Wojna ukraińsko-rosyjska może być kwestią najbliższych dni

Kategorie: 

Na naszych oczach następuje zdecydowana eskalacja sytuacji na Ukrainie. Jak wiadomo wschodnia część kraju ma obecnie separatystyczne nastroje. Doszło do tego, że proklamowano nawet Republikę Doniecką w Doniecku oraz Republikę Noworosyjską ze stolicą w Odessie. Szczególnie niebezpiecznie wygląda sytuacja w Słowiańsku.

 

Jak wiadomo miasto Słowiańsk od kilkunastu dni pozostaje pod kontrolą sił separatystycznych. Ukraińskie tymczasowe władze robią co mogą, aby odbić to miasto, ale trudno określać dotychczasowe osiągnięcia inaczej niż jako kompromitujące dla tych sił zbrojnych.

 

Wcześniej widzieliśmy czołg, który został zatrzymany przez Ładę Nivę a dzisiaj doszło do okrążenia miasta, ale wciąż daleko do jakiegokolwiek sukcesu. Jest to o tyle trudne, że ludność cywilna popiera tych separatystów nazywanych przez puczystów z Kijowa "terrorystami". Jak wiadomo historię piszą zwycięzcy i żołnierze AK też byli początkowo określani mianem bandytów i terrorystów.

 

Oczywiście Rosja gra cynicznie, bo w Moskwie wiedzą, że zdecydowana większość mieszkańców wschodniej Ukrainy ich popiera. Udało się to uzyskać poprzez oddziaływanie propagandowe zaimplementowane w rosyjskich mediach, które są powszechnie oglądane w rosyjskojęzycznych regionach. Z drugiej jednak strony widząc panoszących się w Kijowie neobanderowców oskarżenia o faszyzm nie wydają się aż taką niedorzecznością.

Sytuacja na wschodniej Ukrainie jest daleka od normalizacji, a oprócz Słowiańska do incydentów dochodzi też w Kramatorsku gdzie dzisiaj doszło do zestrzelenia ukraińskiego śmigłowca. Nie wiadomo do końca jak do tego doszło, ale według niektórych źródeł dokonał tego snajper ze strony separatystów, który oddał strzał w kierunku zbiorników paliwa i zdołał doprowadzić do eksplozji.

Przypomnijmy, że kilka dni temu, prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że "Jeśli rzeczywiście obecna władza w Kijowie zacznie używać wojska przeciwko ludności cywilnej, będzie to bez wątpienia bardzo poważne przestępstwo przeciwko narodowi."

Może to być też wykorzystane jako legitymizacja działań wojsk rosyjskich, które nadal gromadzą się na granicy z Ukrainą. Dzisiaj żołnierze prowadzili manewry nawet w odległości kilometra od granicy ukraińskiej.


Powyższe nagranie pochodzi z miejscowości Nowoszachtyńsk znajdującej się w bezpośredniej odległości od granicy z Ukrainą. Jak widzimy transporty nadal trwają. Jadą bojowe wozy piechoty, auta z transportem żołnierzy, ale i cysterny z paliwem, co rzeczywiście wskazuje na to, że plany Rosjan zakładają inwazję lądową.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

"Jeżeli planujesz życie w niebie wiedząc, że całe rzesze ludzi są i będą torturowane przez wieczność to jesteś takim samym socjopatą jak bóg którego czcisz"
Stefan Telefan I ( pierwszy
)

Portret użytkownika felicyta

          http://www.paranorm

 
 
 
 
 
http://www.paranormalne.pl/topic/37475-amerykanski-pisarz-przewidzial-aneksje-krymu/
 
 
..."Tom Clancy, nieżyjący już amerykański autor powieści sensacyjnych. W swojej ostatniej książce, napisanej i wydanej tuż przed śmiercią, Clancy opisał wydarzenia, które doprowadziły do aneksji Krymu przez Rosję. Przewidział nie tylko aktualną sytuację polityczną, ale także - pokazał dalszy scenariusz zdarzeń. Czy wizja z jego książki jest właśnie realizowana?Scenariusz przedstawiony przez Clancy'ego był taki - Rosja przeprowadzi inwazję na Ukrainę i dokona aneksji Krymu. Stamtąd, jeśli nie natrafią na żaden opór ze strony państw zachodnich, będą posuwać się dalej, aż po Dniepr. Jak tylko osiągną ten cel, będą zawierać sojusze występując z pozycji siły - zarówno z państwami graniczącymi z Rosją, jak i z byłymi członkami Układu Warszawskiego. Będą chcieli cały region podporządkować Kremlowi. Polska, Czechy, Węgry, Bułgaria i Rumunia, wszystkie będą upadać niczym kolejne klocki domina..."

Portret użytkownika Nostra Damus

Polska zaprasza obce wojska

Polska zaprasza obce wojska morderców na swoje tereny, w germanii chcą się ich pozbyć.
Wystartowała petycja z żądaniem aby rząd niemiecki wypowiedział odpowiednie umowy w trybie natychmiastowym.
W uzasadnieniu podkreśla się, że Niemcy zostały po II wojnie światowej zobowięzane do tego, by z niemieckiej ziemi nigdy nie wyszła żadna agresja na inne państwa - co koliduje z działalnością morderczej armii USA.
Drony, które nielegalnie operują i mordują kogo się da w Jemenie i Pakistanie oraz w Afanistanie, sterowany są z niemieckiej bazy Ramstein.
Tutaj petycja dla zainteresowanych:
http://www.contra-magazin.com/2014/04/petition-fuer-den-abzug-der-us-truppen-aus-deutschland-angelaufen/
W niemieckim społeczeństwie antyamerykanizm jest bardzo rozpowszechniony, i ta antysympatia przybiera na sile. Rozgłośnie masowego ogłupiania mają z tym wielki problem, ponieważ zasypywane są olbrzymią ilością antyamerykańskiej korespondencji, a na wielu - prawie wszystkich - oficjalnych stronach internetowych zlikwidowano możliwość pisania komentarzy. 

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać.
http://nostradamus.blog.pl

Portret użytkownika koń który mówi

Bądźmy szczerzy. Ukraina nie

Bądźmy szczerzy. Ukraina nie ma żadnego pomysłu na egzystencję. Została w pewnym momencie opanowana przez syjonistów dogadanych z lokalną mafią i gdyby nie Putin to te piękne ziemie trafiłyby za friko w łapska eurogejów i tym samym niemców.
Putin jak najbardziej odbudowuje imperium ale też broni Ukraińców przed zgubnym wpływem zachodu. Komu to przeszkadza, że Ukraina będzie pod wpływami Rosji? Chyba tylko amerykańskiemu murzynowi. Chcielibyście, żeby jeszcze na Ukrainę wlazł stawiać tam swoje tarcze "obronne"?

Portret użytkownika koń który mówi

A u nas proklamowano polską

A u nas proklamowano polską republikę niemiec i to bez jednego wystrzału. Wzięli nas żywcem i z kopytami dzięki takim żarliwym patriotom jak wałęsa, tusk, geremek, pawlak, michnik, sikorski i cała reszta oddanych Polsce bohaterów.

Portret użytkownika Krzychu

Niech Putin wreszcie zrobi

Niech Putin wreszcie zrobi porzadek z tym burdelem i zaanektuje ten weekendowy kraj : Ukrainę, Ukraina to cześć Rosji i należy do Rosji tak jak Litwa Łotwa Estonia czy Białoruś. Lepiej aby Putin trzymal ich za mordę to przynajmniej zadnych rozrob nie bedzie

Portret użytkownika Impuls

No litwa to bardziej do

No litwa to bardziej do Polski się należy. Białoruś i Ukraina to też w części dla Polski.
 
A no i Sląsk to się NIE należy Niemcom tak jak niektórzy myślą. Ba dawne tereny słowiańskie dochodziły do Berlina.

Kiedyś ZXCVBNM

 

Portret użytkownika olo manolo

I bedziesz mial jeszcze

I bedziesz mial jeszcze wiecej Rosji jeszcze blizej.

Jak historia pokazuje zawsze bylo to dla Polski bardzo korzystne Wink

Nie wazne kto miesza na Ukrainie (a mieszaja wszyscy) - wazne zeby Rosja byla jak najdalej.

Portret użytkownika Leon1

W Odessie ogłosiło republikę

W Odessie ogłosiło republikę kilkaset osób.Tyle osób też może ogłosić republikę w Warszawie i prosić o pomoc Putina.To nie znaczy że cały naród ma byc pod ich wpływem.Zwłaszcza pod wpływem ludzi którymi kieruje tyran.

Portret użytkownika szamanek2345

Mysle ze to wszystko

Mysle ze to wszystko prowokacja unii i stanow rosja zada tylko swojego i stabilizacji a amerykanie i pseldo unia znalazla dobry powod do ataku Polska jak zwykle w centrum wiec jak cos to wszystko co zle bedzie sie dzialo na naszych ziemiach
 

Portret użytkownika pr78

JA NIE NA TEMAT BO DZIKIE

JA NIE NA TEMAT BO DZIKIE POLA UKRAINY OBCHODZA MNIE MNIE NIZ TO CO SIE DZIEJE NA NASZYM NIEBIE A SCISLEJ TO CO SIE DZIEJE W KLIMACIE NAD POLSKĄ CZECHAMI I NIEMCAMI ...WCZORAJ ROZPOCZĄŁ SIE W POLSCE SEZON NA TORNADA PIERWSZE POKAZAŁO SIE W OKOLICACH ŁODZI ,SEZON NA BURZE ZACZĄŁ SIE JUZ W MARCU PODOBNO JAKIS MADRY OD KLIMATU WYSTOSOWAŁ OSTRZEZENIE DO POLSKI CZECH I NIEMIEC ,ŻE TEGO LATA DOSTANIEMY PO DUPIE OD MATKI NATURY ZMIANY NA ZIEMI POSTEPUJĄ
A W TEMACIE ROSJI  ICH NAJ NAJ NISZCZYCIEL FLOTY BAŁTYCKIEJ PODŁYNĄŁ BLISKO POLSKICH WÓD TERYTORIALNYCH NIE ODPOWIADAŁ NA SYGNAŁY RADIOWE JEST SWIEŻUTKO PO REMONCIE CHCIELI SIE POCHWALIC

Portret użytkownika felicyta

@TEGO LATA DOSTANIEMY PO

@TEGO LATA DOSTANIEMY PO DUPIE OD MATKI NATURY ZMIANY NA ZIEMI POSTEPUJĄ
 
-dostaniemy od "matki" rzadzacej swiatem m.in. HAARPEM. Wy wierzycie, ze te tornada w Polsce to tak same z siebie sa bo zawsze bywaly?
Chyzy ruj jest syjonistycznym slugusem i zdrajca wiec pozwala, zeby nasza Ojczyzna byly poletkiem doswiadczalnym.

Portret użytkownika darek1

Jak pomóc państwu, które ani

Jak pomóc państwu, które ani nie jest w Unii , ani nie jest w NATO, wojsko nie chce walczyć, policja nie chce prać po łbach, połowa ludności chce do Ruskich ,a rząd przejął władzę siłą nie respektując porozumień. A no nie można pomóc i koniec. Nikt (Polska,Węgry,Rumunia) nie wyśle swoich wojsk na tereny Ukrainy. No chyba, żeby je zająć i automatycznie przyłączyć do Unii jako swoje. Na to mamy ciche przyzwolenie Rosji (propozycja Żylinowskiego), ale brać sobie parę milionów wkurzonych Ukraińców na głowę to lekkie ryzyko. W każdym bądź razie Rosja będzie realizować swoją politykę (zagarnięcie wschodu Ukrainy), a my róbmy co chcemy. Tak to wygląda.

Portret użytkownika czytelnik

MORALE ukraińskiego wojska -

MORALE ukraińskiego wojska - BEZNADZIEJNE. To po prostu dzicz i bezhołowie. Zdyscyplinowane i karne wojska Putina ich rozegrają bez mydła w każdym calu.

Obejrzyjcie poniżej 2 filmiki - FATALNE MORALE ukraińskiego wojska. (linki youtube na dole na czerwono)

Zamieszki w ukraińskiej armii – rezerwiści buntują się przeciw złemu traktowaniu

Wczoraj, w internecie pojawiły się amatorsko nagrane filmy, rzekomo nakręcone dwa dni temu przez rezerwistów, stacjonujących w obwodzie dnietropietrowskim i opatrzone opisem sytuacji. Włączeni do 93. zmechanizowanej brygady Ukraińcy protestowali przeciwko złym warunkom w obozie oraz naruszaniu ich praw. Przewidziany termin treningu (10 dni) został wydłużony o cały miesiąc, co bardzo zaszkodziło rezerwistom, którzy prowadzą firmy lub realizują się w jakimś zawodzie. Szczególnie teraz, w okresie kryzysu i zmian na szczytach, potrzebują oni pieniędzy by utrzymać rodziny, a przedłużająca się nieobecność uniemożliwia im pracę.

http://www.youtube.com/watch?v=QQZnJ8ZinpA

Dowódcy brygady pacyfikowali zamieszki grożąc użyciem broni. Oddawali też ostrzegawcze strzały, mające uspokoić rozgniewanych rezerwistów.

Trudno określić wiarygodność nagrania, bo osoba, która je opublikowała jest zdecydowanym przeciwnikiem rządów Jaceniuka. Według użytkownika @Marlowa, po raz pierwszy film został opublikowany w tabloidzie internetowym L!feNews, należącym do Arama Aszotowicza Gabrielanowa, który znany jest jako „król photoshopa”.

http://www.youtube.com/watch?v=wwQIC37VVuI

Portret użytkownika heheh

29 kwietnia br. w Mińsku ma

29 kwietnia br. w Mińsku ma dojść do spotkania p. Łukaszenki i Putina. Szykuje się ustalenie strategii działań. Przed inwazją lądową dojdzie zapewnie do dalszych akcji sabotażu i dywersji w stylu dzisiejszej z Kramatorska. Zielone ludziki rozsypią się po wschodniej i południowej Ukrainie, jak grzyby po deszczu. 9 maja Dzień Zwycięstwa, czyżby parada w Kijowie?

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem