Wulkan Kluczewska Sopka wyrzuca lawę do 200 metrów ponad krater

Kategorie: 

Wulkan Kluczewskaja Sopka na Kamczatce rozpoczął kolejną fazę aktywności. Według doniesień monitorujących go naukowców dochodzi tam do dużej aktywności skutkującej wyrzutami lawy nawet na wysokość 200 metrów nad krater.

 

Podobnie zachowywał się w tym roku również europejski wulkan Etna, ale jego aktywność nie jest zagrożeniem dla ruchu samolotów lecących z obu Ameryk do Azji. W przypadku wulkanu Kluczewskaja Sopka takie zagrożenie już istnieje i żywioł uzyskał z tego powodu pomarańczowy poziom alarmu, który przydziela się wulkanom emitującym pył do wysokości przynajmniej 8 kilometrów.

 

Wulkan Kluczewskaja Sopka to najwyższy aktywny wulkan w całej Eurazji. Mierzy on 4750 m n.p.m. i emituje substancje wulkaniczne co 5-6 lat. W przeszłości zdarzały się naprawdę solidne emisje lawy i popiołu, więc aktualna aktywność jest ciągle w granicach dopuszczalnego zachowania tej góry.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

Wiesz ultra przypomni sobie

Wiesz ultra przypomni sobie co ci pisałem wcześniej że dużo czasu nie zostało oczywiscie zlałeś to.Wpisz sobie  w google.Silna eksplozja i emisie popiołu wystąpiły w kraterze wulkanu Colima w zachdnim Meksyku strona 139 środa 30 stycznia pisałem ci i nie zmieniam niczego,jeszcze 16 listopada 2012 pisałem co czeka ziemie i zbliżamy się coraz bliżej,  wpisz sobie  Ewakuacje w Indonezji po erupcji wulkanu Rakatenda strona 178 i co zaczyna trząś pod wulkanem yellowston i jednak nie świr a to dopiero taki początek,pużniej panika itd smaruj tyłek idzie czas rozliczenia dalsze co nas czeka to przebiegunowanie,ziemia zamieni się w taką wielką lawine błotną, nikt na ziemi nie ujdzie z życiem a jedynie się modlić,ty nie masz co się nawracać u ciebie za pużno

Portret użytkownika zibi1973

Tik tak a czasu coraz mniej

Tik tak a czasu coraz mniej powoli żegnaj się ulta  z rodzinką jak masz,jestem jestem,słyszałeś że żywi będą zazdrościć umarłym biblia się kłania ale to cię nie dotyczy u ciebie kolorowo cały czas jak tvn, z jednej strony tez bym chciał mieć taki mały mużdzek nie zwracał bym na to wszystko uwagi

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem