Wojska ukraińskie znowu znalazły się w otoczeniu - trwa natarcie na Mariupol

Kategorie: 

Zwykle bardzo trudno ustalić rzeczywisty przebieg kampanii wojennej w jej trakcie. Nie inaczej jest w przypadku wojny na Ukrainie. Obie strony przedstawiają nieco inny obraz wypadków, ale wszyscy zgodnie przyznają, że separatyści robią postępy, a część wojsk ukraińskich zgodnie z planem została otoczona.

 

Rebelianci twierdzą, że uzyskali kontrolę nad Nowoazowskiem i przygotowują się do marszu na portowe miasto Mariupol. Według separatystów ich ofensywa posuwa się bardzo szybko, a rzekomo elitarny batalion Azow, składający się z ukraińskich neofaszystów, został rozbity, a jego żołnierze uciekali w popłochu pozostawiając na polu walki broń i wyposażenie.

Przedstawiciele separatystów zaprezentowali też nową mapę działań wojennych wskazującą na obecną sytuację na froncie.

Strona ukraińska potwierdza utratę siedmiu miejscowości w okolicy Nowoazowska. Ich zdaniem sukcesy rebeliantów to zasługa rosyjskiej artylerii, która była naprowadzana za pomocą rosyjskich dronów. Armia ukraińska poinformowała dzisiaj o zabiciu 215 rebeliantów, którzy zginęli na skutek ostrzału rakietowego i artyleryjskiego.

Ukraińcy też opublikowali mapę działań wojennych, która nieco się różni od tej separatystów.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika medes

ja powem tak ze ta wojna była

ja powem tak ze ta wojna była downo temu ustawiona ,za duzo ludzi zyje na tym swiecie za malo miejsca sie robi ,horoby to manipulacia żadu ,tusk na stanowisku prezydeta eropy to scema poprostu europ sobie nieradzi i dali takiego polaczka a te ceszkie czasy dlanas beda ..a rusek tz putin niemoze sie juz wycofac z tej ofesywy musi to dokonczyc .A reakcja polsi powina byc taka ze musza wprowadzic pobur poborowych,polska ma zamało wojska wikszoc kadry to jabana komuna ......albo odac putinowi wikszosc zem kture on sobie zada ........LUDZE JEST WOJNA RUBMY COS ZEBY JEJ NIEBYŁO powodzenia narodowi polskiemu od ...........................................

Portret użytkownika niepoprawny

Tak patrzę na rozmowy i

Tak patrzę na rozmowy i zrobiła się sytuacja jak swego czasu z PO i PiS. Każdy kto krytykował PO był pisowcem i na odwrót. Durne myślenie i manipulacja, ale na wielu działa.
 Teraz czytam i okazuje się, że wedle wielu światłych użytkowników netu krytyka Rosji jest niemal zbrodnią.
Przez to staje się zwolennikiem NWO i wszelkich możnych trzymających kasę i baaardzo kochających władzę.
No i prawdopodobnie lubię koszerne jedzenie.
Drapieżny kraj wschodu jawi się natomiast jako jakaś nowa nadzieja na wyzwolenie, Świata ? Polski ? hahahaha !! Tylko za bardzo nie wiem do czego ? Z deszczu pod rynnę to tak,  zdecydowanie. Jak wiemy z doświadczenia jest to taka różnica, między jednymi a drugimi, jak między dźumą a cholerą. Nie upatrywałbym więc w tym " stanie umysłu " jak niektórzy mawiają,  jakiejkolwiek nadzei na cokolwiek dobrego dla naszej Ojczyzny.
Co najwyżej mogą to być sojusze taktyczne, lawirowanie w wężowisku między jednymi a drugimi. Trochę za duże wyzwanie jak dla obecnych rządów,ale to się zmieni. Jednak nie oszukujmy się Rosja dla Polski nigdy ,nigdy !! nie przyniosla nic dobrego ! Jak ktoś uważa inaczej jest durniem.
Zamknijcie więc pudełeczka i tubki z wazeliną i zacznijcie myśleć.
 
 
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A jakie ty doświadczenie

A jakie ty doświadczenie gówniarzu masz z kontaktów z Rosjanami? Żyłeś za ZSRR, których władze pełnili polakożeni syjonistyczni żydzi?
 Tak? To kurwa co mozesz zarzucic Rosjanom? Za czasów Gierka  a nawet juz Gomółki, Polska kwitła i było może mniej lsniąco ale polsko i tradycyjnie.
Rosjanie nie tepili polskiego tardycjonalizmu ani religii. Za komuny powstało najwiecej kościołów.
 Pedalstwo kryło sie po katach i nie właziło mi swoja obrzydliwością na obiadowy talerz.
 Moje dzieci mówiły mi "tato" a nie "rodzic nr 1"
Dopiero jebane żydostwo ściagnięte tu przez Wałęse ( nazwisko rodowe Lejba) i "ojca świetego w pedofilii" JP2 ( nazwisko rodowe Katz) rozpoczęło tragedię w postaci Solidarności, gdzie prawdziwi Polacy powymierali w biedzie a zydowskie swołocze piastuą najwyższe godnosci takie jak jebany Michnik, zdechły na szczęście juz Geremek, gnida Mazowieki i wnuk SS-mana jebany herr Thusk i wieelu innych swołoczyy antypolskich
 prosze o moderację...
 Ale mi ulżyło...

Portret użytkownika koń który mówi

Ja tu widzę jednak różnicę.

Ja tu widzę jednak różnicę. Ciężko mówić o "zwolennikach" Putina. Co najwyżej padają argumenty racjonalne, obiektywne, często przemawiające za Putinem bo zwykła logika to podpowiada. Tak jak było chociażby z wielkim transportem żywności dla Rosjan na ukrainie. Czy ukraińcy poczuwali się do dożywienia swoich obywateli? A czy zachodnia europa albo USA zrobiły coś w tym kierunku? A może Polska kiwnęła palcem? Też nie? Ale mimo to od razu podniósł się wrzask w ścierwomediach na Rosję za to, że robi to co do niej należy - dba o Rosjan.
I w ten sam sposób szuka się haka na Rosję w każdym możliwym kontekście. Ukraińcy zachowują się jak dzikusy, mordują masowo cywili, palą i niszczą co się da i cisza na ten temat. Samolot strącony to też jest ich robota na 100% praktycznie. I co? Jajco. Cisza nad tą trumną. A jednocześnie robi się wszystko, żeby to Rosjanie wyszli na tych złych. Niech do ludzi w końcu dotrze, że tam jest 8 mln Rosjan i Putin nie zostawi ich na pastwę pseudo rządu i pseudo armii ukraińskiej, zwłaszcza gdy syjonistyczna tymmoszenko ryczy o użyciu bomby atomowej przeciwko Rosjanom na ukrainie, a jakiś dziennikarzyna ukraiński nazywa Rosjan "podludźmi".
Rasizm i faszyzm oraz ludobójstwo w czystej postaci. Kto normalny jeszcze popiera ukraińców w takiej sytuacji? Trzeba mieć jaja i powiedzieć obiektywnie jak to wygląda, a nie zachowywać się poprawnościowo jak każe polskojęzyczny tusk vision network.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Poroszenko- Zyd - syjonista

Poroszenko- Zyd - syjonista dogadał się z USA w sprawie Nowego Izraela. Dogadali sie też z żydowskimrządem w Polsce w sparwie oddania południowo-wschodnie Polski jako uzupełnienie dla tego noiwego państwa. Stolicą Nowego Izraela bedzie Dnieprowoesk, albo Kraków, obecnie najbardziej zazydzona metropolia polska.

Portret użytkownika darek1

Dawno temu pisałem na tym

Dawno temu pisałem na tym forum, że jedynym rozwiązaniem tego konfliktu będzie prośba Ukrainy o zabezpieczenie granic z Rosją przez NATO. Żołnierze ci nie prowadziliby żadnych działań wojennych tylko wypuszczaliby z kraju uchodźców i nikogo nie wpuszczali na teren Ukrainy. Misję tą można by było wykonywać razem z wojskami rosyjskimi skoro Putin zaklina się, że nie wspiera powstańców i że konflikt ten to wewnętrzna sprawa Ukrainy.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem