Wojsko musi odkopywać zasypaną śniegiem Alaskę

Kategorie: 

Na Alasce ogłoszono stan wyjątkowy. Spadło tak dużo śniegu, że wiele miejscowości jest kompletnie odciętych od świata. Sytuacja jest na tyle poważna, że zaangażowano wojsko.

 

Alaska jest miejscem bardzo mało przyjaznym do życia. Dlatego właśnie jest to najmniej zaludniony stan USA. Surowe warunki są jeszcze bardziej nieprzyjazne w zimie. Zwykle jednak nie obserwuje się aż tak dramatycznych opadów śniegu, do jakich doszło w ostatnich dniach.

 

Średni opad śniegu to 5 metrów. To powoduje, że większość mieszkańców nie jest w stanie nawet wyjść z domu. Ci, którym uda się jakoś wydostać donoszą, że gdy znaleźli się na powierzchni poziom śniegu sięga poziomu dachów większości budynków. 

 

Gdyby zasypało komin taki uwięziony człowiek bądź rodzina nie byłby w stanie nawet rozpalić w kominku czy piecu w celu ogrzania się. Mieszkańcy Alaski  twierdzą, że takiej zimy nie pamięta praktycznie nikt. Na szczęście nie ma doniesień o ofiarach w wyniku tego ataku zimy. 

 

 

Źródło: http://www.washingtonpost.com/national/health-science/alaskan-snow-levels-break-records-0041/2012/01/13/gIQAc38kvP_video.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika dizzy

jak zauwazyl kolega

jak zauwazyl kolega wczesniej, nie chodzi o ujście dymu tylko zassanie tlenu do podtrzymania reakcji spalania. Kiedy snieg przysypie dom z kazdej strony jedynym zrodlem tlenu bedzie wnetrze domu bo nic nie wejdzie przez drzwi, okna czy inne otwory wentylacyjne

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem