Władze amerykańskie przyznały, że w New Jersey uderzyło tsunami

Kategorie: 

13 czerwca 2013 roku w okolicy atlantyckiego wybrzeża Stanów Zjednoczonych doszło do dziwnego zdarzenia, które NOAA zakwalifikowało, jako fala typu tsunami. Początkowo uważano, że był to dziwny przypływ, ale potem okazało się, że zareagowały boje znajdujące się na morzu.

<--break->

 

Agencja NOAA potwierdziła, że doszło do tego zdarzenia, ale nie podano jego przyczyny. Poinformowano tylko, że źródło fali jest aktualnie trudne do ustalenia i zdarzenie jest aktualnie analizowane. Padają sugestie, że fala mogła być częściowo wywołana przez warunki atmosferyczne. Specjaliści nie wykluczają również, że mogło dojść do jakiegoś zjawiska w obrębie szelfu kontynentalnego na wschód od New Jersey. Tsunami zaobserwowało ponad 30 wodowskazów i jedna boja w północno-zachodniej części Oceanu Atlantyckiego. 

 

Według jednego ze świadków zdarzenia, Briana Coena, który akurat polował na ryby z kuszą w miejscu, w którym zwykle było około 1,5 metra głębokości nagle pojawiła się fala, która zwiększyła głębokość o około pół metra. Jak twierdzi szczyt fali przechodził około 2 minut. Według niego kilka osób znajdujących się na skałach zostało z nich zmytych w tym dwie mocno poobijane wymagały opieki medycznej.

 

 
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Olka

Jedyne trzęsienie

Jedyne trzęsienie zarejestrowane w tamtym dniu, po którym możliwe by było tsunami to 3,0 w Portugalii. Ewentualnie w grę wchodzi też w2zmożony ruch na Grzbiecie Północnoatlantyckim.

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem