Rosji. List otwarty w tej sprawie opublikowano na stronie internetowej gazety Die Zeit.

 

Obawy o nawrót wojny w Europie wyraziło ponad 60 osób ze świata polityki, gospodarki, nauki i kultury. Autorzy publikacji napisali, że nie da się wypchnąć Rosji z Europy.

„Nikt nie chce wojny, ale Ameryka Północna, Unia Europejska i Rosja nieuchronnie przystąpią do niej, kiedy nie będzie można zatrzymać spirali gróźb i działań odwetowych.”

Autorzy listu, w tym były prezydent Roman Herzog, był niemiecki kanclerz Gerhard Schroeder, reżyser Wim Wenders, kosmonauta Sigmund Jähn stwierdzili, że po zakończeniu zimnej wojny, pragnienie władzy i wyższości nie zostało przezwyciężone.

„Szukamy wyjaśnienia dla niebezpiecznej ekspansji Zachodu na Wschód, bez jednoczesnego pogłębiania współpracy z Rosją i nielegalnej aneksji Krymu przez Putina z drugiej strony" – wyjaśniają autorzy listu.

Przypominając szczególną odpowiedzialność Niemiec za utrzymanie pokoju, intelektualiści wzywają rząd, Bundestag i media do przywrócenia polityki wobec Rosji wolnej od uprzedzeń, a otwartej na kompromis i dialog.

„Nie można wypchnąć Rosji z Europy. To jest ahistoryczne, nierozsądne i niebezpieczne dla świata.”

Do artykułu dołączono ilustrację z polskimi i amerykańskimi żołnierzami. Przypadek?

 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Trolo

Komtójacy wypisują takie

Komtójacy wypisują takie brednie że aż ma się ochotę was podusić cyklonem B!
Jesteście śmieszni że takie bzdury wypisujecie mamy 21 wiek a wy dalej żyjecie latami 50 i chcecie zrobić pokłoscie ale powiem wam jedno,że idjotą się trzeba urodzić i umrzeć.

Portret użytkownika gość1

niemiecki punkt widzenia:

niemiecki punkt widzenia: żeby Polski nie było, żeby Rosja odzyskała dawne swoje kraje, a Polskę podzielić między Rosję i Niemcy. a wsystko to w imię pokoju z rosją, byleby nie zaatakowała zachodu, bo zachód nie chce wojny,bo wojna kosztuje a zachód nie może wystawić do boju nawet szpicy złożonej z 5 tys wojska.

Portret użytkownika gość1

jak widać niemcy nie mają

jak widać niemcy nie mają intelektualistów. chcą u siebie bolszewizmu tylko Polska im stoi na drodze. niemcy są na kolanach przed rosją i zrobią wszystko dla zachowania swojego stylu życia. im zupełnie nie przeszkadza że rosja walczy na ukrainie że rosja prowokuje do wojny, narusza przestrzeń powietrzną itd. im pewnie nie przeszkadzałoby gdyby rosja zajmowała kolejne kraje łącznie z Polską. ale niemcy to lewactwo bez ducha i co się im dziwić że kochają rosję?

Portret użytkownika moimzdaniem

Według mnie USA dążą do wojny

Według mnie USA dążą do wojny z Rosją, a chcą to zrobić żeby następnie rozprawić się z Chinami. Chodzi o zachowanie dominacji nad światem. Nie wiem jak Polska na tym wyjdzie ale obawiam się że robimy za pionka a pionki zawsze goną jako pierwsze.

Portret użytkownika SurvivorMan

Z Rosją trzeba dobrze żyć, a

Z Rosją trzeba dobrze żyć, a nie na nią pluć! Niech mi ktoś pokaże drugi taki kraj na świecie jak Polska, który obrzuca g.wnem zwojego najbliższego sąsiada, będącego mocarstwem atomowym i potęgą militarną! Każdy, kto skacze do gardła Rosji, licząc na to że Jankesi nas obronią, jest nie dość że skrajnym debilem, to jeszcze zdrajcą Polski spychającym ją w ogień! Syjoniści z USraela chcą tej wojny, bo to będzie największy w dziejach ludzkości biznes! Ale że nie mają ochoty tłuc się z Rosją na własnym terenie, na jej terenie, lub w bezpośrednim sąsiedztwie (Morze Beringa), wolą znaleźć przyjemniejsze pole bitwy gdzieś w środkowej Europie! Hmmm... Niech zgadnę gdzie...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem