Włoski chirurg przygotowuje się do pierwszego zabiegu przeszczepu głowy

Kategorie: 

Rosjanin Valery Spiridonov wyraził pragnienie, aby stać się pierwszym człowiekiem, którego głowa przeniesiona zostanie do nowego ciała. Mężczyzna cierpi na chorobę Verdinga -Hoffmanna (nieuleczalna choroba nerwowo – mięśniowa, rozwijająca się od wczesnego dzieciństwa).

 

Valery Spiridonov powiedział dziennikarzom, że jego choroba postępuje, więc jest gotowy do podjęcia ryzyka, aby żyć w zdrowym ciele. Dodał, że jest to przerażające, ale za to bardzo ciekawe. Reszta lekarzy odnosi się dość sceptycznie do tego przedsięwzięcia z powodu nieudanego eksperymentu na małpach w 1970 roku.

 

Jednak włoski chirurg Sergio Kanavero, oferuje innowacyjny przeszczep z wykorzystaniem najnowszych technologii. Medyk jest pewien, że odniesie sukces. „Dr Frankenstein", jak nazywają go koledzy, rozmawiał już ze swoim potencjalnym rosyjskim pacjentem przez komunikator Skype. Na razie panowie nie mieli jeszcze okazji spotkać się osobiście.


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika RORO

A co uważacie że takich

A co uważacie że takich eksperymentów się obecnie nie prowadzi? Wsłosy by nawet na jajk..ch taneły gdyby otworzyć wszystkie tajne wojskowe labolatoria i nie mówię o sowietach bo usrael nie takie eksperymenty przeprowadza

Portret użytkownika na szybko:

Do tej pory natura działała

Do tej pory natura działała tak, że kiepskie geny np. idiotów eliminowały się same i dzięki temu ludzie w jakiś sposób mają niezłe zdrowie, sensownie wyglądają, w miarę logicznie postępują. Teraz kilku wykształconych (nie mylić z mądrymi) wypracuje metodę sprawiającą, że  pierwszy lepszy, bogaty dureń bedzie mógł dalej roznosic po świecie swoje niedorobione geny. O wielkiej przepaści pomiędzy etyką a możliwościami medycyny to nawet nie ma co wspominać. Ogólnie mówiąc - kiedyś uda sie przeszczepić nawet i głowę, ale to wcal enie będzie dobra informacja dla ludzkości.

Portret użytkownika Tata Buki

No zesz, przestańcie z tą

No zesz, przestańcie z tą chorą TEORIĄ ewolucji, jeden oszołom ogrodnik Darwin, stworzył teorie i wszyscy w to 159 lat temu uwierzyli. Teoria stworzona na zamówienie jakoś 50 lat temu została obalona, ale ludzie jeszcze idą tym tokiem myślenia, co jest nie do pomyślenia jak na 21 wiek.
To nie jakieś geny a otoczenie, grupa, sposób wychowania, treningu i motywacji dawały ludziom siły aby przetrwać. Znam ludzi takie pierdoły fizyczne, ale w nauce są genialni i w lesie wiedzą co można żreć i pić, znam silnych ale w naturze by nie przetrwali bo nie umieją zrobić szałasu.
Można to ciągnąć bez końca jak tysiące sporów zwolenników anty ewolucji z tymi co jeszcze nie potrafia samodzielnie myśleć i sugerują się gotową TEORIĄ która była tylko przyczyną powstania ludzkich besti w przeszłości, stworzyła eugenike, faszyzm, depopulacje, sadyzm i podobnych koszmarnych pseudo nauk co z przetrwaniem nie mają nic współnego.

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem