Wojska francuskie zaczynają operację lądową w Mali

Kategorie: 

Kolumna pojazdów pancernych francuskich sił specjalnych została przeniesiona na północ od stolicy kraju, Bamako.  Walka z islamistami może rozpocząć w dowolnym momencie. Zabawne jest to, że Francja walczy teraz z grupami libijskimi, które wraz z innymi aliantami uzbrajała. Problem pozostał i nabrzmiewał a teraz jeszcze pojawiło się realne zagrożenie zamachem terrorystycznym w Paryżu.

 

Francuzi biorą się za wojnę na całego a społeczeństwo nastawione odpowiednio telewizją popiera interwencję wojskową w Mali. W Afryce operuje już Legia Cudzoziemska, jednostki powietrzno-desantowe oraz piechota morska. Francja w poniedziałek zapowiedziała wzrost kontyngentu wojskowego w swojej byłej kolonii z 800 tysięcy do 2,5 tysiąca osób.  To początek operacji naziemnej.

Partyzanci opuścili swoje ufortyfikowane pozycje w północnym Mali po atakach lotniczych wykonywanych przez francuskie lotnictwo i jak twierdzą wojskowi teraz jest dość uprzywilejowana pozycja do ataku. Francuscy spadochroniarze będą wspierani przez wojska malijskie. Francuzi są zdeterminowani, aby operacja wojskowe była kontynuowana tak długo, jak to konieczne.

 

Szef sztabu wojsk francuskich, admirał Edward Gillot wcześniej publicznie mówił, że walka z Islamistami wyłącznie drogą powietrzną nie działa, ponieważ powstańcy używają cywilów, jako "żywych tarcz".  Początkowo zakładano, że główna rola w walce z islamistami przejmą siły zbrojne sąsiednich państw afrykańskich wokół Mali, a Francuzi będą tylko koordynować te działania.  Jednak w praktyce okazało się, że Francja prowadzi operację wojskową.

Zamiar udzielenia pomocy wojskowej dla Mali dało 13 państw. USA zapewnia wywiad, Wielka Brytania zapewnia transport lotniczy a inne kraje takie jak Nigeria, Benin, Ghana, Niger, Wybrzeże Kości Słoniowej, Togo, Senegal i Burkina Faso obiecały wysłać do walki z islamistami swoich żołnierzy. Walka z Al-Kaidą w Mali nie przeszkadza tej samej Francji we wspieraniu tej samej organizacji walczącej z legalnym rządem w Syrii.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Zenek

Za chwilę sie okaże iż

Za chwilę sie okaże iż tchórzliwe francuziki sobie nie radzą i trzeba tam wysłać regularne oddziały NATO. A od tego miejsca do wielkiej bijatyki pod górą Armageddon już niedaleka droga (Syria jest tą przeszkodą w realizacji tego planu) bo staraniem pejsatego łajdactwa bić się tam będą by WYGINĄĆ biali Europejczycy z muzułmańskim światem.
 
Tak robaczki, dokładnie tak. Szatan nie zamierza własnymi rękami walczyc z Chrześcijanami. Szatan znowu szuka frajerów którzy będą ginąć za niego w jego interesie. Szatan tylko będzie nawoływał "głosami światowej opinii społecznej" do ofiarności w tej walce (więcej żołnierzy, więcej trupów, więcej wyludnionych miast...) samemu, jak to przez tysiąclecia robił, ciesząc się w podziemiach bluźnicy ze swojego chytrego, talmudycznego podstępu. No i licząc kasiorkę za mająteczki po poległych, zwiedzionych frajerach.
 

Portret użytkownika fakir

francuska szuja rządzi

francuska szuja rządzi państwem dzięki 50 mln euro które dał temu żabojadowi płk. Kaddafi... którego następnie perfidnie zamordowano robiąc z niego bandytę, satrapę i tyrana... to ja się pytam co ten francuski smark jeszcze robi na czele państwa? skoro są dowody, że brał kasę od rzekomego bandziora?

ludzie w jakim świecie żyjemy?

Portret użytkownika kfl

"sudki", "inchalacja",

"sudki", "inchalacja", "pichtiowy" - ludzie , z jakiej wy planety Biggrin [jesteście] bosszz... SUTKI INHALACJA PICHTOWY (pichta - to jodła syberyjska) a jaka nalewka pyszna, mmmm... i ta to dopiero leczy, a grzeje...

Portret użytkownika UFO z Bray

Dla Pulsar.-a Natrzyj na noc

Dla Pulsar.-a
Natrzyj na noc  swoje piersi sokiem z czosnku. Nacierajac omijaj sudki - bo strasznie piecze. Sok musi byc przefiltrowany przez lniany filtr zrobiony z  przescieradla w celu pozbawionia wlokien czosnku, ktore powoduja powstanie bolesnych babli.
Spodziewaj sie wystapienia siodmych potow i o to chodzi - ponadto oddychasz zapachem czosnku przez cala noc - naturalna i bardzo skuteczna inchalacja.
Pozdrawiam 

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
 • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
 • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem
 _  __    ___     
| | / _\ / _ \ /\ /\
| | \ \ / /_\/ / //_/
| | _\ \ / /_\\ / __ \
|_| \__/ \____/ \/ \/
Przepisz kod wyrażony w postaci znaków ASCII