Władze Korei Północnej aresztowały kolejnego Amerykanina, "wroga narodu"

Kategorie: 

Stosunki między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi są bardzo złe i mocno napięte. Sytuację jeszcze pogarsza fakt, że północnokoreańskie władze zatrzymują obywateli USA na terenie swojego kraju, oskarżając ich o działania przeciwko Korei Północnej i skazując ich na lata ciężkich robót.

 

 

Najnowszy przypadek dotyczy Jeffrey'a Fowle'a, który przyleciał 29 kwietnia do Korei Północnej jako turysta. Będąc w restauracji w północnej części miasta Chongjin, zostawił w toalecie swoją Biblię, w której zapisane były jego dane - między innymi imię i nazwisko, numer telefonu oraz zdjęcia. Na początku maja, Amerykanin przygotowywał się do powrotu do USA ale został zatrzymany. Tłumaczył się tamtejszym służbom, że Biblię zostawił zupełnie przypadkowo.

 

Trudno powiedzieć o co dokładnie jest oskarżany Jeffrey Fowle i dlaczego został aresztowany. Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek a władze Korei Północnej wyjaśniają w dużym skrócie, że zatrzymano go za "działania na szkodę kraju".

 

Fowle tym samym dołączył do dwóch pozostałych Amerykanów. Jednym z nich jest misjonarz Kenneth Bae, Koreańczyk z pochodzenia i obywatel Stanów Zjednoczonych, który został aresztowany pod koniec 2012 roku. Oskarżony został o "próby obalenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej" i wspomniano wtedy o dowodach, które mają to potwierdzać. Ostatecznie otrzymał on karę 15 lat ciężkich robót.

 

Drugim zatrzymanym Amerykaninem jest turysta Matthew Miller, który został aresztowany w kwietniu tego roku z nieokreślonych bliżej powodów. Zarówno Miller jak i Fowle obawiają się teraz, że staną przed sądem w Korei Północnej i otrzymają karę ciężkich robót, podobnie jak Bae. Dlatego poproszono Stany Zjednoczone o pomoc w wyjściu z tej sytuacji.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

i to jest właśnie wpływ 3

i to jest właśnie wpływ 3 stopionych reaktorów z Fukushimie... Nieskończona ilość gorących cząsteczek w atmosferze ziemi która uszkadza tą delikatną bariere ochronną ziemi... Możecie sobie zaprzeczać i pisać swoje dyrdymały ja wiem swoje...

Portret użytkownika g-lo

Trzeba być skończonym

Trzeba być skończonym kretynem, aby turystycznie przyjeżdżać do KRL, gdy każdy wie czym się to może skończytć. No chyba, że byli to faktycznie szpiedzy. Wie to chyba i sam rząd Korei Płn. jeśli nie wierzy w "wojaże czysto turystyczne" amerykanów Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Adolf Rotshild

Kara śmierci za propagowanie

Kara śmierci za propagowanie religi? Takie rzeczy możliwe tylko w Korei Północnej.
Według mnie jest to idealne miejsce do wysłania w jedną strone Palikociarzy i SLD-owców gdyż ustrój tam panujący jest zbliżony do ich ideałów:
-w Korei Płn nie ma religi
-za propagowanie jakiejkolwiek religi grozi kara śmierci lub długoletnie więzienie (kolonia karna, obóz pracy)
-Korea nie płaci Watykanowi ani grosza przez co tamtejsi obywatele mają w kieszeniach więcej pieniędzy
-państwo kładzie duży nacisk na równość płci, w kamieniołomach pracują zarówno kobiety jak i mężczyźni
-nie ma rozwarstwienia społecznego ani różnic w zarobkach, wszyscy pracują za miskę ryżu dziennie
-prym wiedzie klasa robotnicza, jak za PRL-u
-państwo kontroluje każdą dziedzinę życia
-indoktrynacja ideologią marksistowską od przedszkola tak jak postuluje to Twój Ruch
Co prawda do Korei Północnej nie dotarł jeszcze "postęp" i "tolerancja" przez co nie ma tam takich nowinek technologicznych jak gender czy homopropaganda ale wszystko zmierza w dobrym kierunku.
 

 

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem