Wulkan Fuego w Gwatemali rozpoczął gwałtowną erupcję

Kategorie: 

Gwatemalski Instytut wulkanologiczny SERNAGEOMIN raportuje wzrastającą aktywność z wulkanu Fuego, jednego z najbardziej aktywnych wulkanów w tym kraju.

 

Fuego emituje chmurę pyłu unoszącą się ponad 2 kilometry ponad trzykilometrowy szczyt wulkanu. Doszło do opadów popiołu w miejscowościach oddalonych do 20 kilometrów od Fuego.

Dotknięte zostały społeczności Panimaché, Morelia, Sangre de Cristo i Santa Sofía. Wulkan zachowuje się bardzo gwałtownie i dochodzi do wielu bardzo głośnych eksplozji, które są dobrze słyszalne z odległości nawet 15 kilometrów. Prawie ciągle trwają skalne lawiny wywoływane wstrząsami.

 

Źródłohttp://www.volcanodiscovery.com/view_news/2453/Fuego-volcano-Guatemala-increasing-explosive-activity-ash-plumes-up-to-2-km-high.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Hejku

jeśli sie nic nie zmieni to

jeśli sie nic nie zmieni to pod koniec tego roku przyjdzie zima                      taka jakiej jeszcze niebyło śnieżna i z mrozem                                             poneważ świrki mają ogrom szyszek ogromnych rozmiarów

Portret użytkownika waryjat

Ja łącze te dźwięki z jakimś

Ja łącze te dźwięki z jakimś rodzajem burzy, bo przynajmniej dwa razy widziałem rozbłyski razem z grzmotem dokładnie takim jak z tego pierwszego filmiku. Kiedyś rozpytywałem mieszkańców o dziwne zjawiska pogodowe, to opowiedzieli mi dla mnie niespotykaną historię jak z ok.10 lat temu podczas śnieżycy również grzmiało i się łyskało. Do tej pory burzę śnieżną wyobrażałem sobie jako mocny opad śniegu z porywistym wiatrem.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem