Władze Korei Północnej aresztowały kolejnego Amerykanina, "wroga narodu"

Kategorie: 

Stosunki między Koreą Północną a Stanami Zjednoczonymi są bardzo złe i mocno napięte. Sytuację jeszcze pogarsza fakt, że północnokoreańskie władze zatrzymują obywateli USA na terenie swojego kraju, oskarżając ich o działania przeciwko Korei Północnej i skazując ich na lata ciężkich robót.

 

 

Najnowszy przypadek dotyczy Jeffrey'a Fowle'a, który przyleciał 29 kwietnia do Korei Północnej jako turysta. Będąc w restauracji w północnej części miasta Chongjin, zostawił w toalecie swoją Biblię, w której zapisane były jego dane - między innymi imię i nazwisko, numer telefonu oraz zdjęcia. Na początku maja, Amerykanin przygotowywał się do powrotu do USA ale został zatrzymany. Tłumaczył się tamtejszym służbom, że Biblię zostawił zupełnie przypadkowo.

 

Trudno powiedzieć o co dokładnie jest oskarżany Jeffrey Fowle i dlaczego został aresztowany. Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek a władze Korei Północnej wyjaśniają w dużym skrócie, że zatrzymano go za "działania na szkodę kraju".

 

Fowle tym samym dołączył do dwóch pozostałych Amerykanów. Jednym z nich jest misjonarz Kenneth Bae, Koreańczyk z pochodzenia i obywatel Stanów Zjednoczonych, który został aresztowany pod koniec 2012 roku. Oskarżony został o "próby obalenia Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej" i wspomniano wtedy o dowodach, które mają to potwierdzać. Ostatecznie otrzymał on karę 15 lat ciężkich robót.

 

Drugim zatrzymanym Amerykaninem jest turysta Matthew Miller, który został aresztowany w kwietniu tego roku z nieokreślonych bliżej powodów. Zarówno Miller jak i Fowle obawiają się teraz, że staną przed sądem w Korei Północnej i otrzymają karę ciężkich robót, podobnie jak Bae. Dlatego poproszono Stany Zjednoczone o pomoc w wyjściu z tej sytuacji.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika N1KT

i to jest właśnie wpływ 3

i to jest właśnie wpływ 3 stopionych reaktorów z Fukushimie... Nieskończona ilość gorących cząsteczek w atmosferze ziemi która uszkadza tą delikatną bariere ochronną ziemi... Możecie sobie zaprzeczać i pisać swoje dyrdymały ja wiem swoje...

Portret użytkownika g-lo

Trzeba być skończonym

Trzeba być skończonym kretynem, aby turystycznie przyjeżdżać do KRL, gdy każdy wie czym się to może skończytć. No chyba, że byli to faktycznie szpiedzy. Wie to chyba i sam rząd Korei Płn. jeśli nie wierzy w "wojaże czysto turystyczne" amerykanów Smile

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem