Wojska rządowe znowu przechylają szalę zwycięstwa wojny w Syrii

Kategorie: 

Zaostrzenie retoryki antyszyickiej wyrażanej przez USA i współpracujące z nimi reżimy sunnickie z Bliskiego Wschodu, to nieuchronnie znak wskazujący na to, że wojska syryjskie zaczynają wygrywać wojnę z terrorystami, którzy niczym armia inwazyjna próbują przejąć kontrolę nad Syrią.

 

Według nieoficjalnych szacunków NATO, opracowanych po konsultacjach z zachodnimi agencjami wywiadowczymi terroryści zwani w zachodnich mediach "rebeliantami" zostaną wyeliminowani w ciągu następnych 3 miesięcy. Jak wynika z informacji z tych źródeł, przewaga wojska prezydenta Baszara al-Assada wynika z zaangażowania po jego stronie Iranu, Rosji i libańskiego Hezbollahu.

 

Z szacunków NATO wynika, że większość Syryjczyków zaangażowanych w rebelię, w tym członkowie Wolnej Armii Syryjskiej, nie walczą już z Assadem.  Zamiast tego, większość walk jest prowadzone przez zagranicznych bojowników, w większości powiązanych z Al-Kaidą. Trudno to w sensowny sposób wyjaśnić jak USA może z jednej strony walczyć z Al.-Kaidą a z drugiej popierać ją w kontekście Syrii, uzbrajając jej najemników do walki z szyitami.

 

Dysonans ten jest zauważany przez niektórych dotychczasowych sprzymierzeńców Amerykanów w tej awanturze. W połowie lipca, Wielka Brytania i Francja zamanifestowały swój sprzeciw wobec wszelkich planów dostarczania broni rebeliantom syryjskim. Według nich istnieją uzasadnione obawy, że ​​wszystkie duże dostawy broni mogą się znaleźć w rękach bojowników Al-Kaidy.

 

 

 

 

Źródło: http://www.worldtribune.com/2013/07/19/nato-assad-russia-and-iran-are-prevailing-in-syria/

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika cytat

Po prostu po uczestnictwie w

Po prostu po uczestnictwie w ‘Pustynnej Burzy” postanowiono nie angażować się więcej w amerykańskie awantury.  .......... wiec niech polskie swinie wysyłające nasze wojska czytaja sobie ten cytat do poduszki. Moze kiedys nasz naród zmądzrzeje choc wątpie. Widac elity egipskie, iranskie mające długie tradycje mogą nas jeszcze dużo nauczyc.  

Portret użytkownika mondra jola

A co nasz naród ma do gadania

A co nasz naród ma do gadania w Polsce? Nieliczni Polacy, którzy wystawili głowę i dumnie podkreślali swój nacjonalizm wskazując na problematyczne rządy w Polsce i sugerując radykalne rozwiązania, strzelili sobie w plecy we własnym garażu.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem