Włochy nie radzą sobie z rekordową ilością imigrantów

Kategorie: 

Jak wynika z najnowszych szacunków, liczba napływających imigrantów do Włoch pobije w tym roku wszelkie rekordy. Kraj jest otwartą bramą do Europy dla mieszkańców Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Tysiące ludzi nielegalnie przedostaje się na nasz kontynent przepływając przez Morze Śródziemne i Cieśninę Sycylijską.

 

Na ucieczkę do Włoch najczęściej decydują się mieszkańcy krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, gdzie prowadzone są działania zbrojne. Dochodzą oni do wniosku, że życie jest tam zbyt niebezpieczne i decydują się na wyjazd do Europy, choć taka podróż również jest ryzykowna. Włoska marynarka namierzyła niedawno łódź rybacką, na której znajdowało się około 600 imigrantów a 30 osób nie przeżyło tej przyprawy.

 

Takie sytuacje zdarzają się bardzo często a marynarka wielokrotnie musiała ratować osoby, które mają problemy z przedostaniem się do Sycylii. W październiku zeszłego roku, łódź przewożąca imigrantów przewróciła się w pobliżu wyspy Lampedusa - zginęło wtedy 360 osób. Od tego momentu włoskie władze zwiększyły wysiłki na rzecz morskich operacji ratunkowych a tym samym wzrosła liczba imigrantów, chcących dostać się do Europy.

 

Przez ostatnie 6 miesięcy, do Włoch oraz na Maltę przybyło prawie 60 tysięcy imigrantów. Dla porównania, w całym 2011 roku liczba ta wynosiła około 63 tysiące. Jeśli obecny trend się utrzyma, można się spodziewać, że w tym roku liczba nielegalnych imigrantów przekroczy wskaźniki z lat 2008-2013 razem wzięte. Przynajmniej teraz nic nie wskazuje na to, aby cokolwiek miało się zmienić. W samą sobotę i niedzielę uratowano ponad 5 tysięcy imigrantów.

Włochy proszą o pomoc Unię Europejską, ponieważ niebezpiecznie rosnąca liczba przyjezdnych może zrujnować ten kraj. Im bardziej włoska marynarka stara się ratować imigrantów przepływających przez morze, tym większa ilość osób decyduje się na taki krok. Niektórzy nalegają, aby władze tego kraju przestały pomagać i przyjmować imigrantów, ponieważ jest to jedyny sposób na wyjście z obecnej sytuacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika pr78

lwia część wojen w afryce

lwia część wojen w afryce wywołana jest przez zachodnie koncerny których sprzet jest w domu kazdego z nas taka prawda bez afrykanskich surowców nie byłoby komórek elektroniki i całego tego szmelcu i co maja robic mieszkajacy tam ludzie walą do europy
 
traw wojna na ukrainie jak bedzie sie przeciagac to do polski też zaczna napływac uchodzcy z ukrainy w tej chwili ukrainie brakuje w kasie panstwa 25 mld dolarów zobaczymy co sie bedzie działo przy uchwalaniu kolejnego budzetu ukrainy oj moze sie dziac i to u naszych granic

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika danielov

USA tak się troszczą o prawa

USA tak się troszczą o prawa czlowieka - to niech sypną groszem Włochom na utrzymanie tych imigrantów. to są nieszczęśliwi ludzie chcący, życ i w odróznieniu do tych nieucywilizowanych terrorystów - z pewnością by się wzieli za każdą pracę. 

Portret użytkownika pamiętam

danielov napisał: USA tak się

danielov wrote:

USA tak się troszczą o prawa czlowieka - to niech sypną groszem Włochom na utrzymanie tych imigrantów. to są nieszczęśliwi ludzie chcący, życ i w odróznieniu do tych nieucywilizowanych terrorystów - z pewnością by się wzieli za każdą pracę. 

... wzięli się za każdą pracę ?
 Chyba poza swoją wioskę miasto nie wychdoziłeś, nigdy, a ten portal jest twoim pierwszym, który porusza tematy z nieoficjalnej linni mainstreamu.
 

Portret użytkownika MonaLisa

A widzieliście na YouTube

A widzieliście na YouTube filmiki, ze na Ukrainie budują obozy "filtracyjne", rękoma rosyjskojęzycznych Turków, za  funduszy Unii Europejskiej, a nadzorować będą Amerykanie. Jeden - na Donbasie, a drugi - pod Dniepropietrowskiem.
Dla "odsiewu" uchodźców z Afryki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy to wam coś mówi? Myślę, ze ten artykuł podpowiada nam, że coś się szykuje, na wielką skale....
 
Miały rozpocząć swoją "działalność gospodarczą" w roku 2015, ale ze względu na wojnę domowe muszą być pilnie ukończone już w lecie 2014r.
Wystarczy kliknąć tylko: "Donbas, obozy filtracyjne" - a wyskoczy masa informacji na ten temat - w j. polskim, niemieckim, rosyjskim i innych.
W takich oto czasach żyjemy: oficjalnie karmią nas "papką polityczną" - i zadają głupie pytania:"a co mamy robić?"; a sami (politycy i wojsko) po cichu szykują Golgotę.
A więc, kalendarz Majów nie kłamał, że w 2012 rozpoczyna się zagłada cywilizacji. To wydarzenie kosmiczne, a więc nie trwa "3 dni i 3 nocy", tylko potrzebuję czasu. 
Czy warto żałować za taką cywilizacją? Niech każdy odpowie sobie sam.

Portret użytkownika MonaLisa

Bardzo proszę. 1. (w j.

Bardzo proszę.
1. (w j. rosyjskim) wpisać trzeba - na stronie Google:
YouTube - Донбас, фильтрационный лагерь
 
2. (w j.niemieckim) wpisać:
YouTube - Donbas, Filtrationslager
 
3. (w j. polskim) wpisać:
Noworosja pisze nową historie, żydo-junta idzie na śmietnik
(tam podano wiele linków na ten temat).
 
Milej lektury czy obejrzenia filmów, i odrobinę czasu na refleksję wszystkim zainteresowanym życzę!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem