Wojna na Ukrainie, kolejne ofiary wśród ludności cywilnej

Kategorie: 

Wojna na Ukrainie rozpętała się już na dobre. Na dodatek mimo tego, że trwa tam tak zwana "operacja antyterrorystyczna", którą prowadzi tymczasowy rząd na Ukrainie, w ciągu ostatnich godzin wzrosła aktywność prorosyjskich separatystów. Aby jakoś temu przeciwdziałać armia ukraińska rozpoczęła kolejny już szturm Słowiańska.

 

Przypomnijmy, że Słowiańsk jest to duże, 120 tysięczne miasto na wschodzie Ukrainy, które jest praktycznie stolicą twory quazipolitycznego pod nazwą Republika Doniecka. W starciach separatyści użyli broni ciężkiej, 4 żołnierzy ukraińskich zginęło, a 30 zostało rannych. Potwierdzono również, że są ofiary wśród separatystów i wśród ludności cywilnej Słowiańska. Nie wiadomo jeszcze o ilu zabitych mowa.

Władze ukraińskie podczas konferencji prasowej stwierdziły, że mają liczne dowody terrorystycznej działalności separatystów. Zatrzymano między innymi mieszkańca Naddniestrza, który przewoził 1,5 kg uranu. To wystarczająca ilość, aby zrobić tak zwaną "brudną bombę". Poza tym sugerowano, że usiłowano zdobyć w kopalniach materiały wybuchowe i zdetonować tamę koło Doniecka. Poza tym ukraińskie służby starają się przeciwdziałać próbom przekroczenia granicy przez rosyjskich dywersantów.

Żołnierze ukraińscy skarżą się, że przed separatystami idą cywile, często kobiety, starsi ludzie a nawet kilkunastoletnie dzieci. Stare babcie stoją z ikonami a cały tłum skanduje antyfaszystowskie hasła, które muszą się podobać naszym rodzimym tak zwanym zawodowym antyfaszystom. Nie słychać jednak w polskich mediach entuzjazmu dla powodowanego rosyjską propagandą niewątpliwego heroizmu tych ludzi gotowych zginąć niż poddać się "faszystom". Oni naprawdę wierzą w to, że siły, które odbijają ich miasta to w istocie najeźdźcy, naziści, banderowcy.

 

Polscy politycy uparcie nie zauważają, że ci ludzie mają trochę racji obawiając się banderowskiej tyranii. Zdają się oni zupełnie nie pamiętać o Wołyniu, który jako ewidentne ludobójstwo wyrył się głębokim piętnem na Polakach. Ten poziom bestialstwa, jaki stosowano wtedy względem Polaków zastosowano również wobec prorosyjskich zadymiarzy w Odessie. Wyglądało to bardzo podobnie. Tak właśnie działają banderowcy, widać nic się nie zmieniło po tych kilkudziesięciu latach i dzikie pola nadal pozostają dzikie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Minimum Rex

Członkowie nazistowskich

Członkowie nazistowskich bojówek i partii komunistycznych, terrorystka z proputinowskiej młodzieżówki, agenci GRU, oszust gospodarczy. Z takich ludzi składają się elity tzw. prorosyjskich separatystów, którzy odpowiadają za rozlew krwi na wschodzie i południu Ukrainy.

To właśnie te skompromitowane osoby prowokują zamieszki i akty terroru, które od końca lutego mają miejsce w kilkudziesięciu miejscowościach wschodniej i południowej Ukrainy. Owe rzekomo spontaniczne protesty (przez prokremlowskie media określane mianem "rosyjskiej wiosny") są w rzeczywistości potężną operacją militarno-wywiadowczą prowadzoną z Kremla.
Typowym przykładem "prorosyjskiego separatysty" jest Paweł Gubarew, który określany jest jako szef tzw. Ludowej Milicji Donbasu. 3 marca 2014 r. Gubarew przewodził rosyjskim protestom w Doniecku, w wyniku których zajęte zostały budynki lokalnej administracji. Następnie ogłosił się "ludowym gubernatorem" obwodu donieckiego, by kilka dni później zostać aresztowany przez ukraińską służbę bezpieczeństwa (SBU)

Wkrótce wyszło na jaw, że "ludowy gubernator" był wcześniej członkiem rosyjskiej nazistowskiej bojówki Rosyjska Jedność Narodowa, współpracującej ze służbami specjalnymi Rosji i napadającej na przedstawicieli mniejszości etnicznych w Federacji Rosyjskiej. Gubarew działał także w komunistycznej i prorosyjskiej Postępowej Partii Socjalistycznej Ukrainy.

Żona Gubarewa, Katerina, którą "mianowano" ministrem spraw zagranicznych Donieckiej Republiki Ludowej, zna z kolei Aleksandra Dugina - czołowego ideologa Kremla (do mediów wyciekła ich rozmowa na skypie)

Nie lepiej prezentuje się też przeszłość rzecznika prasowego Donieckiej Republiki Ludowej, Aleksandra Kriakowa. Jak powiedział amerykańskiemu portalowi internetowemu naczelny rabin Donbasu, Kriakow przed 2014 r. był znany przede wszystkim jako "najsławniejszy antysemita w regionie".

W prorosyjskich demonstracjach w Odessie główną rolę odgrywał z kolei Anton Dawidczenko, który na wiecu w tym mieście mówił: "Musimy demonstrować przeciw kijowskiej juncie, opłaconej przez USA pięcioma miliardami dolarów. Inaczej ci faszyści wprowadzą nasz kraj do NATO". Jak się okazuje, Dawidczenko to lider odeskiej organizacji komunistycznej Borotba, która na swojej stronie internetowej wprost odwołuje się do rewolucyjnego marksizmu.

Ale obok komunistów Dawidczenki zamieszki w Odessie prowokował również Anton Rajewski, dowódca neonazistowskiej Czarnej Sotni. Szkolił on militarnie "prorosyjskich separatystów" i usuwał z miejskich obiektów ukraińskie symbole. Wzywał też w publikowanych w internecie wystąpieniach do "rozlewu krwi wrogów".

W Słowiańsku na czele "rosyjskiej wiosny" stanął zaś Wiaczesław Ponomariew, "ludowy burmistrz". Na jego rozkaz (do czego zresztą sam się przyznał) rosyjskie bojówki brutalnie atakowały Romów, rzekomo po to, by "oczyścić miasto z narkotyków". W wyniku tych napaści - o czym w polskich mediach w ogóle się nie mówi - wiele romskich rodzin musiało wyjechać w inne regiony Ukrainy.

Ale elita "prorosyjskich separatystów" jest dużo bardziej różnobarwna. Prezesem rady samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej został Denis Puszylin, który jeszcze rok temu szefował petersburskiemu oddziałowi słynnej rosyjskiej firmy MMM (prowadził nawet konferencje prasowe, zwoływane w reakcji na oskarżenia wobec spółki). W latach 90. zorganizowała ona największą piramidę finansową w historii Rosji, okradając kilka milionów Rosjan. Dziś, mimo gigantycznych skandali związanych z jej działalnością, MMM wciąż ma kilkaset tysięcy naiwnych klientów.

Innym wyróżniającym się bojówkarzem w Doniecku był (do czasu aresztowania) Aijo Beness, Łotysz z rosyjskiej Partii Narodowo-Bolszewickiej. Beness w 2005 r. organizował w Rydze akcję przeciwko wizycie prezydenta USA George’a W. Busha, a w 2014 r. wstąpił do oddziałów tzw. krymskiej samoobrony. Po aneksji Krymu udał się właśnie do Doniecka.

Bijcie brawo bolszewiccy zdrajcy Polski - no Angelus, no 44, no Kuc możecie być dumni. Oto Wasz świat - świat który za gorzałe i ruble chcielibyście sprowadzić do Polski. TFU...!!!!

Portret użytkownika Mojeimię44

No nie wiem? Też się

No nie wiem? Też się zastanawiam bo ostatnio tu tyle wulgaryzmu się przewija a admin milczy i nie banuje. Zostali w w iększości ci co kłamstwa sieją, ludziom dziury w głowie robią i wpajają im prozachodnią papkę na dobranoc. Tych co mają inne poglądy by odrazu zlinczowali twierdząc że to terroryści. ehh szkoda słów. Dużo intelektualistów z którymi można było porozmawiać na tej stronie znikło a pojawiła się pełna wulgaryzmu i nienawiści banda zachodniej propagandy. Obawiam się że u niektórych z moich forowych kolegów siedzi już UB i ich prześwietla bo ci pro zachodni, elitarni niszczyciele prawdy z pewnością śledzą ip tak jak było w moim wypadku. Wiem jak to działa z własnych doświadczeń. Zastanawiające jest tylko to dlaczego tak nagle zaczęto prześladować ludzi z innym światopoglądem? Czyżby zaczęli się bać że w Polsce też się robi nieciekawie? Trzeba nas zniszczyć w zarodku no nie? Bo jak się jednemu czy drugiemu uda to może całe społeczeństwo poprowadzi a tym pejsatym raczej to nie na rękę hehe :b 

Portret użytkownika Angelus Minimus Rex

Jak zaczales tworzyc

Jak zaczales tworzyc podziemna armie by stwarzac zagrozenie dla wolnego i pokojowo zyjacego panstwa nawolujac do przewrotu to nie jecz tu teraz tylko zmadrzej i sie ogarnij. Prawie cala Polska sra na takich wywrotowcow i ich pozal sie boze inicjatywy.

Te Wasze pseudonaukowe teorie o zrodlach na innych blogach badz w ruskich filmikach propagandowych wzbudzaja litosc. Wstyd mi za takich Polakow, a chce byc dumny z mojego narodu.

Choc juz sfolgowales w tekstach to niby co? Zgrywasz teraz inteligenta? Nic nie zostanie zapomniane.

Portret użytkownika Aneglus minimus rex

Dlaczego rosja otwarcie nie

Dlaczego rosja otwarcie nie przyzna ze boi sie demokratycznej Ukrainy o kierunku prozachodnim. Tchorze w maskach.

Lawrow dzisiaj znowu łgał jak stary cap.
Zaproponowal wlaczenie do rozmow przedstawicieli poludniowych regionow Ukrainy.

Jestem ZA! Trzeba do tych rozmow wlaczyc jeszcze przedstawicieli Czeczenii, Inguszetii i Dagestanu. Tez pewnie chetnie by sie odlaczyly.

Portret użytkownika koń który mówi

Putin nie odpowie za żadne

Putin nie odpowie za żadne ludbójstwo tylko doprowadzi do skazania wywrotowców i puczystów ukraińskich. I doczekamy czasów, gdy takie szuje jak ty będą się chować po kątach i skomleć cichutko. Jednego po drugim odłowimy parchatego łba.
Tutaj trochę prawdy o Putinie:
http://wiernipolsce.wordpress.com/2014/05/02/robiac-z-putina-demona/
cyt. mały fragment tego artykułu:
"W rzeczywistości, postępowanie Putina na arenie międzynarodowej było znacznie bardziej odpowiedzialne od zachowania Stanów Zjednoczonych. Nie można go oskarżyć o interwencje wojskowe w krajach trzecich w imię demokracji lub walki z terroryzmem, które niosą ze sobą ogromne koszty ludzkie; o podkopywanie multilateralizmu i ONZ. To nie on jest źródłem międzynarodowych kryzysów finansowych, które spustoszyły gospodarkę światową. Nie on był odpowiedzialny za wojnę w Iraku, która zdewastowała ten kraj, ani za chaos w Libii. Działał odpowiedzialnie w Syrii, zapobiegając nie tylko kolejnej zachodniej interwencji militarnej, ale także patronując zniszczeniu syryjskiego arsenału broni chemicznej. W sposób konstruktywny przyczynił się do pokojowego rozwiązania irańskiego problemu nuklearnego. Jego podejście do amerykańskiej interwencji w Afganistanie było pragmatyczne. W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, Putin nie grał geopolitycznie kartą islamskiego fundamentalizmu, która teraz obraca się przeciwko Zachodowi."

Portret użytkownika PiotrKa

Relacje naocznych świadków

Relacje naocznych świadków wczorajszych wydarzeń w Odessie : ... ruskie tituszki(ok. 700) miały pecha - zachciało im się napaść na proukraińska manifestację wtedy gdy w pobliżu przechodzili/wracali z meczu(Czarnomorec Odessa vs. Metalist Charków) kibice obu drużyn. Dodatkowo charkowianie mieli świeżo w pamięci jak tituszki pobiły ich kolegów w Charkowie, wiec natychmiast ruszyli na pomoc bitym pałkami, prętami i brukowcami manifestantom. Większość tituszek jak zauważyli co się dzieje zaczęli uciekać do swego obozowiska namiotowego na ul. Kulikowe Pole, a cześć do domu związków zawodowych, gdzie chcieli się zabarykadować i bronić. Uciekając strzelali do kibiców i manifestantów zabijając 4 osoby i raniąc kilkanaście innych. To rozwścieczyło do białości kibiców, którzy spalili namioty separatystów i rzucili sie w pościg za tą częścią tituszek, która uciekała w stronę bud. związków zawodowych. Kiedy tituszki tam dobiegli, widząc ścigających ich kibiców i odesczan zabarykadowali wejście i je podpalili butelkami z benzyną, aby odgrodzić sie od atakujących. Pożar szybko się rozprzestrzenił obejmując prawie cały parter i zmuszając bandytów do uciekanie na kolejne, wyższe pietra. Akcję straży pożarnej początkowo uniemożliwiali sami tituszki rzucając z górnych pieter butelki z benzyną, kamienie, meble, a także oddając strzały z posiadanej broni palnej. Dopiero kiedy zorientowali się, ze płonie już cały parter i zaczyna się palić I piętro, a gęsty trujący dym uniemożliwia oddychanie przestali walczyć i zaczęli wołać o pomoc i wyłazić na parapety górnych pieter. Rozwścieczeni kibice nie chcieli ich wypuścić ale odesczanom udało się ich trochę uspokoić i zaczęto ściągać tych z parapetów i wywozić po cichu resztą milicynymi wozami od tyłu budynku. Ogółem zatrzymano ponad 130 osób, a 36 tituszków się zaczadziło. Rzecz charakterystyczna ŻADEN z nch NIE był mieszkańcem Odessy a duza część była obywatelami FR i Naddniestrza. Reszta to Ukraińcy z różnych regionów opłaceni przez "nieznanych" ludzi ;-). Tak właśnie wyglądało naprawdę "bestialskie"(wg. mediów rosyjskich) znęcanie się nad bezbronnymi kobietami i dziećmi, które przybyły "pokojowo" zamanifestować miłość do Putina i FR.

Portret użytkownika polkapl

PiotrKa napisał: Relacje

PiotrKa wrote:

Relacje naocznych świadków wczorajszych wydarzeń w Odessie : ... ruskie tituszki(ok. 700) miały pecha - zachciało im się napaść na proukraińska manifestację wtedy gdy w pobliżu przechodzili/wracali z meczu(Czarnomorec Odessa vs. Metalist Charków) kibice obu drużyn. Dodatkowo charkowianie mieli świeżo w pamięci jak tituszki pobiły ich kolegów w Charkowie, wiec natychmiast ruszyli na pomoc bitym pałkami, prętami i brukowcami manifestantom. Większość tituszek jak zauważyli co się dzieje zaczęli uciekać do swego obozowiska namiotowego na ul. Kulikowe Pole, a cześć do domu związków zawodowych, gdzie chcieli się zabarykadować i bronić. Uciekając strzelali do kibiców i manifestantów zabijając 4 osoby i raniąc kilkanaście innych. To rozwścieczyło do białości kibiców, którzy spalili namioty separatystów i rzucili sie w pościg za tą częścią tituszek, która uciekała w stronę bud. związków zawodowych. Kiedy tituszki tam dobiegli, widząc ścigających ich kibiców i odesczan zabarykadowali wejście i je podpalili butelkami z benzyną, aby odgrodzić sie od atakujących. Pożar szybko się rozprzestrzenił obejmując prawie cały parter i zmuszając bandytów do uciekanie na kolejne, wyższe pietra. Akcję straży pożarnej początkowo uniemożliwiali sami tituszki rzucając z górnych pieter butelki z benzyną, kamienie, meble, a także oddając strzały z posiadanej broni palnej. Dopiero kiedy zorientowali się, ze płonie już cały parter i zaczyna się palić I piętro, a gęsty trujący dym uniemożliwia oddychanie przestali walczyć i zaczęli wołać o pomoc i wyłazić na parapety górnych pieter. Rozwścieczeni kibice nie chcieli ich wypuścić ale odesczanom udało się ich trochę uspokoić i zaczęto ściągać tych z parapetów i wywozić po cichu resztą milicynymi wozami od tyłu budynku. Ogółem zatrzymano ponad 130 osób, a 36 tituszków się zaczadziło. Rzecz charakterystyczna ŻADEN z nch NIE był mieszkańcem Odessy a duza część była obywatelami FR i Naddniestrza. Reszta to Ukraińcy z różnych regionów opłaceni przez "nieznanych" ludzi ;-). Tak właśnie wyglądało naprawdę "bestialskie"(wg. mediów rosyjskich) znęcanie się nad bezbronnymi kobietami i dziećmi, które przybyły "pokojowo" zamanifestować miłość do Putina i FR.

 
masz  to z onetu pewnie czy wp.pl
j.. banderowcow
http://valya-11.livejournal.com/1692.html
 

Portret użytkownika ola

Internauci ,nie chodzi o to

Internauci ,nie chodzi o to kto  kogo przegada- chodzi o to ,że polskie władze popierają banderowców, morderców, faszystów.Tusk i Sikorski powinni dbać o polskie interesy , a nie o interesy usa i usraela.Widocznie ci panowie NIE DOROŚLI DO POLITYKI, no może  dobrzy są  w rozpierduchach, zadymach, oszustwach i kłamstwach....tak,tak...oni są na pierwszej linii.Tacy jak oni powinni włożyć worek pokutny i prosić naród o przebaczenie tego strasznego błędu który popełnili, no bo faktycznie tylko przez Sikorskiego, Tuska no i Kaczyńskiego na Ukrainie jest wojna!!!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem