Wulkanolodzy z niepokojem patrzą na nagły wzrost aktywności na Hawajach

Kategorie: 

Ostatnio na Hawajach wciąż dochodzi do rojów trzęsień ziemi o wielkościach powyżej 4 stopni w skali Richtera.  Trzęsienia ziemi miały też miejsce w okolicy szczyt wulkanu Kilauea. Wulkanolodzy nie wykluczają wejścia wulkanu w nową aktywną fazę.

 

Cały czas trwają roje małych wstrząsów. Od środy zauważono znaczny wzrost aktywności sejsmicznej. Ostatni trzęsienie, które nawiedziło Hawaje miało 4.3 stopnia w skali Richtera i do tej pory było najsilniejszym z roju. Epicentrum skupiło się 5 km na zachód od wulkanu na głębokości 3,2 km.

 

Według USGS, wstrząs był odczuwalny nawet 75 kilometrów od Waikoloa. W zeszłą środę urzędnicy USGS zarejestrowali rój ponad 60 małych płytkich wstrząsów. Roje małych trzęsień zostały zarejestrowane w okolicy już wcześniej i czasami sygnalizują zmianę geologiczną poprzedzającą wybuchową erupcję lub zarwanie się części krateru.

W dniu 24 stycznia 2012 roku, w okolicy Kilauea doszło do trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,7 stopni. Kilauea jest w trakcie przejścia w bardziej gwałtowną fazę erupcji. Ostrzeżenie było już grudniu 2011, kiedy to obfity przepływ lawy z Kilauea naruszył West Ka'ili'ili i lawa dotarła do oceanu po raz pierwszy od 4 lat. Naukowcy ostrzegli, że wulkan jest zdolny do bardzo gwałtownych erupcji. 

 

 

Poza tym na Hawajach rejestruje się głośne przypominające grom dźwiękowy odgłosy słyszalne zwłaszcza w okolicy miejscowości Puna. Ludzie raportują drżenia i hałasy. Władze stwierdziły, że nie wiedzą, co powoduje te fenomeny, ale można próbować wiązac je z działalnością wulkaniczną.

 

Źródło:

http://www.khon2.com/news/local/story/Earthquake-swarm-continues-between-Kilauea-and/CEHnn2aZCkmI1buW123KzA.cspx

http://www.bigislandvideonews.com/2012/02/22/video-puna-area-on-hawaii-island-shaken-by-mysterious-force/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Google Monster

Z tego co się orientuje

Z tego co się orientuje (wystarczy rzut okiem na Hawaiian Volcano Observatory HVO) to rój wstrząsów sejsmicznych na Kilauea będzie się jeszcze utrzymywał przez kilka dni, co wcale nie oznacza że dojdzie do eksplozywnej erupcji wulkanu. Zastanawia mnie jednak to, że tak wielu userów miesza erupcje wulkanów z jakimś para-religijnym bełkotem, który ostatnio zrobił się modny wśród różnych wieszczów końca świata. Tutaj też znalazłem info o wstrząsach na Kilauea: http://wulkanyswiata.blogspot.com/2012/02/wstrzasy-pod-wulkanem-kilauea.html  

Portret użytkownika Wojox

Bóg podał w Biblii że Ziemia

Bóg podał w Biblii że Ziemia będzie po czas niezmierzony. Że została stworzona na mieszkanie dla ludzi i będzie tylko lepiej. A czasy końca ? wiadomo że już kulminacja wydarzeń. Zwłaszcza ignorancka postawa ludzi i w ogóle zachowania poniżej wszelkiej krytyki, 2 Tym 3:1-5 np...Ja tylko wskazałem że jeżeli nastąpi jakieś "zdarzenie geologiczne", to ono było zaprojektowane od początku przez naszego Stwórcę... i wszystko przebiegnie bezboleśnie dla mieszkańców Ziemi. 

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Slaby5

Bóg w Biblii niczego nie

Bóg w Biblii niczego nie podawał;Biblia jest dziełem rąk i umysłu Człowieka!Biblia jest zapisem dziejów ludzkości i sposobem uzasadniania ,rozumienia,że poszczególne  wydarzenia są w  pryzmadzie działań Boga! W Bibli nie ma rozróżniamia co jest Dziełem Boga,a co dziełem Człowieka.Człowiek ma wolna Wolę tak w myśleniu ,jak i swoich czynach,a swoje sukcesy lub porażki nie powinien przypisywać Bogu!! a swemu działaniu i efektami Skutków tego działania!

Portret użytkownika Wojox

Zdrowe myślenie i przeczucie

Zdrowe myślenie i przeczucie samo podpowiada co się dzieje. Skoro prawie już wszystkie wulkany "zieją", oznacza to jedno. Skorupa Ziemi musi się "luźno" oddzielać od reszty planety. Po przebiegunowaniu zadziała to jak łożysko. Środek planety zacznie się kręcić w odwrotnym kierunku, a skorupa Ziemi nie odczuje tego boleśnie. To jest PROJEKT od samego początku. Dzieje się to regularnie jak w zegarku i nigdy się nie spóźnia. Nasza Ziemia robi to przechodząc przez równik naszej galaktyki.To Idealny projekt, największego inżyniera : Boga.Więc przestańcie wieszczyć zagłady i inne "przepowiednie"  o losie tej planety. Co innego "sprzątanie" planety co innego jej zagłada....

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika Slaby5

Nie będzie żadnego

Nie będzie żadnego przebiegunowienia,ani powtórzenia z planetą tego co się wydarzyło w Przeszłości.Ponieważ wiedza o przeszłości Cywilizacji Człowieka jest zerowa,to próbuje się dopasować Fakty z przeszłości do przyszłości.

Portret użytkownika Israfel

Ta wersja z przejściem przez

Ta wersja z przejściem przez równik galaktyki ostatnio mi pasuje. Wszystkie teorie o zmianach oraz to co się dzieje raczej pasuje do idei przejścia przez równik. Zastanawiam się tylko gdzie mogę dowiedzieć się czy takie przejście faktycznie się zbliża. Są różne programy astronomiczne symulujące ruch planet w układzie słonecznym. Są strony podające przeloty satelitów nad wybranym miejscem Ziemi. Czy ktoś z Was potrafi mi pokazać wiarygodny program/stronę , umożliwiający obliczenie naszego położenia w galaktyce w dowolnym dniu ? Albo chociaż wiarygodne źródło opisujące ten mechanizm? Nie chodzi mi oczywiście o wykłady na YouTube oparte na teorii przejścia przez równik, tylko źródło pozwalające wiarygodnie sprawdzić, że takie coś będzie miało miejsce (a najlepiej sprawdzenie położenia układu słonecznego w ramieniu galaktyki dla dowolnej daty). Nawet położenie układu słoneczengo względem płaszczyzny galaktyki byłoby interesujące.Może da się wyliczyć które planety przekroczą równik jako pierwsze. Może Jowisz. Ile czasu po nim równik przekroczy Ziemia. Przecież nie poruszamy się z prędkością światła więc przejście może nastąpić wiele godzin a może nawet dni później niż któejś z planet ukłądu słonecznego. Może będziemy mogli obserwować procesy zachodzące podczas przejścia?

" ...nauka prowadzi nas do zrozumienia tego, jaki jest świat, a nie tego, jaki chcielibyśmy, by był ... "
- Carl Sagan

Portret użytkownika Slaby5

Nie ma takiej Wiedzy.Nauka

Nie ma takiej Wiedzy.Nauka obecnie nie posiada czegoś takiego jak Parametr Czasu dla Galaktyki,a tym samym Czasu poszczególnych planet czy Gwiad w Galaktyce. Nauka obecnie posługuje rozumieniem  "czau" jako cykliczne  położenia planet czy gwiazd względem siebie''Położenie Gwiazd jakie mierzymy mirernikami "czasu" zegar mechaniczny,elektryczny,zezowy czy pulsarowy Nie mierzy Czasu w Galaktyce,czy dla galaktyki,a tym samym dla planet.Nauka nie prowadzi nas do wiedzy jaki jest świat.Nauka prowadzi nas do widzenia świata,jaki chciałby mieć Człowiek z wszelkimi ułomnościami i niedoskonałościami Człowieka. Właśnie o to chodzi,żę poruszamy się powyżej prędkości światła,a to że tego nie doświadczamy lub nie zauważamy. To tylko dlatego,że Wszechśiat jest Doskonały.Fizyka klasyczn.teoria względności,kwantowa ma ułomności,gdyż wynika z ułomności Człowieka,który tylko chce,ale nie może pojąć Wszechświat.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
Używasz Adblock? Blokujesz reklamy, ale podoba ci się to co tu czytasz? Wpłać cegiełkę na utrzymanie portalu, albo odblokuj reklamy na ZnZ