Władze Wenezueli aresztowały trzech generałów, oskarżonych o spiskowanie z opozycją

Kategorie: 

Sytuacja w Wenezueli staje się coraz bardziej napięta. Antyrządowe protesty i starcia demonstrantów z policją stały się w tym kraju normą a według obecnych szacunków, w ciągu dwóch miesięcy zginęły co najmniej 32 osoby.

 

Podsumujmy najpierw wydarzenia, jakie miały miejsce w Wenezueli w ciągu ostatnich 30 dni. Władze tego kraju pod koniec lutego aresztowały jednego z liderów opozycji, Leopolda Lopez, oskarżając go o podżeganie do przemocy. Prezydent Nicolas Maduro powiedział wtedy, że kara więzienia spotka każdego faszystę, który próbuje obalić jego rząd a następnie odwołał trzech amerykańskich dyplomatów z kraju, oskarżając ich o wspieranie i komunikowanie się z opozycją.

 

MSZ Wenezueli Elias Jaua powiedział na naradzie Praw Człowieka ONZ na początku marca, że media prowadzą psychologiczną wojnę przeciwko Wenezueli a "propaganda jest wspierana przez rządy, które przeobraziły prawa człowieka w broń zdolną do atakowania niezależnych rządów i usprawiedliwiania zewnętrznej interwencji w sprawy kraju". Osoby spostrzegawcze zauważą, że słowa te pasują nie tylko do sytuacji, jaka panuje w Wenezueli, ale również np. do Syrii czy Ukrainy.

 

Elias Jaua kontynuował twierdząc, że tylko niektóre osoby zmarły w wyniku nadużycia policji - "osoby te zostaną postawione przed sądem". Natomiast jak informuje rząd Wenezueli, większość ofiar została postrzelona przez niezidentyfikowanych, uzbrojonych ludzi. Władze kraju twierdzą, że opozycja jest wspierana przez faszystowskie siły.

 

6 marca, Wenezuela wydaliła również z kraju ambasadora i trzech dyplomatów Panamy, oskarżając ich o udział w antyrządowym spisku. W tym samym czasie Panama oświadczyła, że zerwanie stosunków dyplomatycznych jest próbą uniknięcia spłaty długu, wynoszącego miliard dolarów. Wenezuela odmówiła spłaty długów.

 

Najnowsza informacja, jaka pojawiła się na temat trudnej sytuacji w kraju, dotyczy aresztowania trzech generałów sił powietrznych. Wydarzenie miało miejsce w nocy w poniedziałek. Zostali oni oskarżeni o spiskowanie przeciwko rządowi, który został o tym powiadomiony przez młodszych oficerów, generałów i podpułkowników, którym również proponowano udział w zamachu stanu.

 

Przeprowadzone śledztwo wykazało ich powiązania z opozycją. Co więcej, prezydent Nicolas Maduro powiedział, że "ten tydzień miał być decydujący". Prawdopodobnie chodzi tu o przewrót wojskowy i ostateczne obalenie władz kraju. Cokolwiek jednak oznaczały te słowa, generałowie zostaną postawieni przed trybunałem wojskowym.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika heheh

Wenezuela stała się w

Wenezuela stała się w ubiegłym roku dla Chin trzecim dostawcą ropy naftowej. Chiny w zamian za surowce udzieliły rządowi Wenezueli miliardowych pożyczek. Wenezuela jest dozbrajana prez Rosję, jak i Chiny. Utrzymuje również bliskie więzi z Białorusią, Iranem i Kubą. Wenezuela zapoczątkowała proces wycofywania się państw Ameryki Łacińskiej z integracji z Waszyngtonem i stworzenia spójnego bloku w Ameryce Południowej. Powody, dla których USA chcą zamontować swoich ludzi u sterów rządu w Wenezueli można wymieniać bez liku. 

Portret użytkownika Wojox

PWenezuela i parę nielicznych

PWenezuela i parę nielicznych krajów jest już 'końcówką" jeśli chodzi o władzę NWO. Porządek ten sprawi iż wszyscy bedą jak w Polsce, brak sił i woli na jakąkolwiek poprawę. Społeczeństwu wydaje się że wszystko jest OK, a sejm na dobre przegłosowuje wszystko przeciwko ludziom.
Zauważyłem że Tusk 'spycha" wszystkie sprawy do roku 2016,, co to za data, co to za plany<?? Zjednoczenie pod egidą ONZ ? Bardzo prawdopodobne..

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem