Wstrząsy sejsmiczne w obrębie wulkanów Katla i Hekla

Kategorie: 

Trzęsienie Ziemi o sile 3,2 stopni w skali Richtera uchwyciły czujniki islandzkiego Biura Meteorologiczne, w pobliżu Godabunga na lodowcu Myrdalsjokull w południowej Islandii, który obejmuje wulkan Katla

 

Do zdarzenia doszło tuż przed godzina dziewiętnastą wczorajszego wieczora. Latem tego roku było sporo trzęsień ziemi w obrębie tego lodowca. Najsilniejsze, miało miejsce w lipcu i miało 3,8 stopni w skali Richtera. W ostatni weekend serię niewielkich trzęsień ziemi odnotowano w tym samym obszarze i prawie w tym samym czasie miało miejsce również małe trzęsienie ziemi w pobliżu wulkanu Hekla, który jest znajduje się w południowej części Islandii.

 

Co istotne żaden z tych wstrząsów nie może być uważany za wskazanie bezpośredniego zagrożenia wybuchu, chociaż geolodzy wspominają, że oba wulkany mogą być prawdopodobnymi kandydatami do następnej erupcji wulkanicznej na Islandii.

 

Źródłohttp://hisz.rsoe.hu/alertmap/site/?pageid=event_desc&edis_id=VA-20110902-32189-ISL

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Max66

Myślałem że tylko u mnie tak

Myślałem że tylko u mnie tak latają i zapylają tym chemicznym ścierwem, Jeszcze tak aktywnego Nieba nad moim regionem, a dokładnie domem, nie miałem okazji obserwować, normalnie samoloty tak nisko latały szerokość pasa była nieziemsko szeroka aż mnie powaliło, miałem zrobić kilka fotek ale wszędzie samoloty się pojawaiły i nowe smugi a na dodatek niektóre na krzyż i szybko znikały a było coś po 13 godzinie dodam że woj. MałopolskieWidocznie coś sie dzieje że tak nas trują, a to nie wnosi nic dobrego. Ciekawe co sie szykuje na najbliższe dni, za pewno coś nietypowego skoro nagle wzmożony ruch lotów z chemią a co ciekawe leciał wysoko samolot ale nie było żadnych smug więc tłumaczenie że są to opary z silników jest wielką ściemą skoro widziałem jak samolot leciał i nie było żadnych smug.Pozdrawiam przebudzonych

Portret użytkownika suzejwen

smuga kondensacyjna zanika a

smuga kondensacyjna zanika a to co jest na zdjęciach nią nie jest. widać, że jest to jakiś sproszkowany produkt/środek którego cząstki są na tyle małe, że godzinami unoszą się na sporych wysokościach. analizowałem to na rozmaite sposoby i opcja jest taka, że w myśl zasady nie podcina się gałęzi na której się siedzi jestem skłonny do bycia za teorią mówiącą, że to jednak mimo wszystko jest robione bardziej po to aby naprawiać a nie psuć ten świat. wiemy, że słońce jest bardzo aktywne, wiemy, że nadmiar promieniowania emitowanego przez słońce wpływa niszcząco na organizmy żywe. Możemy jedynie zastanowić się co lepsze: pozostawić wszystko naturze i patrzeć jak wszyscy dookoła nas powoli umierają na raka lub stworzyć system tzw chemitrali którego zadaniem będzie odbicie jakiejś części tego nadmiaru promieniowania..Którą opcje wybieracie?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem