Wojska ukraińskie znowu znalazły się w otoczeniu - trwa natarcie na Mariupol

Kategorie: 

Zwykle bardzo trudno ustalić rzeczywisty przebieg kampanii wojennej w jej trakcie. Nie inaczej jest w przypadku wojny na Ukrainie. Obie strony przedstawiają nieco inny obraz wypadków, ale wszyscy zgodnie przyznają, że separatyści robią postępy, a część wojsk ukraińskich zgodnie z planem została otoczona.

 

Rebelianci twierdzą, że uzyskali kontrolę nad Nowoazowskiem i przygotowują się do marszu na portowe miasto Mariupol. Według separatystów ich ofensywa posuwa się bardzo szybko, a rzekomo elitarny batalion Azow, składający się z ukraińskich neofaszystów, został rozbity, a jego żołnierze uciekali w popłochu pozostawiając na polu walki broń i wyposażenie.

Przedstawiciele separatystów zaprezentowali też nową mapę działań wojennych wskazującą na obecną sytuację na froncie.

Strona ukraińska potwierdza utratę siedmiu miejscowości w okolicy Nowoazowska. Ich zdaniem sukcesy rebeliantów to zasługa rosyjskiej artylerii, która była naprowadzana za pomocą rosyjskich dronów. Armia ukraińska poinformowała dzisiaj o zabiciu 215 rebeliantów, którzy zginęli na skutek ostrzału rakietowego i artyleryjskiego.

Ukraińcy też opublikowali mapę działań wojennych, która nieco się różni od tej separatystów.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika medes

ja powem tak ze ta wojna była

ja powem tak ze ta wojna była downo temu ustawiona ,za duzo ludzi zyje na tym swiecie za malo miejsca sie robi ,horoby to manipulacia żadu ,tusk na stanowisku prezydeta eropy to scema poprostu europ sobie nieradzi i dali takiego polaczka a te ceszkie czasy dlanas beda ..a rusek tz putin niemoze sie juz wycofac z tej ofesywy musi to dokonczyc .A reakcja polsi powina byc taka ze musza wprowadzic pobur poborowych,polska ma zamało wojska wikszoc kadry to jabana komuna ......albo odac putinowi wikszosc zem kture on sobie zada ........LUDZE JEST WOJNA RUBMY COS ZEBY JEJ NIEBYŁO powodzenia narodowi polskiemu od ...........................................

Portret użytkownika niepoprawny

Tak patrzę na rozmowy i

Tak patrzę na rozmowy i zrobiła się sytuacja jak swego czasu z PO i PiS. Każdy kto krytykował PO był pisowcem i na odwrót. Durne myślenie i manipulacja, ale na wielu działa.
 Teraz czytam i okazuje się, że wedle wielu światłych użytkowników netu krytyka Rosji jest niemal zbrodnią.
Przez to staje się zwolennikiem NWO i wszelkich możnych trzymających kasę i baaardzo kochających władzę.
No i prawdopodobnie lubię koszerne jedzenie.
Drapieżny kraj wschodu jawi się natomiast jako jakaś nowa nadzieja na wyzwolenie, Świata ? Polski ? hahahaha !! Tylko za bardzo nie wiem do czego ? Z deszczu pod rynnę to tak,  zdecydowanie. Jak wiemy z doświadczenia jest to taka różnica, między jednymi a drugimi, jak między dźumą a cholerą. Nie upatrywałbym więc w tym " stanie umysłu " jak niektórzy mawiają,  jakiejkolwiek nadzei na cokolwiek dobrego dla naszej Ojczyzny.
Co najwyżej mogą to być sojusze taktyczne, lawirowanie w wężowisku między jednymi a drugimi. Trochę za duże wyzwanie jak dla obecnych rządów,ale to się zmieni. Jednak nie oszukujmy się Rosja dla Polski nigdy ,nigdy !! nie przyniosla nic dobrego ! Jak ktoś uważa inaczej jest durniem.
Zamknijcie więc pudełeczka i tubki z wazeliną i zacznijcie myśleć.
 
 
 

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A jakie ty doświadczenie

A jakie ty doświadczenie gówniarzu masz z kontaktów z Rosjanami? Żyłeś za ZSRR, których władze pełnili polakożeni syjonistyczni żydzi?
 Tak? To kurwa co mozesz zarzucic Rosjanom? Za czasów Gierka  a nawet juz Gomółki, Polska kwitła i było może mniej lsniąco ale polsko i tradycyjnie.
Rosjanie nie tepili polskiego tardycjonalizmu ani religii. Za komuny powstało najwiecej kościołów.
 Pedalstwo kryło sie po katach i nie właziło mi swoja obrzydliwością na obiadowy talerz.
 Moje dzieci mówiły mi "tato" a nie "rodzic nr 1"
Dopiero jebane żydostwo ściagnięte tu przez Wałęse ( nazwisko rodowe Lejba) i "ojca świetego w pedofilii" JP2 ( nazwisko rodowe Katz) rozpoczęło tragedię w postaci Solidarności, gdzie prawdziwi Polacy powymierali w biedzie a zydowskie swołocze piastuą najwyższe godnosci takie jak jebany Michnik, zdechły na szczęście juz Geremek, gnida Mazowieki i wnuk SS-mana jebany herr Thusk i wieelu innych swołoczyy antypolskich
 prosze o moderację...
 Ale mi ulżyło...

Portret użytkownika koń który mówi

Ja tu widzę jednak różnicę.

Ja tu widzę jednak różnicę. Ciężko mówić o "zwolennikach" Putina. Co najwyżej padają argumenty racjonalne, obiektywne, często przemawiające za Putinem bo zwykła logika to podpowiada. Tak jak było chociażby z wielkim transportem żywności dla Rosjan na ukrainie. Czy ukraińcy poczuwali się do dożywienia swoich obywateli? A czy zachodnia europa albo USA zrobiły coś w tym kierunku? A może Polska kiwnęła palcem? Też nie? Ale mimo to od razu podniósł się wrzask w ścierwomediach na Rosję za to, że robi to co do niej należy - dba o Rosjan.
I w ten sam sposób szuka się haka na Rosję w każdym możliwym kontekście. Ukraińcy zachowują się jak dzikusy, mordują masowo cywili, palą i niszczą co się da i cisza na ten temat. Samolot strącony to też jest ich robota na 100% praktycznie. I co? Jajco. Cisza nad tą trumną. A jednocześnie robi się wszystko, żeby to Rosjanie wyszli na tych złych. Niech do ludzi w końcu dotrze, że tam jest 8 mln Rosjan i Putin nie zostawi ich na pastwę pseudo rządu i pseudo armii ukraińskiej, zwłaszcza gdy syjonistyczna tymmoszenko ryczy o użyciu bomby atomowej przeciwko Rosjanom na ukrainie, a jakiś dziennikarzyna ukraiński nazywa Rosjan "podludźmi".
Rasizm i faszyzm oraz ludobójstwo w czystej postaci. Kto normalny jeszcze popiera ukraińców w takiej sytuacji? Trzeba mieć jaja i powiedzieć obiektywnie jak to wygląda, a nie zachowywać się poprawnościowo jak każe polskojęzyczny tusk vision network.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Poroszenko- Zyd - syjonista

Poroszenko- Zyd - syjonista dogadał się z USA w sprawie Nowego Izraela. Dogadali sie też z żydowskimrządem w Polsce w sparwie oddania południowo-wschodnie Polski jako uzupełnienie dla tego noiwego państwa. Stolicą Nowego Izraela bedzie Dnieprowoesk, albo Kraków, obecnie najbardziej zazydzona metropolia polska.

Portret użytkownika darek1

Dawno temu pisałem na tym

Dawno temu pisałem na tym forum, że jedynym rozwiązaniem tego konfliktu będzie prośba Ukrainy o zabezpieczenie granic z Rosją przez NATO. Żołnierze ci nie prowadziliby żadnych działań wojennych tylko wypuszczaliby z kraju uchodźców i nikogo nie wpuszczali na teren Ukrainy. Misję tą można by było wykonywać razem z wojskami rosyjskimi skoro Putin zaklina się, że nie wspiera powstańców i że konflikt ten to wewnętrzna sprawa Ukrainy.

Portret użytkownika Wlodi

Czas na NATOwskie wsparcie i

Czas na NATOwskie wsparcie i dozbrojenie Ukrainy.

No chyba Puton sie nie zdziwi?... Czy zdziwi ze zly zachod dozbraja złą Ukraine ktora zaatakowala kochajaca pokoj rosje? Znowu zrobi te mongolowate oczka i ta debilna mine i powie ze wojna na Ukrainie to problem Ukrainy.

Moze by tak dozbroic gorny Karabach, wyslac NATO i powiedziec ze to problem rosji.

Wyzywaja Ukraine od faszystow a wiekszych faszystow i zbrodniarzy
od rosjan na razie swiat nie ma.

Portret użytkownika koń który mówi

No ja też mogę napisać np. że

No ja też mogę napisać np. że większego pedała i kozofila od ciebie nie ma na świecie. Bo napisać można wszystko. I na takiej fałszywej, pustej retoryce bazujesz non-stop. Lecz się człowieku bo w tych hasbarskich zapędach kompletnie ci mózg wyżarło już. Taka bieda w domu, że musisz się za szekle oddawać syjonistycznym homosiom i brak ci własnego zdania?
Wiesz co to jest faszyzm w ogóle? Zianie nienawiścią rasową między innymi czyli dokładnie to co robią ukraińcy, gdy np. syjonistyczna sucz tymoszenko oświadczyła, że na 8 mln Rosjan na ukrainie trzeba zrzucić bombę atomową. A jakiś dziennikarzyna ukraiński pisze o Rosjanach cyt. "podludzie". To jest właśnie czysty faszyzm. Zgwałcenie i zabicie Rosjanki w ciąży przez ukraińskich rzeźników też było faszyzmem. Podobnie jak ukrzyżowanie żywcem 3-letniego chłopca na oczach matki. I tak samo jak walenie pałami po kolanach w celu ich połamania, a następnie oblanie benzyną i olejem maszynowym starszych ludzi i spalenie ich.
To jest już nie tylko faszyzm ale i ludobójstwo. Tyle, że nie rosyjskie a ukraińskie.

Portret użytkownika Mojeimię44

włodi Ty naprawdę zbyt dużo

włodi Ty naprawdę zbyt dużo TVN oglądasz? 
Kraj który chciał do Uni Wschodniej zachód  na siłę pacyfikuje i ściąga ku zachodowi a my Polacy rozpętaliśmy ten Majdan! Jeżdziliśmy, głosiliśmy i propagowaliśmy aż rozpętaliśmy. My to rozkręciliśmy a teraz trzeba posprzątać i to napewno nie będziemy my Polacy sprzątać bo już nikt nam nie pozwoli.

Portret użytkownika excar

No ,jak są sukcesy to i

No ,jak są sukcesy to i napływ ochotników do wojsk powstańczych wzróśł czterokrotnie(art. z Wolnej Polski) Ukraińcy albo uciekaja albo się poddają a cały sprzęt zostaje dla powstańców.Już zapowiadają że powstanie jeszcze kilka takich niezaleznych od Kijowa republik min.Dniepropietrowska ,Charkowska. Szkoda że wojna jest między Słowianami ,ale może pójdą porozum do,głowy i poproszą tych panów co mają po dwa paszporty aby opuścili Ukrainę i to na zawsze.Przynajmniej te wolne republiki

Portret użytkownika koń który mówi

I bardzo dobrze. Sam bym

I bardzo dobrze. Sam bym pojechał zabijać tych ukraińskich faszystów, np. gdyby mi Putin obiecał obywatelstwo rosyjskie. Czułbym się w Rosji o wiele bezpieczniej niż w tej teoretycznej Polsce.
Niedługo z ukrainy zostanie tylko Kijów i przedmieścia. A wtedy Putin osobiście przyjedzie zapytać tymoszenko co miała na myśli mówiąc o bombie atomowej wymierzonej w 8 mln Rosjan ukraińskich. Mam nadzieję, że te wszystkie ścierwa zawisną za ludobójstwo i inne zbrodnie wojenne bo służby rosyjskie na pewno pracują pełną parą i ewidencjonują wszystko.

Portret użytkownika Gubernator

Wypier***** z Polski

Wypier***** z Polski dezerterze pier******. Je*** od ciebie Ruskim gównem na kilometr. [...] Maximus Rex a teraz się od niego zaraziłeś. Maxiumusa [...] jakiś Żyd i tak choroba się rozprzestrzeniła :D.
 
EDIT: Tobie już podziękujemy. Ban i żegnamy.
Moderacja.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

mozesz pocałowac portal z

mozesz pocałowac portal z tyłu... Uczucia religijne za czczenie bóstw i obrazków? A co mówi Pismo Swiete na ten temat? Wierzysz w Boga, czy obrazki, których używania zabronił sam Chrystus? W obrazki nakazał wam wierzyć WATYKAŃSKI  syndykat, abyscie w trwodze i niewiernosci Boskiego Słowa żyli...

Portret użytkownika antoni pustelnik

Ja też jestem

Ja też jestem chrześcijaninem, nie naśmiewam się tymi zdjęciami z Jezusa Imperatora Messajaha. Chcę po prostu widzieć w Jezusie siłę, która pokrzepi mnie na każdy dzień. Chcę, by mój pan YEHOSZUA MESSAJACH ztarł demony z powierchni ziemi. Chcę aby chrystus powrócił na ziemię w glorii i chwale. Mocno w niego wierzę, wiem, że jest silny i wystawia nas na próbę. 
 
Trwaj w swej wierze, pozdrawiam.
 

Portret użytkownika Ewiak Ryszard

Dlaczego nie jestem

Dlaczego nie jestem zaskoczony takim obrotem sprawy? Po przewrocie na Majdanie, nowe władze w Kijowie miały do wyboru scenariusz czechosłowacki, lub jugosłowiański. Jak widać, wybrały ten drugi, a Zachód to zaakceptował, gdyż toczy tu walkę o wpływy. Czym ona się zakończy? Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I [król północy] wkroczy na południe [to może być Gruzja. Punktem zapalnym może stać się także Ukraina, jeśli Rosja odzyska wpływy tylko nad częścią tego kraju], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [2014 - Ukraina. Tu także nie będzie reakcji militarnej ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a).
 
Według tego scenariusza późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4).
 
Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus - "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).
 
Nieprzypadkowo prezydentem Stanów Zjednoczonych jest obecnie Obama. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową. Dzięki temu też Putin bez większych przeszkód zrealizuje plan odbudowy imperium (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1).
 
W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27). Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym. 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem